Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paramerikana

Kilka pytan dot. tamponow

Polecane posty

Gość paramerikana

Mam 16 lat i muszę zaczac używać tamponów bo jade za trzy dni nad morze i wpada mi okres a że zamierzam się kąpać i spać w namiocie z przyjaciółmi to nie chce mieć przykrej wpadki. Więc mam kilka pytan Chcę zaczać od o.b. tego mini, ale mam dość obfite okresy. 1. Co gdy zajadę na plaże i udam sie do WC by go zaaplikować a nie będę mogła wlożyć (dodam że jestem dziewicą)? 2. Ponieważ mam okres obfity to czy gdy będe się kąpać w morzu lub leżeć na plaży a gdy tampon się wypelni to czy przecieknie/wypadnie? 3. jak często mam zmieniać tampon mini przy obfitym krwawieniu, czy może za drugim razem włożyć większy-chlonniejszy? 4. Gdy nie włożę go do konca i będe musiała go popchnąć palcem to dam rade włożyć palec przez te błonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramerikana
i czy są bezpieczne na noc bo podpaska nawet ta długa mi wiele razy przeciekła, a co dopiero ten najmniejszy tampon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 925
co do bycia dziewca to sama używałam normalnych tamponów i nie bylo żadnej różnicy niz teraz gdy nie jestem. Niektórzy jednak mowia aby na początku używać mini. Co do aplikacji to nie ma problemu. Chyba że jesteś juz w końcówce okresu wtedy jest niewiele krwi i moze byc trudniej założyć. u mnie gdy tampon mi się przepełni zaczyna lecieć normalnie krew. Co do błony to tamponem jej nie przebijesz wiec mozesz używać ich używać śmiało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na noc nie powinno sie
uzywac tamponów! A jezeli podpaska ci przecieka w nocy to tampon tak samo przecieknie. On nie zatyka pochwy i nie tamuje przepływu krwi. Jezeli cały sie nasączy to zacznie przeciekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A okres pojawi się dopiero jak zajedziesz na plażę? Jeśli zacznie się wcześniej to poćwicz wcześniej. Na początku proponuję zmienić go po ok.2-3 godzinach i wtedy będziesz się mogła zorientować mniej więcej co ile powinnaś zmienić. Jeśli będzie dużo białych plam to znaczy, że możesz zwiększyć czas, jeśli będzie nasiąknięty to co tyle właśnie go zmieniaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"A jezeli podpaska ci przecieka w nocy to tampon tak samo przecieknie. " Bzdura. Praktycznie zawsze mi podpaski przeciekały, a tampon nigdy. Jeśli założysz go tuż przed snem i wyjmiesz od razu po wstaniu to nic się nie stanie. Przecież nie śpisz 12 godzin, tylko pewnie 7-8, a w nocy krwawienie jest trochę słabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na noc nie powinno sie
a jezeli chodzi o błone dziewicza to wszystko zalezy od jej budowy ktora jest rozna u roznych kobiet. Ja prawie nie poczułam jej przebicia podczas pierwszego razu, ale moja siostra ma taka błone ze nie mowy zeby ginekolog ją zbadał przez pochwe.Nawet usg nie mogli jej zrobic a przeciez to urządzenie od usg dopochwowego jest cienkie jak długopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egfrergtergtergfvdfg
1. Nie lubie tych mini:( jakoś ciężko się je wkłada może dlatego, że mają bardziej "wyrazisty czubek" i trochę jakby bolało ale to pewnie tylko ja mam takie "urojenie" ;D Są też tampony z "aplikatorami" jeśli nie będziesz mogła, to musisz się rozluźnic... pomyśl oczymś miłym, czymś co cie podnieca itp... problemy z włożeniem są gdy jest się spiętym, lub jest tam "sucho" 2.Ja czuje gdy jest on już na granicy ryzyka... i zaraz pocieknie... to takie dziwne uczucie jest... bo krew jakby spływała po sznureczku... przy małych tamponach bedziesz musiała dosc czesto chodzic zmienic w 1 dniach okresu... nie wypadnie ci...ale bedzie na max przesiągnięty... 3. Pocwicz ich wkładanie w domu bys biedna sie nei meczyła... ale chłonniejszy na 1 dni lepszy... 4. ...nie rozumiem... go sie nie pcha az do brzucha... jak włożysz i bedzi emocno przeszkadzał przy siedzeniu schylaniu pociagasz sznureczek on wraca na zwenatrz i jeszcze raz wkładasz...albo zmieniasz na nowy jesli juz jakis czas w tobie był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egfrergtergtergfvdfg
