Odpowiedz na ten temat

KLUB MIRENOWICZEK

• awujotka 2005.12.01 [17:00]
    Witajcie - niniejszym zakładam Pierwszy (mam nadzieję) Ogólnopolski Klub Nosicielek Mireny. Zapraszam wszystkie Panie, które Mirenkę miały, mają lub chcą miec. Będziemy się wymieniały doświadczeniami, wspierały itd. itp. A \"stare\" posiadaczki zapraszam najchętniej do pomocy. Pozdrawiam

• Zobacz także:

• nekta 2005.12.01 [17:14]
    I tego nam było trzeba!!!!!!!!! Czuję sie jej prawowitym członkiem i osobą ,która będzie namawia niezdecydowane panie do tego właśnie rodzaju antykoncepcji!! Awujotka musimy się nieco rozreklamować!
  • awujotka 2005.12.01 [17:22]
    Nekta - oczywiście jesteś viceprezes!!!! Namawiaj, reklamuj, ja też zrobię co mogę!!! Pozdrawiam

• ja olka 2005.12.01 [18:46]
    ale super że wreszcie będe mogła sie wygadać i zapytać wszystkiego o mojej mirenie z której jestem bardzo zadowolona od pół roku
  • awujotka 2005.12.01 [19:05]
    Jak najbardziej zapraszamy!!! Witamy!!!!

• co to jest mirena 2005.12.01 [19:06]

• cukierex 2005.12.01 [19:06]
    Ej sorry a co to ... może ja mam ale niewiem pechowiec.gif
    Heh, żart żartami ale co to jest ... ?

My OBSESION ... you'll never understand. I' so fat lady ... I'm imperfect!!!Sorry..
  • spiralka 2005.12.01 [22:21]
    Czesc dziewczyny usmiech.gifusmiech.giflapka.gif
    ja choc jeszcze nie posiadam (jeszcze 10 dni)
    to juz czuje sie jej zdecydowana oredowniczka
    a Cukiereczku jestes slodki i odpowiem ci na slodko :
    Mirena to taki landrynkowy lizak(z uwaga ze nie sluzy do lizania!!)
    zeby w nieodpowiednim czasie nie pojawialy sie slodkie bobaski
    A propo Mireny to mam nowa informacje, tyle ze ryzykowna
    mozna zalozyc Mirene poza krwawieniem ,
    moze sie to wiazac z bolem ale u wieloródek nie musi
    i chyba bym poszla na to
    ale jest jeden warunek
    zeby wogle jakakolwiek spirale zalozyc nie moze byc absolutnie stanu zapalnego pochwy -z wiadomych przyczyn
    wiec musze poczekacsmutas.gif
  • nekta 2005.12.02 [16:32]
    Witamy witamy!!! Spiralka! Ale najpierw upewnij się czy nie jesteś w ciaży /test, USG/ można ją założyć wczesniej niż podczas krwawienia ale chyba troszkę bardziej będzie bolało, bo macica jest wtedy bardziej zwarta. Awujotko wiesz nie wiedziałm ci to za komfort nie mieć krwawienia jeju!!! już nie licze od do tylko cieszę się życiem!! Kurcze moja poczta dalej nie działa!!!Wezmę wypłatę i daję kompa do fachowca!!
  • awujotka 2005.12.02 [16:39]
    a ja walczę z anginą! smutas.gif Biorę antybiotyk i nareszcie wiem, że nie muszę obawiac się osłabienia działania tabletek anty!!!!! Pozdrawiam, Spiralko witamy, zapraszamy - z założeniem lepiej poczekaj do @ (przynajmniej będziesz pewna, że w ciąży nie jesteś), no i szyjka macicy będzie lekko rozwarta...

