Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakość spermy a zdrowie dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam. Wraz ze swoją dziewczyną jesteśmy na etapie planowania dziecka. Generalnie to chcielibyśmy aby zaszła w ciążę za ok 3 miesiące albo później no ale już teraz nie uważamy, nie stosujemy żadnej antykoncepcji. Mam pytanie jak się ma jakość spermy do zdrowia dziecka. W tym momencie prowadzę nie do końca taki tryb życie jaki bym chciał. Sport uprawiam dość rzadko, czasami piję piwo, od święta zapalę papierosa. Wiem, że to na pewno obniża jakość nasienia, zmniejsza ilość plemników, ich *****iwość itp. ale czy ma się to jakość do zdrowia dziecka, czy jakość spermy przekłada się tylko na szanse na zapłodnienie? Czy jeżeli moja sperma nie jest super jakości to może to prowadzić do jakichś powikłań typu uszkodzenie płodu etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uszkodzenie płodu to raczej nie, chyba że coś genetycznie przekazujesz. Organizm zazwyczaj jest tak przystosowany że jeśli doszłoby do zapłodnienia plemnikiem "gorszym" to organizm kobiety to odrzuci. Podobnie jest jak kobieta nie jest wystarczająco zdrowa żeby utrzymać ciąże. Ale ma to istotny wpływ na zapłodnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój mąż miał tylko 3% zdrowych plemników, reszta uszkodzona i nier****iwa. Mamy dwójkę zdrowych cudnych dzieci. Także ja uważam, że wygrywa najsilniejszy i najzdrowszy plemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×