Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sadgdfh

Jaka temperatura ciała powinna byc 2 tyg przed okresem?

Polecane posty

Gość sadgdfh

podejrzewam ciążę mam tem 37 stopni i jestem połtoraj tygodnia przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
podnoszę, bo chciałam zadać to samo pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
śmieszne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
znalazłam na http://www.ciaza.org/index.php?l=1613&p=553 temperatura ciala w pierwszych tygodniach ciazy. Witam. Mam pytanie odnosnie temperatury ciala w pierwszych tygodniach ciazy? Podobno, jezeli doszlo do zaplodnienie, przez pierwsze 2,3 tygodnie temperatura ciala powinna byc podwyzszona. A czy jest mozliwosc aby temperatura byla normalna? Tzn. 36,6 ? Mam nieregularne cykle, dwa tyghodnie po wspolzyciu mierzylam temperature ciala, w dniu spodziewanej miesiaczki. Temperatura byla w normie, jednka okres rowniez nie wystapil? Nie wiem czy stan taki jest spowodowany anomaliami w organizmie czy ewentualna ciaza? bo przeciez w drugiej polowie cyklu, do dnia wystapienia krwawienia temperatura powinna byc podwyzszona. z gory dziekuje za odpowiedz Są kobiety ktore cała ciążę mają normalną temperaturę ;) Wartości temparatury sa niestety bardzo niejednoznaczne - nie opieram się na nich w ogóle. SW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadgdfh
a może ktoś jednak wie coś jeszcze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwa tyg. przed ciążą jest temp podwyższona ... ciężko powiedzieć ile dokładnie, bo każda kobieta ma inną temperaturę. Statystycznie rzecz biorąc powinna być 37 lub więcej, bądź 36.9. Różnie, generalnie waha się w tych granicach. Gdy doszło do zapłodnienia, rzeczywiście temperatura jest podwyższona. Jednak nie u każdej kobiety. Moje koleżanki miały 36.5 a okazało się że były w ciąży. Więc naprawdę ciężko jest powiedzieć. Najlepiej udać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
dzięki bardzo za odpowiedź 🌻 ja mam w pochwie 37,7, a po pachą 37,3 - 37,5 i nie mam żadnego kaszlu i znikomy katar i teraz jestem głupia czy brać środki przeciwko grypie, czy czekać :( do okresu jeszcze 6-7 dni :(. A nie może mnie rozłożyć, bo mnie w pracy zabiją :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temperatua podnosi sie po owulacji i jest podniesiona przez 12-14 dni po niej bez zadnej zaleznosci czy jest sie w ciazy czy nie. Wiec to normalne, ze teraz masz ja podniesiona, jestes w fazie lutealnej i za wczesnie na jakiekolwiek testy , nawet z krwi. Odnosnie lekow to nie doradzam, sama zdecyduj. A moze sprobuj podleczyc sie domowymi sposobami, herbatka z miodem i cytrynka bedzie super lekarstwem i cie wzmocni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
a więc czekam i pozostaje przy herbatce z miodem i cytryną :) o rany ja już chciałabym wiedzieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 ma sie okolo temperature 10dni przed okresem.to normalne.niejestes w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
no a jak byłabym w ciąży, to jaką powinnam mieć i czy jest jakaś różnica, bo już gubię się w tych wszystkich informacjach/??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezależnie od tego czy się jest w ciąży czy też nie w prawidłowym cyklu kobiety w II fazie zawsze podnosi się temperatura po owulacji i taka utrzymuje się 12-16 dni aż do następnej @ natomiast jak się jest w ciąży to ta temperatura po tym terminie (12-16) nie spada i jest cały czas na wyższym poziomie (ok.37 st) dlatego o ciąży możemy mowić dopiero po terminie ewentualnej @ bo inaczej kada tak ma (przynajmniej powinna) ja zawsze w II fazie mam temp. na poziomie 37,2 i nie jestem w ciąży dlatego tym sie nie sugeruj zdarza sie że jak są cykle bezowulacyjne to temp. jest na niższym poziomie cały czas (ja własnie zaliczam od niepamiętnych czasów ten cykl) jednak do tej pory zasze miałam skok temp. i to było normalne jak na cykle owulacyjne pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co jak tam
dziękuje bardzo, w końcu jestem w domu :) czyli dalej czekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem szczerze nigdy nie mierzylam sobie temp nigdy ale jakos ostatnio zaczelam myslec ze moge byc w ciazy :) wiec mierze codziennie no i zawsze 37.5 albo i wyzsza. nie wiem kiedy moge sie spodziewac @ bo nie pamietam kiedy mialam ostatni :/ ( mozliwe ze jakos koniec listopada) jakies pomysly? wydaje mi sie ze juz po @ powinnam byc a test mowi ze w ciazy nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temperatura w ciąży