• magot 2005.12.03 [00:33]
    ja mam mirene od 5 lat, i naprawde jest swietnym srodkiem antykoncepcyjnym... bo po jej zalozeniu nie mamy juz z moim chłopem ochoty na seks.. he he.. ona ma tak długie te sznurki ze go biedaka rania za kazdym razem a ja odczuwam dyskomfort, no i odpada w zwiazku z tym wiele pozycji usmiech.gif , natomiast ewidentne plusy to jej terapeutyczny wpływ , po roku ustały mi wszystkie mozliwe infekcje grzybiczo rzesistkowe i inne mam flore bakteryjna jak noworodek i przestalam miec zapalenia jajnikow tez wazne, dodam ze mialam przed zalozeniem juz 1 dziecko, teraz boje sie tylko momentu wyjecia, bo nie wiem czy po 5 latach to cholerstwo jednak nie wrasta
  • nekta 2005.12.03 [10:39]
    margot! Pytam Cie o kilka rzeczy w 2 topiku/jaką spirale?/ Ale widzę ,że tu możesz służyć poradami jako doświadczona"seniorka" Czy nigdy nie próbowałaś coś zrobić z tymi sznureczkami przecież można je skrócić po to są, nie muszą wystawać aż 3 cm to rzeczywiście jest dużo i wcale się nie dziwię,że ochota na seks odchodzi! Czy kochałaś się z mężem w tych dniach/mam na myśli jajeczkowanie , które jak piszesz odczuwałaś/ bez zabezpieczenia?
    Jak i jak często kontrolowałaś położenie wkładki?
    Awujotko! I to jest właśnie nasz sukces brać antybiotyk, mieć biegunkę i zero obaw!!!!!! Mnie okres już zanikł szybko nie uważasz?
    Odczuwam też to o czym pisze margot napięcie podobne do wzdęcia powodujące nieco dyskomfort ale biorę Espumisan i po problemie czyżby to był moment jajeczkowania???
  • awujotka 2005.12.03 [12:27]
    MAGOT: Witamy nową członkinię!usmiech.gif Faktycznie co do tych nitek - nigdy nie poskarżyłaś się ginowi, że partner je czuje??? Mój gin od razu doś krótko je przyciął, mówił, że w razie gdy będę przeszkadzac to jeszcze je podetnie. ake jest ok. Ja również odczuwam cykl - jajeczkowanie, napięcie przed@, też mam lekkie wzdęcia i skurcze - ale nic z tym nie robię. Uważam, że to cudnie czuc cokolwiek po tylu latach brania tabsów i niejajeczkowania. Teraz wiem, co się ze mną dzieje.
    NEKTA: U mnie też już prawie okresu nie ma. To co jest, trudno nawet nazwac plamieniem. A co na to Twój gin?
    Pozdrawiam, dobrze - że nie muszę się do was odzywac! tylko pisac - głos masakrasmutas.gif Daje mi ta angina do wiwatu!!! wsciekly.gif