Na noc w pierwsze dni radziłabym tampon i podpaskę.. nie wiem jak obfite masz krwawienia... ja lubie długo spac...i zawsze jak rano wstaje musze leciec do toalety zmienic bo jest on na granicy wytrzymania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na noc nie powinno sie
Mi tak samo jak podpaska przeciekał tampon w nocy. A uzywałam duzych. W moim przypadku krwawienie w nocy jest dosc silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"a przeciez to urządzenie od usg dopochwowego jest cienkie jak długopis" ??? Chyba taki 25-kolorowy. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egfrergtergtergfvdfg
Jeszcze za czasów liceum koleżanka też dziewica bała sie stosowac tampony... ale dostała okres w szkole...i cóż było robic...zaprowadziłyśmy ją do talety i wręczyłyśmy tampon biedna się namęczyla by go włożyc a i tak włożyła za płytko bo jej przeszkadzał,... nie powiedziała nam o tym i poszła do domu... no niestety bniedna męczyła się strasznie... dlatego lepiej pocwicz w domu... Odnośnie aplikatorów one na konce mogą miec nieprzyjemne przy wkładaniu ... mi one osobiscie przeszkadzały...ale są 2 sposoby ich umieszania albo tak jak są...albo lekko wyusnac czubek tamponu ;D i dopiero... ;) To przypomina trochę strzykawkę jakbyś go sobie wstrzykiwała hehehe... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mojej kolezance
tampon przeciekł na plazy, Poplamiła sobie kostium. Na szczescie nikt tego nie widział bo ona zauwazyła w pore i sie przebrała. Kiedy jestes na plazy, pływasz, biegasz, przebywasz na słoncu to krwawienie moze byc bardziej obfite. Ja jak miałam okres to na plazy miałam gore od kostiumu i normalne majtki z podpaską i krotkie spodenki takie badziej wyciete i było ok. Wiadomo ze sie nie moczyłam w wodzie ale spacerowałam sobie brzegiem. Ja nie lubie tamponów, ich zakładanie jest średnio fajne a pozatym mój gin powiedział ze jesli ma sie skłonnosc do infekcji to tampony odpadają. aha uwazaj bo w pierwsze 2 dni okresu nie powinno sie zbyt długo siedziec na słoncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perwersja niewiem jakim
sprzetem ty miałas robione usg ale ten co ja miałam robione miał grubosc sredniego długopisu i zakonczony był taka małą kuleczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakasjanamuuzmam
Perwersja i jej madrosci..ehhhh oczywiscie ze tampony przeciekaja.i zgadzam sie z przedmowczynia ze trzeba poprobowac wkladanie tamponow wczesniej.ja tez pierwszy raz wlozylam za plytko i w ogole nie spelnil swojej roli.czylam go bardzo.chyba faktycznie na pierwszy raz dobrze miec tampony z aplikatorem. dobrze zalozonego tampona nie powinno sie czuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyprobuj w domu wkladanie tampona ja pamietam jak kiedys szlam na basen i mialam okres u kolezanki w domu pol godziny nakladalam jeszcze sie w wannie polozylam zeby miec wygodniej:P a i tak zle zalozylam i ciagle go czulam :o tampony przeciekaja jak podpaski ja na noc zawsze zakladam tampona plus podpaske dla pewnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja gdzieś napisałam, że tampony nie przeciakają? 😴 Napisałam, że podpaski mi przeciekały zawsze, a tampony nigdy. Mi, osobiście nigdy tampon nie przeciekł. Rozumiesz teraz? http://www.lecznica-ursus.waw.pl/obrazki_b/APARAT%20USG%201%20D.jpg Czy to przypomina grubością to: http://i-jedynka.pl/images/produkty/2008012816_dlugopis%20bic.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakasjanamuuzmam
wlasnie mialam napisac zebys wkleila jakiegos linka zeby potwierdzic swoje "teorie":):):) bo ty tylko to potrafisz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramerikana
