Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Alina321

Jakie probiotyki są skuteczniejsze doustne czy dopochwowe?

Polecane posty

Gość Alina321

Witam, pytanie jak w temacie, bo lekarz powiedział tylko-proszę po leczeniu stosować probiotyki ginekologiczne, a kobieta w aptece zapytała czy chce dopochwowe czy doustne? No i nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy jaki jest problem. Po antybiotykoterapii, a w zasadzie już w trakcie można stosować doustny np. provag, który daje podwójną ochronę, zarówno przewodu pokarmowego jak i dróg moczowo-płciowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, doustny działa tez dłużej, nie tylko w tarkcie zażywania, nie plami, nic nie wycieka, komfort stosowania jakby nie patrzec też wiekszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neapoli 348
No dobra tylko autorka nie określiła jaka to była infekcja, intymna czy infekcja typu angina, grypa itd Bo po grypie faktycznie lepiej stosowac doustny ale po grzybicy to dopochwowy zdecydowanie szybciej zadziała, bo nie przechodzi przez cały przewód pokarmowy tylko działa miejscowo. ja zawsze zakładam wtedy Lactovaginal przez tydzien i nie mam nawrotów infekcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina321
Chodzi o infekcje intymna.złapałam grzybice...dostałam fluconazol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po podobnym leczeniu stosowalam invag/sory za brak polskich znakow, pisze z iPada/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A to nie słyszałam invag(nowość??). Od zawsze stosuje Lactovaginal, tak polecał mi lekarz a i farmaceuci jak słysze to tez go polecają. Jest na rynku od lat to chyba świadczy, ze jest dobry, na pewno ma żywe bakterie dlatego trzeba go przechowywać w lodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...ale chyba kazdy trzeba trzymac w lodowce????.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Provag trzymany poza lodówką trzeba zużyć w ciągu 4 tygodnii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie nie każdy, ale z probiotykiem jest jak z jogurtem tam też są żywe szczepy bakterii, jak się jogurt trzyma na zewnątrz to od razu się psuje. Jak już mam wywalać kase na probiotyk to przynajmniej niech będzie skuteczny. np. na lactovaginalu jest napisane że jak nie trzymasz w lodówce to musisz zużyć chyba w 4 tygodnie, ale są takie których w ogóle nie trzeba wkładać do lodówki-wiem bo mi w aptece mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dodópne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba dowcipne jak juz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
w różnych probiotykach są różne szczepy....?? ale dokładniej to nie wiem , a co do tego czy dopochwowoe czy doustne to wiem jak potzebujesz dłużej stosować to lepiej doustne-łatwiej przyjmować , dopochwowy za to działa szybciej...więc ja np.przy swędzeniu zakłądam na noc invag, ale w ciąży brałam provag....tyle w temacie:) ..ale słyszałam też że jak leczenie doustne to probiotyk też doustny,a jak dopochwowe to prob.dopochw, ale lepiej dopytać lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to że inne szczepy bakterii są u kobiet w Ameryce a inne w Polsce, a wiele leków jest z importu, dlatego te z polskimi szczepami są bardziej "dopasowane". To własnie dlatego w Egipcie dopada nas klątwa faraona-bo jest inna flora /tzn mnie akurat ominęło ale widziałam mocno zmęczonych wczasowiczów/...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stosowałam probiotyki doustne w ciązy, stanowią dobrą ochrone przed infekcjami, a wiadomo w ciązy skłonność do infekcji wzrasta. W dodatku nie miałam zaparć, tak jak w pierwszej ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja w ciazy
stosowalam akurat dopochwowy Lactovaginal, Tak bylo mi wygodniej, bo zazywalam juz tyle tabletek, ze watroba mi wysiadala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
dokładnie wiem o czym piszesz , niby ciąża to nie choroba a ja łykałam tyle tabletek ile jeszcze w życiu nie brałam na raz , na początku folik, póxniej duphaston, witaminy, magnez, póxniej fenoterol-ufff.jak już muisiałam probiotyk po leczeniu bakterii /z posiewu/ to wybrałam dopochwowo invag....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja wybieram sprawdzony i bezpieczny Lactovaginal. Stosuję go zawsze gdy coś zaczyna się dziać i mnie swędzieć i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Działa bardzo szybko i w miejscu podania. Dla mnie dopochwowa aplikacja jest zdecydowanie lepsza, bo daje natychmiastowy efekt terapeutyczny. Na temat probiotyków tutaj jest ciekawy arrtykuł http://kobiecosc.info/poznaj-swoje-cialo/zdrowie-intymne/fakty-i-mity-na-temat-probiotykow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sofokles Diogenes
probiotyki naturalne !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doroti1256
Ja osobiście preferuje dopochwowe, bo kiedy odczuje dyskomfort w miejscu intymnym one natychmiast przynoszą ukojenie, ostatnio stosowałam invag, polecił mi go ginekolog ze względu na korzystny skład, zawiera aż 3 szczepy probiotycznych bakterii. Dziewczyny kupując probiotyki w aptece wybierajcie tylko te, które przechowywane są w lodówce jest to gwarancja że bakterie będą żywe i zdolne do działania, szkoda wydawać pieniądze na inne probiotyki, które nie zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba bez sensu pytanie które lepsze-bo każde do czego innego.dopochwowe działają szybciej-bo w miejscu podania,doustne nieco później ale za to bakterie "zasiedlają" też jelita-więc dobre są np.przy antybiotyku.nie dawno przy zapaleniu gardła i duomoxie brałam provag i obyło się bez dodatkowych rewelacji jak biegunka czy grzybica...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko zależy od rodzaju infekcji. Na problemy intymne najlepsze te dopochwowe ale w przypadku infekcji pokarmowych lub problemów z wzdęciami doustny acidolac będzie najlepszym rozwianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×