Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aggggggggggga

Metronidazol a alkohol

Polecane posty

Gość Aggggggggggga

Cześć Dziewczyny Mam takie pytanie bo zrobiłam straszną głupotę i nie wiem co robić dalej? Więc brałam tabletki dopochwowe Meronidazol Polpharma 500 mg a wcześniej powinnam przeczytać ulotkę czego nie zrobiłam. W trakcie brania tabletek nie powinno się pić alkoholu a ja piłam bo nie przeczytałam ulotki. Przeczytałam ją dopiero dzisiaj bo niepokoił mnie ból brzucha i nudności,a tabletki skończyły mi się w sobotę. I teraz moje pytanie brzmi : jak brałam te tabletki i piłam trochę alkoholu to one działały czy też nie??? Prosze o odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacyjka
zjedz sobie kanapeczki z chlebka z maselkiem,zielona salata,kawaleczek jajka,kawaleczek sera zottego,kawaleczek szynki konserwowej,kawaleczek ogorka,pare krazkow rzodkiewki,kawaleczek pomidorka i wszystko posypane posiekanym szczypiorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggggggggggga
Czyli co ta odpowiedź oznacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggggggggggga
To jakiś kawał??? Tak ??? a ja pytam się poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bunnnnnnnnnnnnn
dzialaly, tu chodzi bardziej o efekt mieszania leku i alkocholu w tej samej chwili, np moglabys zemdlec, pozygac sie itd;) na mnie metronidazol dziala bardzo alergicznie.brrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolec1710
Głupie zawistne pizdy, nawet nie potraficie odpowiedzieć. Metro nie zadzaiła po chlaniu, trzeba powtórzyc kurację. Najlepszym dowodem jest kuracja z doadatkiem metronidazolu na helico bacter. Alko całkowicie wyłącza substancję czynną.Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggggggggggga
jak stosunek miałam 19.03 a test robiłam 27,04 a 25.04 miałam jeszcze jeden stosunek to mogło to zmienić wynik testu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makabra7
Nie czytaj tych głupot. Jeżeli nic ci się nie stało to już się nie stanie a Metronidazol zadziałał. Alkohol nie wyłączył jego substancji czynnej ( nie wiem skąd ktoś wziął tak kretyńskie informacje ). Połączenie alkoholu z metronidazolem lub cefalosporynami (furokson, furazolidon) może wywołać reakcję disulfiramową. Nazwa ta wywodzi się od leku – disulfiramu, który stosowany jest w leczeniu uzależnienia alkoholowego. Zatrzymuje on metabolizm alkoholu na etapie aldehydu octowego, którego obecność w organizmie związana jest z nieprzyjemnymi efektami spożywania alkoholu. Podobnie działają te antybiotyki w połączeniu z alkoholem. Pojawiają się objawy zatrucia organizmualdehydem octowym: zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca (arytmia), zaburzenia regulacji ciśnienia krwi, hipotonia, ból głowy, złe samopoczucie, osłabienie, majaczenie, nudności, wymioty, czasami utrata przytomności. A jeżeli tobie się nic nie stało to już się nie stanie :) Możesz się wyluzować i zapomnieć o temacie a na przyszłość czytaj ulotki i jak masz wątpliwości zasięgnij porady lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×