Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gabi...

które tabletki antykoncepcyjne maja najmniej hormonów

Polecane posty

Gość gabi...

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yasmin Mercilon Cilest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnas
o to spytac swojego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrowkaZZZ
ja słyszałam że to właśnie cilest jest największą burzą hormonów...i to słyszałam wiele wiele razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasmin ma tak samo..bardzo dużo... Moze ktos sie pomylil... I napisal je bo powodują najmniej skutkow ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój gin
zapisał mi Harmonet i powiedział, że maja najmniej hormonów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie tak*
yasmin nie ma duzo hormonow, to ze jednej supstancji jest wiecej w jednej tabletce a mniej w drugiej nie znaczy ze od razu jest "wiecej horonow". PO prostu one dzialaja inaczej i rozne stezenia sa potrzebne. Faktycznie Harmonet,Mercilon,Cilest i Yasmine naleza do tym o najmniejszej dawce hormonow, co nie znaczy ze sa najmniej inwazyjne.Niektore organizmy beda zle reagowac wlasnie na za mala ilosc hormonow.Warto przeprowadzic badania i wspolnie dobrac tabletki na ich podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość supstancja
tak tak, supstancje sa najwazniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie tak*
zakladam ze przedmowcy nigdy nie zdarzyla sie literowka. coz... gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatka17
HARMONET. Mają one najmniejsza ilosc hormonów. 55% wydalasz w moczu, 35 % w kale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co mówił mi moj lekarz to najmniej hormonów ma harmonet,mercilon i logest.wczesniej bralam harmonet ale zle sie po nim czulam wiec teraz biore logest ktory ma ten sam sklad ale niekotre kobiety lepiej go znoasza niz harmonet.we wszystkich proszkach ktore ci wymienilam jest hormon ktory wynosi 0,02g a w innych tabletkach 0,03 jakas roznica jest chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __0__
jeżeli już mamy rozróżniać które mają najmniej hormonów, to najsłabsze na rynku sa tabletki takie jak harmonet, mercilon, logest ( inne też, ale akurat nazw nie pamiętam), te mają po 20 mikorgramów estrogenów. yasmin, jeanine mają po 30 mikrogramów, czyli nie sa tabletkami o najmnijeszej zawartości hormonów ( "siła" tabletek zal;eży od zawarośc etynyloestradiolu, a nie porgestagenu) na początek stosowania antykoncepcji hormonalnej lekazr powinien zapsiać (szczególnie u młodych dziewczyn) te, które mają najmnijeszą ilość estrogenów, o ile nie ma innych przesłanek do silnijeszych tabletek. a to, że gro lekarzy przepisuje teraz yasmin albo jeanine młodym dziewczynom nie oznacza niestetyy wcale, że są one najlepsze, tylko zanczy tyle, że porducent bardzo mocno je promuje, a lekarze mają profity z wypisanych recept i tyle. wśród jednofazowych, noweszych generacji, najsilnijesze tabletki maja 35 mikrogramów estrogenów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaa88
drogie panie najmniej hormonow maja te tabletki ktore dostaowane sa do młodych dziewczyn nastolatek i 20+ czyli harmonet, sylvie 20, kontracep itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Thanith
Ja właśnie zaczęłam brać Kontracept od kilku tygodni ale mam po nim straszne efekty uboczne chyba skonsultuje się z moim ginekologiem i poproszę o zmianę bo długo tego nie wytrzymam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ważne czy mają najmniej hormonów i tak mają dużo więcej niż naturalnie występuje w organizmie i będą powodować skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale żeby nie bylo tak, ze dawka będzie za mala i nie zabezpiecza przed ciaza... nie przesadzajcie. Nie bez powodu pigułki dla mlodych dziewcząt to jedno, a dla dorosłych kobiet - drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duza dawke to mialy pierwsze pigulki z lat '60 teraz to zupełnie inne pigulki. wazniejsze od dawki i roznicy kilku mg, jest dobranie odp.pigulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirala ma rowniez dzialanie mechaniczne - jej "ramiona" opierają sie o scianke macicy, moga powodować mikrouszkodzenia. Dla dojrzalej kobiety bez znaczenia są ich ewentualne komplikacje, ale dla mlodej dziewczyny moga stać sie w przyszłośc***owodem trudności w zajściu w ciaze, w zagniezdzeniu sie zarodka na tejże (uszkodzonej) ściance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frazeskaa
mi lekarz ostatnio przepisał vibin mini, bo maja właśnie mała dawkę hormonów w swoim składzie, to moje pierwsze tabletki i nie chcę tak odr razu się faszerować chemią, więc te tabletki nie obciążą tak mojego organizmu, więc wiem, że to dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mac3k
Nie łudź się, kazde obciążają organizm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirq
Nie aż tak, jak twierdzą przeciwnicy antykoncepcji hormonalnej. Pigułki nowych generacji zawierają minimum - dosłownie - hormonów i nie obciążają tak, jak te sprzed 10-20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, a jak zależy Ci na minimalnej ilości hormonów to w ogóle lepiej założyć wkładkę levosert, tam ilość jest tak minimalna że można karmić piersią przy jej stosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To, że mają najmniej hormonów to nie znaczy, że są najlepsze niestety... niby najmniej chemii, ale mogą powodować np zakrzepicę (głównie tabletki 3 generacji) czego w takim stopniu nie powodują tabletki 2 generacji, mają więcej hormonów, ale tutaj znów psychika mi siada...I co zrobić w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się ma chęć na bzykanie to trzeba dobrac skuteczne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suretka
ja na ostatniej wizycie dostałam tabletki vibin mini bo to moja pierwsza antykoncpecja w życiu i jestem dość młoda, więc ginekolog powiedział ze ten vibin mini będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających przygodę z antykoncpecją bo zawierają mniejszą ilość hormonów niż inne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważajcie na tabletki, ja ledwie ucieklam zakrzepicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam do odstąpienia 2 opakowania Vibin Mini - niestety dla mnie okazały się za słabe - u1986@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×