• nekta 2005.12.03 [18:56]
    Do ginekologa wybieram sie po 15 sama jestem ciekawa czy to normalne? Kuruj się dobrze ,że nie dopadła Cię choroba na święta! Kocham tę święta a ty?
  • magot 2005.12.03 [23:19]
    odpowiadam na wszystkie pytania: nigdy nie sprawdzałam polozenia mireny nawet po zalozeniu bo nie wiedzialam ze trzeba a moj gin profesor jest roztargnionym profesjonalista i nic nie mowilusmiech.gif co do nitek to powiedzial ze one maja normalna długosc, to chyba nie jest nawet sprawa długosci tylko tych zakonczen bo one zwsze sie tak odkreca ze kłója, nigdy nie zabezpieczalam sie dodatkowo ani tez przez cale te prawie 5 lat nie mialam zapalenia szyjki macicy a wczesniej mialam w kolko nadzerki iinne przyjemnosci, co do ustania miesiaczki to moj gin powiedzial ze do roku po zalozeniu to troche za wczesnie i dawal mi cos na wywolanie okresu ale potem to olalam i sie cieszylam ze nie miesiaczkuje, moze to zle, na stronie scheringa oni informuja ze juz po roku brak krwawienia to normalne; powiem jedno przez 8 lat chodzilam do ginekologow co 2 tygodnie bo mialam takie problemy ze swoim organizmem nie wiadomo skad odkad mam mirene bylam moze przez te 5 lat 3 razy i wszystko bylo super, nie zaniedbuje sie bo regularnie co 5 miesiecy robie cytologie i inne badania gin., i wyniki sa znakomite, nigdy wczesniej przed ciaza ani po nie mialam regularnych cykli ani nie odczuwalam ich, dopiero po mirenie poczulam sie kobieta bo moge naocznie obserwowac fizjologie owulacjiusmiech.gif pozdrawiam mirenowiczki, mam nadzieje ze jak wyjme mirene to znowu pojawi sie jakasc nowosc i bede krolikiem doswiadczalnym
  • zalamanaaa 2005.12.03 [23:34]
    moze tutaj uzyskam odp na moje pytanie??zalozylam post przed chwilka ale jakis ktos zechcial ponabijac sie ze mnie..smutas.gif a ja mam glowe pelna niepokojacych myslismutas.gif prosze pomozcie jesli ktos cos wie na ten temat...w skrocie-biore logest od 2 lat, zawsze regularnie....do teraz, zapomnialam wziac 2 tabletki...co powinnam zrobic w tej sytuacji poza tym ze zabezpieczac sie dodatkowo??Jak postapic?Czy dalej konczyc opakowanie?To moj 2 tydzien z opakowania.Dzieki za odp!!
  • magot 2005.12.03 [23:42]
    odpowiadajac na pytania z postu jaka spirale, dodam ze w trakcie mireny nie widze zadnego zwiazku miedzy spirala i zawartym w niej gestagenem a tyciem, chudnieciem, apetytem, itd., ogolnie jets jak w cyklu na poczatku mam brzuch jak deska, przez 2 tygodnie szaleje na punkcie seksu, w polowie odczuwam bol w jajowodzie i mysle o nastepnych dzieciach i gonie faceta po domuusmiech.gif po tym dniu brzuch zaczyna mi peczniec, robie sie coraz bardziej rozdrazniona, po 3 tygodniach od poczatku cylku mam brzuch jak baba w ciazy, krosty, ohydne wlosy, apetyt jak w ciazy ogromny i z zachciankami i wyrzucam chlopa z domu, jeszcze 3 dni i wszystko wraca do normy, czyli tak jak wyglada cykl u kobiety nie stosujacej hormonalnej antykoncepcji, dziewczyny jak macie zajsc w ciaze to i tak zajdziecie i mysle ze zadreczanie sie dodatkowym zabezpieczeniem nie ma sensu ale to tylko moje zdanie pozdrawiam i oczekuje dalszych pytan na ktore z przyjemnoscia odpowiem,
  • nekta 2005.12.04 [10:15]
    Dzieki stokrotne!! U mnie jest to samo a ja głupia zastanawiałam się co mi zaszkodziło dokładnie kropka w kropkę brzuch nadęty, ochota na coś sama nie wiem na co drażliwość juz bałam się ,że stany depresyjne wróciły ale potem wraca wszystko do normy tylko...ja nie mam od dnia założeni/3 miesiące/ krwawienia nawet plamienia a ty piszesz, że ginekolog zalecał ci wywołanie okresu. Nie śpieszę się bo mi to odpowiada nie przeżywam stresów jak w 7 dniowej przerwie po tabletkach. Chyba będę musiała jednak przyśpieszyć termin wizyty albo Usg. Co do nitek to ja je nie kontroluję bo po co mam sie stresować czy są wierzę,że jest w porządku a kontrolę pozostawię lekarzowi.
  • ja olka 2005.12.04 [11:11]
    witam ponownie!!
    też mam mirenę i też nękają mnie wzdęcia,ale myślałam że ze mną jest coś nie tak,nikt mi wcześniej nie powiedział że takie coś mnie moze dopadać.ja nitki czuje ale mój mąż nie,a co do okresu to mam może trochę łagodniejszy ale ogólnie to cały czas jest.a tak wogóle to mirenę mam od pół roku i to załozoną bardziej ze względów leczniczych niż antykoncepcyjnych,chociaż to drugie też na pewno brałam pod uwagę
  • nekta 2005.12.04 [17:25]
    Witamy nowe Panie i zapraszamy do wymiany doświadczeń.
    Mam na myśli spokojne dyskusje a nie obrażanie sie nawzajem /sorry ale post w topiku "jaką spiralę" podniósł mi ciśnienie!/ Czasem wydaje mi się ,ze nie mamy wobec siebie tolerancji nie znamy przyczyn pewnych zachowań ,dla jednej osoby to jest naprawdę problem dla innej bzdura i schizy szkoda no ale cóż życie nas nie rozpieszcza.Dobrze ,że są jeszcze inteligentni ludzie.
  • Nikitabm 2005.12.04 [17:46]
    Witam
    chcialam wam tylko powiedziec ze bardzo wam zazdroszcze tej wygody i mozliwosci odstawienia hormonalnej anty,ja jeszcze nie rodzilam wiec mi u mnie chyba nie mozna Mireny zalozyc;-( musze niesety zostac u hormonalnej bo w najblizeszej przyslosci potomka nie planuje.
    Zazdrosze i pozdrawiam caly klub
  • nekta 2005.12.04 [17:58]
    Zaglądaj do nas często, bo na topiku jaką spirale jest osoba która ma wkładkę mimo,ze nie rodziła.
  • kasliwa 2005.12.04 [20:28]
    a ja i nie tylko ja naleze do tych, ktore zle wspominaja mirene, bole brzchua, wzdecia tak jak u was dziewczyny, depresja, lęki, prze kilka miesiecy brak okresu, i usunelam ja przed czasem, zal kasy na nia wydanej, ale zdrowie wazne,