Aby dokładnie się dowiedzieć jaka jest podstawowa temperatura ciała i jak się zachowuje temperatura w ciągu całego cyklu, to trzeba przez kilka cyklów mierzyć temperaturę zawsze o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu (termometr najlepiej mieć pod ręką, żeby nie wstawać) i w tym samym miejscu. Dopiero wtedy można na podstawie temperatury okreslic, czy jest prawdopodobieństwo ciąży. Jeden pomiar wykonany kiedyś tam o niczym nie mówi i nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tez staram sie z mężęm od 8 miesiecy o dziecko bo wczesniej poronilam. Temperatura mierzona rano pod pacha to 36,00 stopnia w pochwie natomiast 37,3 . Czy ktoś wie jaki jest tego powód? ciążę raczej wykluczam choc na 100% pewna nie jestem. Ale ogólnie okres mam nie regularny dzis np mam 36 dzien cyklu i nadal czekam na @ .... mimo tego ze od 14 dnia cyklu bralam duphaston przepisany przez gina. wiec powinnam miec @ regularny dzieki tym tabletkom. prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny chcecie zajść w ciążę i mierzycie sobie temp rano. Powiem wam, że to metoda nie skuteczna. Ja mierzyła kilka lat i nic. Wkurzyłam się i kupiłam test owulacyjny w aptece ok.100zł zrobiłam i zaraz zaszłam. dziś mam 6 letnigo syna i jestem szczęśliwa. żałuję tylko straconych lat na mierzeniu temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata87Gosia
My staramy sie o dzidzie już prawie rok. Od kilku dni robie testy owulacyjne dwa razy dziennie. Ok godz 14 i 18. Tez pierwszy wskazuje mi zawsze drugą bladą kreske, a ten drugi nigdy drugiej kreski nie pokazuje. Przed testami nie pije zadnych napojow. Takze chyba nie zawsze te wieczorne są wiarygodne. Czy temperature mierzy się w pochwie czy po pachą? Czekam na odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo ja już nie wiem
ja mam temp. 36.5 i powinnam już dostać okres tydzień temu... czy możliwe że jestem w ciąży? Czy bój piersi jest objawem ciąży w tych pierwszych tygodniach? Proszę o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasasasaq
36.5 to może być temperatura ciążowa i jak najbardziej może być temperaturą wyższą. To jedna wielka bzdura, że temperatura ciążowa ma wynosić ok. 37 stopni. Wszystko zależy od kobiety, dla jednej to będzie 37 dla drugiej 37.50 a dla trzeciej 36.5 Gdybyś mierzyła temperaturę codziennie to po 17 wyższych mogłabyś już planować zakupy dla dziecka. A test ciążowy zrobiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankla
Ja 2 tyg przed okresem miałam ponad 37, cos kolo 37,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam od 14 dni temperaturę ciała która waha się od 37,7*C do 37,4*C.. @ miałam 6.07.13 i tak mi do dzisiejszego dnia trzyma tempka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja mam od 14 dni temperaturę ciała która waha się od 37,7*C do 37,4*C.. @ miałam 6.07.13 i tak mi do dzisiejszego dnia trzyma tempka" Gdzie mierzylas ( miejsce ciała), o ktorej i w jakiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia84
Czesc dziewczyny my staramy sie z męzem o dzidziusia juz 5 lat... i nic...testyn owulacyjne nic nie daja przynajmniej w moim przypadku. Jedynie co innego zaobserwowalam u mnie to, ze po okresie dokladnie 7 dni jak mi się skonczył, zaczeły boleć mnie piersi dosc mocno.. zawsze przed okresem tak miałam ale nigdy tydzien po okresie.. jakies rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia84
Czesc dziewczyny my staramy sie z męzem o dzidziusia juz 5 lat... i nic...testyn owulacyjne nic nie daja przynajmniej w moim przypadku. Jedynie co innego zaobserwowalam u mnie to, ze po okresie dokladnie 7 dni jak mi się skonczył, zaczeły boleć mnie piersi dosc mocno.. zawsze przed okresem tak miałam ale nigdy tydzien po okresie.. jakies rady??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znnn
Dobrze pomyślanym wynalazkiem jest termometr Classic firmy Geratherm. Nie wykorzystali tutaj rtęci, tylko gal. Mimo tego, pomiar jest dokładny i w miarę szybko się mierzy. Wygodny, szklany, higieniczny, polecany alergikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w ciązy miałam temperaturę poranną w ustach miedzy 36,6 a 36,8 więc to nie jest żadna zasada. Chociaż pewnie w pochwie ta temperatura była by wyższa. ale liczyło sie to że była wyższa od tej która była przed owulacją. U mnie to było tak średnio o 0,4-0,5 stopnia wyżej. Tak samo przedstawiała się temperatura w każdym innym cyklu w fazie lutealnej. Ciążę na tej podstawie można wykryć tylko jak sie zaczyna mierzyć przed owulacja i przynajmniej te 2, 3 tygodnie po niej. jak temperatura nie spada to wtedy można mówić o ciąży. Pojedyncze pomiary nie są żadną wyrocznią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yanokk33
Od niedawna korzystam z termometru bezrtęciowego Classic Geratherm. Zapłaciłem za niego 15 zł a gwarancję na działanie mam wieczystą. Dość szybko mierzy tempkę, ma klasyczny design, ale jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, można go spokojnie dać dziecku do zmierzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×