Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość get upp

JAKIE SĄ OBJAWY CIĄŻY, GDY SIE BIERZE PIGUŁKI?

Polecane posty

Gość get upp

jezeli by tak sie zdarzyło... ktoś wie? wyczytałam, ze krawienie między miesiączkowe... czy coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zauważyłam
że tutaj wszyscy maja obsesję na punkcie ciąży.... przypadki zajścia w ciążę w czasie brania pigułek są juz naprawdę sporadyczne...jeśli kobieta przyjmuje regularnie pigułki, to czym sie martwić?? Wystarczy naprawdę dbać o siebie, pamiętać o dodatkowym zabezpieczniu gdy jest taka potrzeba!!! Pozdrawiam !!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zauważyłam
trochę jednak jest czym się martwić bo jeśli zachodzisz, a nadal pojawia się okres w 7-dniowej przerwie (nie musi wcale zaniknąć - tak mówi mój ginekolog), to żyjesz sobie w błogiej nieświadomości że wszystko OK... i nadal łykasz hormony, co może zaszkodzić dziecku. Na forum gazeta.pl czytałam o przypadku obiety która zorientowała się dopiero będąc chyba w 3 miesiącu (!!)... Mam nadzieję, że to skrajny przypadek... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaMi....
też mam nadzieję, ze skrajny przypadek. ale "zawuażyłam" ma rację, jeżlei bierze sie REGULARNIE pigułki, nie ma zadnych komplikacji żołądkowo-jelitowych prz tym i nie brało się w tym czasie antbiotyków, które moga osłabić działanie tabletki, to raczej nie ma się czym zschizować. tak mi się wydaje przynajmniej. a jeżlei ktoś ma wątpliowści, to co za problem kupić test i sie sprawdzać co jai.ś czas. a do tego nutruje mnie jescze jedna rzecz, czy ten okres, co mają w kobiety na poczatku ciąży, to wygląda jak normalny okres, czy moze jets to tlyko plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zauważyłam
Przyjmując pigułki mam się cały czas denerwować czy czasem w ciąży nie jestem?? Nie popadajmy w paranoje! Jeśli kobieta ma wątpliwości – to tak jak pisała wyżej małaMi... są testy - można się upewnic....pamiętajmy tylko o jednym żeby dbać o siebie po prostu i z głową traktować antykoncepcje....ciągle czytam topiki typu „co mam zrobić, zwymiotowałam pigułkę i z nerwów wzięłam dwie naraz” albo „kochałam sie z chłopakiem a potem zapomniałam pigułki” lub „czy są dni płodne trakcie brania pigułek” no i to dobre: " Na ile możliwa jest ciąża jezeli biore tabl,a On nie kończy we mnie”.... Ręce opadają od takiej niewiedzy....to jak się potem dziwić, że dziewczyny po prostu maja obsesje na punkcie ciąży......?? Pozdrawiam was dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość get upp
zauważyłam, wiesz, chyba nie powinnaś kpic z problemów innych... niektórzy są naprawdę nie poinformowani, a niektórzy, chcą się poprostu upewnić... czytałam własnie "na ile mozliwa jest ciąża, jeżeli....", weź pod uwagę, ze ta dziewczyna ma faktycznie dziwne objawy, i jest tym zaniepokojona... przecież nikt nie karze tutaj nikomu pomagać, a tylko prosi o rady, więc w czym problem....? moze ktoś miał podobne doswiadczenia? i mógłby pomóc, tylko o to tutaj chodzi, a nie zeby kpić z kogoś... dla każdego z Nas Nasz problem jest największy... :) wiem,ze to przypadki, zajscia w ciaze w czasie brania tabletek... ale jednak jest taka możliwość, i pytam o ewentualne objawy... a nie o to czy jest to mozliwe ? albo jak sie bierze pigułki? itd.. każda która brała, bierze, czy ma zamiar brac tabletki, napewno nad tym myślała, wymieńmy sie koleżeńsko doswiadczeniem... pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość get upp
jeszcze jedno, nie kazdy ginekolog chce opowiadac itd... nie kazdy moze sobie pozwolic isć prywatnie, a skad mamy zbierać informacje? najlepiej chyba kobieta od kobiety z właśnego doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avi
myślę że zajście w ciążę stosując antykoncepcję hormonalną nie jest taką prostą sprawą. co do krwawienia , które może pojawić się w trakcie przyjmowania tabletek to w przypadku " triquilar'u" producent informuje, że może się takowe pojawić i wcale nie oznacza to że jest się w ciąży... a nawet radzi żeby nie odstawiać z tego powodu preparatu... gorzej natomiast, jeśli to krwawienie nie pojawi się wtedy kiedy powinno - tzn. po przyjęciu 21 tabletek - wtedy to już niezwłocznie należy skontaktować się z ginekologiem. takie lekkie krwawienia, które mogą wystąpić w trakcie brania pigułek o niczym jeszcze nie świadczą. ale myślę że dla własnego spokoju i dobrego samopoczucia warto o tym pogadać z własnym ginekologiem. ja właśnie się do niego wybieram bo wystąpiło u mnie właśnie takie krwawienie ( po przyjęciu 14 tabletki ) , ale nie wiem czy jest ono spowodowane pigułkami, czy badaniem ginekologiczym, które miałam przedwczoraj. i dlatego żeby mieć pewność i nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku idę pogadać z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Avi
napisz co powiedzil ci lekarz, ja tez jestem po 14 tabltce i wystapilo u mnie krwawienie nie iwme czym spowodowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avi
nie ma sprawy. myślę że wszystko jest ok i te krwawienia po prostu czasem mogą się pojawić. a w moim przypadku podejrzewam że jest to efekt badania ginekologicznego - moje koleżanki z pracy też tak miały po badaniach. z resztą i tak w bliższej przyszłości planujemy z mężem ciążę - latka lecą...29 wiosna nastała...więc... ale wolałabym zajść w ciążę zaczynając od świadomego odstawienia pigułek, powrotu naturalnego cyklu, odczekania 2 - 3 miesięcy, żeby nie zajść w supermnogą ciążę, zrobienia wszystkich niezbędnych badań itd... jutro idę do lekarza i myślę że wszystko się wyjaśni. ja antykoncepcję horm. biorę od ok. 9 lat i stwierdzam, że jest to baaaardzo skuteczna forma zabezpieczania sie przed ciążą... jak do tej pory oczywiście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynki
spadłycie mi z nieba z tym topikiem!!! nie wiem co mam myslec! dzisiaj zauwazylam jakies plamienie dziwne bo brazowe?? biore tab 4 opakowanie Harmonet, zawsze biore tab o 21, jakis tydzien temu wzielam 2 godz pozniej, ale nie w tym problem a sobote wzielam normalnie o 21 ale w nocy wymiotowalam, tak po 3 godz po wzieciu tab. kochalismy sie z chłopakiem co prawda "nie do konca" ale mam schizy:( zaczyna sie lekka panika, co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avi
najlepiej by było jak byś poszła do ginekologa - to najbardziej kompetentna osoba w tej sytuacji. niestety jest to ryzyko, że pigułka mogła nie w pełni zadziałać (wchłanianie pigułki przez organizm trwa ok. 4 godzin od zażycia). ja nie miałam ani wymiotów ani biegunki, ale nie lubię takich niejasnych sytuacji i dlatego biegnę do lekarza...licho nie śpi. zamiast mieć schizy i się zamartwiać pędź do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×