Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lajla2016

Laparoskopia pomoc w zajściu w ciąze??

Polecane posty

Gość Lajla2016

hej dziewczyny:) staramy się z mężem od ponad roku o dzidzie... półtora roku temu przeszłam operację wycięcia cysty na jajniku i wyrostka. Po operacji przez pół roku dochodziłam do siebie bardzo bardzo ciężko to zniosłam. Gdy wkońcu wszystko było ok zaczelismy "działać", ale bez skutku.... przeszliśmy wszystkie badania podstawowe i dodatkowe. Mój M jest w 100% zdrowy ja wsumie też wszystkie badania wyszły dobrze... przez rok 2 razy "nawróciły" się cysty, które znikły w ciągu jednego cyklu... po zmianie ginekologa (lecze się wsumie już pół roku) stwierdził że nie ma żadnych zastrzeżeń do zdrowej ciąży... jedynie zaleca mi laparoskopie ponieważ po wcześniejszej operacji mogły powstać zrosty. Jestem przerażona na słowo szpital mam białą gorączkę.... Dziewczyny czy komuś "pomogła" laparoskopia w zajściu w ciąże bardzo chciałabym już zostać mamą pragnę maleństwa z całego serduszka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyrostek wycięli ci przy okazji? Tak ooo? Miałaś kontakt lekarzem, który cię operował? Może widział endometriozę albo coś co mogłoby wskazywać na twoje obecne roblemy. Nic nie masz na wypisie? Miałaś laaroskopię czy laorotomię?? To po pierwsze, a po drugie czemu nie zrobili ci przy okazji również drożności jajowodów??? I badania AMH - każda operacja zmniejsza rezerwę jajnikową. Oczywiście, że mogły ci sie pojawić zrosty ale co bardziej prawdopodobne możesz mieć niedrożne jajowody, któe już podczas pierszej operacji można było sprawdzić czy udrożnić a tak muszą cię ciąć po raz drugi i ingerować w twoją rezerwę jajnikową. Jeśli będzie kiedyś trzeba podejść do in vitro to leiej mieć swoje jajeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla2016
wycieli wyrostek bo nadawał się do wycięcia, operowali mnie przez wyrostek a na dodatek była cysta... o której dowiedziałam się po fakcie, w szpitalu leżałam na chirurgii.... nie mam endometriozy, owszem miałam stan zapalny w brzuchu dlatego leżałam drugi raz w szpitalu. miałam laorotomię.... nie robili mi drożności jajników ani jajowodów byłam dopiero 2 tygodnie po ślubie, do szpitala tak jak mówie trafiam z przyczyn bardziej "chirurgicznych" badanie AMH wyszło mi super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla2016
laparotomię** Dziewczyny jest ktoś komu laparoskopia pomogła w upragnionej ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mi pomogła. Miałam już jedno dziecko i po 4 latach chciałam znowu zajść w ciążę. Przez 2 lata nie udawało się i lekarz zaproponował laparoskopię. Podejrzewał niepłodność wtórną. Po zabiegu na następny miesiąc zaszłam w ciążę, a po dwóch latach w kolejną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lajla2016
Dziękuję za nadzieję:) Bralas jakieś dodatkowe leki po laporoskopi, czy poprostu naturalnie " zaskoczyło"? Czytałam że po zabiegu powinno się jak najszybciej starać bo wtedy jest największą szansa... bardzo pragnę małego malenstwa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×