Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kwiatmek

Lek doustny

Polecane posty

Gość Kwiatmek

Hej :-))) Dostałam dzisiaj od ginekologa tabletki doustne na infekcje pochwy Clindamycin-MIP, szczerze powiedziawszy to po przeczytaniu ulotki jestem trochę przerażona dużą ilością skutków ubocznych :( Czy ktoś miał może z Was doczynienia z tym właśnie lekiem? :-((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Nie zanm tego leku ale często pisza "na zapas" z tymi skutkami ubocznymi jest tak, że mogą wystapić ale to nie znaczy, że wystąpią. Pamiętaj o odbudowaniu mikroflory pochwy po leczeniu, najlepiej probiotykiem dopochwowym typu Lactovaginal. Te dopochwowe działają bardzo szybko, bo w miejscu aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula8
dokładnie-na ulotce są wypisane są wszystkie możliwe skutki uboczne-powinno być jeszcze jaka jest ich częstotliwość-np. 1na100, 1na1000 itd-to daje pewien obraz. Leczyłam też grzybicę lekami doustnymi, ale nie Clindamycyną, dopochwowo brałam invag. Szczerze-wolę leki dopochwowe. Ale to kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi :) biore te tabletki już trzeci dzień, póki co jest ok. Biore też doustny probiotyk trivagin. Troche dziwnie bo lekarz kazał przez 6 dni brać antybiotyk a aż przez miesiac ten probobiotyk. Mam nadzieje że sie wylecze bo z tego co slyszałam to lepsze są globulki dopochwowe niż tabletki doustne na infekcje pochwy, ale niestety nie bardzo moge stosować globulki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Antybiotyk wyjałowi Ci całą florę bakteryjną, a niestety te dobre bakterie namnażają się dość wolno w odróżnieniu od tych chorobotwórczych niestety, dlatego pewnie taka długa kuracja probiotykiem. Poza tym probiotyki dopochwowe, jak wspomniany juz Lactovaginal, działaja o wiele szybciej, te doustne musza przebyc pewna drogę i sa narazone na działanie kwasów w żołądku, co powoduje pewne "straty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
Mam czwarty stopień czystości pochwy więc i tak niewiele jest tam korzystnych pałeczek kwasotwórczych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to może bierz doustnie i dopochwowo.jak brałam doustnie provag w serii 20 kapsułek/też po kiepskich wynikach czystości pochwy/ to lekarz zalecił jeszcze witaminę b-komleks-ponoć wzmaga działanie probiotyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
Zostały mi jeszcze tylko dwie tabletki tego antybiotyku i dzisiaj poczułam że mnie swędzi/piecze w okolicach pochwy :( upławów juz praktycznie nic nie mam (w niedziele tylko zaobserwowałam niewielką białą plamkę) czy to może oznaczać ze się nie wyleczyłam z tej infekcji??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no pewnie tak-gdyby leczenie było udane nie miałabyś już objawów:/ a powiedz na jakiej podstawie lekarz przepisał ten lek-miałaś jakieś badania? wróć do lekarza i nalegaj na posiew w kierunku grzybów i bakterii- i niech lekarz lek przepisze wg antybiogramu czy antymykogramu. Jeśli nie zleci to możesz zobić sama-ja za taki zestaw plus czystość pochwy płaciłam 60 zł w laboratorium. A czy współżyłaś w czasie leczenia?może partner Cię zaraża? to ponoć dość rzadka sytuacja, ale jak infekcja nawarac to wszystko bierze się pod uwage. A probiotyki to powinna być stała pozycja w Twoim leczeniu-najlepiej doustne-na dłuższą metę łatwiejsze w stosowaniu.Spróbuj provag-ja brałam dość długo w ciąży-mam pewność że można tak stosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
Już drugi dzien jestem po antybiotyku i infekcja mi nie przeszła (nie tylko piecze ale mam juz nawet upławy) lekarz na wizycie zrobił mi badanie stopnia czystości pochwy i na tej podstawie przepisał mi leki. Nie wiem tez co mam robić z probiotykiem (dostałam doustny Trivagin) bo miałam brać go jeszcze przez trzy tygodnie po kuracji antybiotykiem, ale skoro nie jestem wyleczona z infekcji to może nie ma sensu go w ogóle brać??? Wizyte do lekarza mam dopiero na początku stycznia wiec nie wiem sama co mam robić z tym probiotykiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatmek
??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABRIELLLA
ja odkąd stosuje pigułki anty biore coś osłonowo, ostatnio jest to iladian bo ma aż 6mld bakterii kwasu mlekowego. Migea a tymi licznymi możliwymi skutkami ubocznymi chyba nie należy się tak przejmować, lekarz chyba wie co przepisuje swojej pacjentce, choć przyznaje, że nieraz można się przestraszyć czytając ulotki leków :) Aczykolwiek ja tego nie brałam i nie umiem się wypowiedzieć w tym temacie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GABREILLLA
Chodziło mi o Kwiatmek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie też lekarz doradził osłonę przy pigułkach.Mówił o kuracji provagiem-najpierw 3 tygodnie później przerwa i za jakiś czas już tylko jedno opakowanie-10 dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×