Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mój cykl dziś osiągnął 70 dni

Polecane posty

Gość gość

jak wyżej, mój cykl osiągnął dziś równe 70 dni. Robiłam dwa testy w ponad tygodniowych odstępach i wyszły negatywne. Nie napuchły mi piersi jak to zwykle bywało, tylko sutki mnie od jakiegoś tygodnia bolą. Czasem coś mnie zaboli, ból taki skurczowy, jak kolka. Ginekolog na urlopie, wizyta po świętach. Jakie mogą być przyczyny tego stanu? maiła któraś z Was podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam. W wieku 25 lat. Okazało sie ze moje Jajniki wygasają. Amh wynosiło 0.1 a fsh 100. Zbadaj sobie te hormony. Wcześniej nie miałam żadnych problemów i miesiaczkowalam regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam w wieku chyba 20-21 lat. Też przez hormony. Wystarczyło iść do lekarza, zbadać się i stosować do zaleceń. Dobrane leki pomogły przywrócić wszystko do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przypuszczam że miałaś cykl bezowulacyjny. Wyznaczasz sobie fazy cyklu? Pierwszy raz zdarzyła się taka sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak, pierwszy raz...i nigdy nie wyznaczałam sobie fazy cyklu. Kurde, chyba najwyższy czas zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ile masz lat, autorko posta? Pytam, bo po 35 roku życia cykle mogą się wydłużać, ponieważ owulacja zachodzi coraz rzadziej.Bo tak naprawdę to nie "okres się opóźnia" lecz owulacja.Druga, poowulacyjna faza cyklu jest względnie stała (choć różna u różnych kobiet) i wynosi 10-18 dni (+/- 2 dni).U mnie np.wynosi 10-12 dni.Inne, poza wiekiem przyczyny wydłużonych cykli to m.in.zmęczenie, stres, zaburzenia hormonalne, pigułka "po", bezsenność, restrykcyjna dieta, otyłość, karmienie piersią.Spróbuj obserwować, czy w tych długich cyklach obserwujesz jakieś zmiany śluzu (mokro-sucho, biały-przejrzysty) i temperatury.Przed owulacją powinna być niższa, po owulacji lekko podniesiona.Albo kup mikroskop ze śliny.Ps.Mój najdłuższy cykl miał 89 dni.Powyżej 3 miesięcy mówimy o braku miesiączki, wymagającym leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne, ze warto zaczać. Jeśli będziesz mieć jakieś wątpliwości co do interpretacji zawsze możesz sięgnąć po testy lh albo mikroskop owulacyjny, choć to drugie moim zdaniem jest nawet lepsze, bo wielokrotnego użytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×