Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Levosert

Polecane posty

Gość gość

Hej dziewczyny,czy któraś z was miała podobnie jak ja proszę o pomoc,a więc założyłam wkładke Levosert w styczniu,od początku marca miałam świąd okolic intymnych,oczywiście byłam u gina,który mi ją zakładał i nie stwierdził,żadnych nie prawidłowości.Pod koniec marca byłam u innego gina,bo zaczeły swędzieć mnie do tego nogi,ale i on stwierdził,że jest ok,w piątek ide do dermatologa,jak on mi nie pomoże to chyba się załamie.Dodam,że natłuszczam skóre,mam kilka maści na świąd,ale to wszystko jest na chwile,wyczytałam,że moze to być skutek uboczny wkładki,fakt,że rzadko występuje,ale chyba ja do tej rzadkośći należe,dajcie znać czy miałyście podobnie,czy musze usunąć wkładkę,czy organizm sie przyzwyczai,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy to nie uczulenie na hormon?Czy przed załozeniem brałaś tabletki z tym hormonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej właśnie ma takie obawy,wcześniej tj.od jakiś 4 lat brałam tabletki najpierw Cilest,a jak go wycofali to zaczełam brać Sylvie 20,miałam już dosyć tabletek,chciałam trochę odsapnąć,ale nie wiem czy to była słuszna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbuj pić wapno,ono odczula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może masz uczulenie na spermę?Czy kochasz się z tym samym facetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam tego samego partnera,więc tę opcje też wykluczam,rece mi już opadają,jutro wizyta u dermatologa,ciekawe co mi powie,dam znać,dzięki dziewczyny za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama mam wkładkę i u mnie wszystko w normie. w dodatku ginekolog mi mówił na wizycie, że system wykonany jest z tworzywa obojętnego dla organizmu człowieka, więc z zasady nie uczula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rosana
tworzywo, z którego wkładka jest wykonana faktycznie nie powinno uczulać, dodatkowo ilość hormonów w dziennej dawce jest mniejsza niż np. przy doustnej antykoncepcji, więc całościowo jest mniej inwazyjna moim zdaniem. coś się wyjaśniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jakich gości przyjmujesz w ci/pie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meineleine
nic takiego mi się nie przytrafiło, ani na początku, ani w trakcie, a już mam ponad rok. może to jakoś losowo, całkowicie nie powiązane z samym systemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madleine_1987
ja w sumie odzyłam z levosertem, bo raz że okres wygląda u mnie normalnie - kilka dni, umiarkowane krwawienie, tylko czasami pobolewa, a nie jak kiedyś, że się z bólu skręcałam i miesiączki miałam tak strasznie obfite... a dwa, że w końcu nie stresuję się antykoncepcją, zaufałam wkładce-moja głowa też :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kategate
tu muszę przyznać rację, u nas chyba spontaniczność znowu powróciła do sypialni, od kiedy zmieniłam anty na wkładkę. nie przejmujemy się już, nie panikujemy, że się coś zapominało :) jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwitnące_fiołki
byliśmy na urlopie niedawno i oczywiście jak to u mnie bywa, musiało się złożyć tak, że miałam okres :P ale z wkładką to praktycznie się o miesiączce zapomina, bo raz że nie zabierałam żadnych tamponów itp rzeczy-wystarczają mi wkładki na plamienia, no a dwa, że nie ograniczałam się jeśli chodzi o aktywność fizyczną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile masz dni te plamienia,czy w tym czasie robisz przerwę od sexu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dobrze słuzy ci wkładka to ile w ciagu cyklu masz dni bez sexu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba ze względów higienicznych wolę sobie dać na wstrzymanie w czasie okresu, ale teraz przy wkładce okres to zwykle ok 4dni trwa, więc jakoś da się wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To czas na regenerację waginy po otarciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość folianna
no dobrze, a jak to wygląda jeśli chodzi o koszta? chcę na kolejnej wizycie zapytać ginekologa o możliwość założenia takiej wkładki w moim przypadku, ale chciałabym wiedzieć co i jak dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an_tosia67
Jest w większości refundowana przez kasę chorych ale co do dokładnych kosztów to niestety Ci nie powiem. jednak czytałam wiele opinii, że spełnia świetnie swoje zadanie bez wywoływaniu przykrych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasy chorych nie refundują bzykania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniurka67
Wkładka jest refundowana przez NFZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki NFZ refunduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmmm, normalnie dostaniemy receptę z refundacją i wkładka wychodzi taniej niż kupowana bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja koleżanka po założeniu levosert wylądowała w szpitalu z okropnym zapaleniem pęcherza, zalecili jej usunięcie wkładki i przejście na tabletki bez drospirenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie swietny lekarz musial ta wkladke zakladac.. Dobry lekarz zaklada wkladke bezbolesnie i w doslownie 3 minuty. Z takimi skutkami sie nigdy nie spotkalam, mimo, ze u mnie pol rodziny stosuje levosert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×