chciałabym przećwiczyć w domu ale jakoś nie mogę sobie wywołać okresu wcześniej, już próbowałam domowych sposobów. Ale bolal mnie dziś brzuch, wiec może jutro...chociaż ja wlaśnie w pierwszy dzien mam słabe krwawienie i koszmar zaczyna się dopiero w drugi wiec pierwszego dnia może być ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie proboj raczej wkładania tamponów na sucho bez okresu, bo będzie zbyt ciężko moim zdaniem zacznij od średniego rozmiaru bo jakby co łatwiej bedzie przeskoczyć do tych większych tamponów niż jakbyś zaczynała od tamponów mini po prostu przykucnij lekko albo podnieś jedną nogę i oprzyj na czymś i włóż tampon na głębokość palca, nie powinien on sprawiać ci dyskomfortu przy chodzeniu, siadaniu itp., jak bedziesz go czuła to znaczy że źle włożyłaś tampony "tampax" mają aplikator - taką plastikową rurkę, którą wkładasz, popychasz drugi koniec i to umieszcza tampon na właściwym miejscu, moze spróbuj tego porób sobie ciepłe okłady na brzuch, moze okres przyjdzie wcześniej i na wakacje bedzie juz koncówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mika <360 =**
hej, mam pytanie o tampony. Mianowicie . . . Niedawno użyłam swojego pierwszego tamponu, strasznie bolało. Postanowiłam spróbować jeszcze raz kupiłam tampony bella normal-szukałam wszędzie w sklepach ale nie ma mini ;( i czytałam że tampony bella się kłaczą. Więc mam parę pytań jak dobrze zaaplikować tampon tak żeby nie wystawał; czy jeśli będę używała tamponów normal to mogę sobie przebić błonę czy są nieszkodliwe i czy przez kłaczki z tamponu mogę dostać jakiejś infekcji i jak się tych kłaczków pozbyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NapiszJakByłoTam
Tampony są dla dziewic no i można ich używać po 1 okresie ;) Jeżeli okres wypada Ci jeszcze w domku to kup mini i poczwicz i zobaczysz co ile ci przecieknie. Jeżeli nie to kup mini i zmieniaj co 1,5-3h zalezy od dnia i obfitosci. Jeżeli juz sie nauczysz kup lub zabierz z domu normal bo super sa za duze dla dziewic (spoko normal Ci starczą są chłonne) !) Okres nir bd ci psuł wakacji ani życia nie pozwol na to :) Zmieniaj co 4-8 lub czesniej ale max 8 I myj ręce przed i po aplikacji i pamietaj dużooo luzu :) Tampony są bezpieczne (polecam ob. Sama używam i sie nie rozciapciały ani sznurek nie urwał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NapiszJakByłoTam
Tampony są dla dziewic no i można ich używać po 1 okresie ;) Jeżeli okres wypada Ci jeszcze w domku to kup mini i poczwicz i zobaczysz co ile ci przecieknie. Jeżeli nie to kup mini i zmieniaj co 1,5-3h zalezy od dnia i obfitosci. Jeżeli juz sie nauczysz kup lub zabierz z domu normal bo super sa za duze dla dziewic (spoko normal Ci starczą są chłonne) !) Okres nir bd ci psuł wakacji ani życia nie pozwol na to :) Zmieniaj co 4-8 lub czesniej ale max 8 I myj ręce przed i po aplikacji i pamietaj dużooo luzu :) Tampony są bezpieczne (polecam ob. Sama używam i sie nie rozciapciały ani sznurek nie urwał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mika: Na 1 raz z tamponikem stosuje sie 2 krople (pisze tak bo z belli 2 krople nazywaja die regular chyba) polecam ob mini a na 2 lub kolejną aplikacje light days z ob są te 2 dluższe i chłonniejsze od mini :) 1 normal z belli nie uzywalam wiec niewiem jakie są ale ob i facelle uzywałam i m i są ok. 2 mysle ze nie bo ob tez tak maja i ja nie dostalam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
W przypadku tamponów mini -i obfitego okresu-najlepiej stosować zasadę "tyle godzin-ile dni".To jest pierwszego dnia -lub drugiego, jeśli wtedy krwawienie jest największe-wymieniać je co godzinę, drugiego-co dwie, itd.Można też, jeśli dziewczyna jest już trochę przyzwyczajona do tamponów, sprobować rozmiaru normal na dni obfitszego krwawienia, a mini-kiedy miesiączka słabnie.Byłam dziewicą do 25 roku życia, a jednak cały czas z powodzeniem używałam tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×