• nekta 2005.12.04 [20:32]
    Opowiedz coś więcej to bardzo ciekawe, co piszesz, dlaczego i po jakim czasie zdecydowałaś się ją usunąć?
  • ja olka 2005.12.04 [21:49]
    witam ponownie drogie klubowiczki!!!!
    chciałam sie Was zapytać czy Wy po każdym okresie sprawdzacie nitki od mireny bo tak właśnie kazał mi robić mój lekarz a ja nie zawsze je czuje!!
    I jak z chodzeniem na basen bo mój lekarz kazał mi ograniczyć żeby nie złapać żadnej infekcji
  • Doriska72 2005.12.05 [08:56]
    kasliwa- o rany ja tez usunełam spirale (mirena z hormonem) mialam potworne migreny i stany depresyjne. Przy pigulkach mialam tak samo , myslalam ze przy spirali bedzie lepiej. Przez pol roku bylo nawet niezle a pozniej zabardzo sie meczyłam. Czy Wy tez macie takie objawy??
    pozdrawiam
  • nekta 2005.12.05 [17:23]
    Nie mogę jeszcze pisać o ewentualnych objawach ubocznych, bo mam ją dopiero 3 miesiące> Ale to ciekawe co piszesz napisz na jakiej podstawie stwierdziłaś,że to przez wkładkę?
  • funny bunny 2005.12.05 [20:26]
    Dzieczyny,
    Ja chcę założyć Mirenę. Teraz jestem w 8 m-cu ciąży ale już zaczynam myśleć o antykoncepcji po porodzie... Nie chcę mieć szybko drugiego dziecka...

W ile od porodu mozna załozyć spiralkę i czy nie przeszkadza ona w karmieniu?

Słyszłam, że wkładka z założeniem kosztuje w granicach 1000 zł.
  • spiralka 2005.12.05 [20:56]
    czesc wszystkim usmiech.gif
    do w temacie dostalam okres przed czasem (chyba z nerwow )wiec jutro ide zakladac tylko kurcze (zeby nie powiedziec dosadniej )moja lekarka wyjechala na tydzien na sympozjum i teraz musze isc do jakiegos nie znanego lekarza bo musze zalorzyc juz jutro -NIE BEDE CZEKAC KOLEJNEGO MIESIACA pechowiec.gif
    ale troche sie boje czy dobrze mi zalozy
    Magot z tego co piszesz to u ciebie najwiekszym problemem byly bolesne stosunki moze popytaj lekarzy czy jest mozliwe zalozenie tak Mireny
    zebyscie jej z mezem nie czuli a moze to trafil ci sie jakis taki egzeplarz
    ja tez mam cos tak jak ty jakies zgiecie tylko przodo czy tylo to juz nie pamietam usmiech.gif i mialam dwie spirale miedziane i bylo ok. choc ta pierwsza to byl horror ale z innej beczki
    ja mam teraz dzieki Tobie wielka nadzieje ze moj organizm zareaguje podobnie i wreszcie skoncza sie te ciagle infekcje przez piec lat pewnie juz zapomnialas jak to jest meczace dla mnie to niemal ciagle leczenie ,juz nie moge sie doczekac obym ja tez z Mirena mogla t ym zapomniec
    a wzdecia ,wiekszy brzuch czy gigantyczny apetyt phi to pryszcz
    a zreszta i tak to mam ,to moze bedzie odwrotnie
    oby
  • nekta 2005.12.05 [21:12]
    A co było powodem robienia tomografii zwykłe migreny czy może zawroty głowy do tego?? I czy lekarz dał Ci skierowanie czy poprostu zrobiłaś to badanie prywatnie?
  • Doriska72 2005.12.05 [21:36]
    dostałam skierowanie od neurologa - mialam potworne migreny

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...