Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona19

moj facet nie chce uzywac prezerwatyw. POMOCY

Polecane posty

Gość zmartwiona19

ja i moj facet planujemy zacząć wsółzycie w zwiazku z czym chcialam z nim pogadac o antykoncepcji i wybrac metode dla nas najlepsza. i dowiedzialam sie ze on jest przeciwnikeim uzywania gumek bo nie czuje sie z nimi komfortowo. powiedzial ze prezerwatywy odpadaja. woęc ja na to ze ok, w takim razie pojde do ginekologa po pigułki anty, a on ze po co, od nich tylko przytyje i bede sie źle czuć. Moze i racja. Zapytalam go wiec jaka metode uwaza za odpowiednia w takim wypadku. A on mi mówi ze stosunek przerywany...... szczęka mi opadła. kompletnie nie ufam tej metodzie mimo ze jak mowil stosowal ta metodeze swoja byla przez kilka lat i nie zaszla w ciaze. mowi ze wychodzi odpowiednio wczesniej, nie czeka do ostatniej chwili. ale czytalam na roznych forach ze w preejakulacie tez sa plemniki ktore moga wywolac zaplodnienie.... wiele kobiet pisalo ze stosuja te metode z powodzeniem i nie doszlo do ciązy, inne znów ze mimo tego ze partner w nich nie konczyl to wpadli:/ i nie wiem co robic. nie moge sobie teraz pozwolic na ciaze bo wlasnie zaczynam studia i poza tym jestem za mloda na dzecko. jeli chodzi o pigulki to one tez mnie nie przekonuja. wiem ze sa bardzo skuteczne ale jak sobie poczytalam o skutkach ubocznych to stwierdzilam ze ja "dziękuję". poza tym mam sklonnosc do zylakow, praktycznie juz zaczynam je miec. podobnie jak wszystkie kobiety od strony mojej mamy:/ slyszalam ze w takim wypadku tabletkami moge znacznie pogorszyc stan moich zyl na nogach. Mozecie mi doradzic co z robic? jaka metode antykoncepcji wybrac? probowac przekonac partnera do gumek? jaka metoda bylaby dla mnie najlepsza jesli mam 19 lat i dopiero zaczynam wspolzycie? POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz dobrze dorane pigułki antykoncepcyjne to nie przytyjesz, mówię Ci i wcale nie bedziesz się źle czuć. Ni o to jedyne jak dla mnie dobre rozwiązanie jeśli on nie chce gumki..bo globulki sa jak dla mnie za mało skuteczne i zbyt stresujące. Poza tym pigułki są najskuteczniejszą metodą jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
dzieki za porady:) chyba sie przekonam do tych tabletek. mozesz mi jeszcze powiedziec czy mam prawo prosic/ żądać od ginekologa o bezpłatne skierowanie na badania krwi przed wybraniem tabletek? słyszalam ze tylko takie badanie pozwala potem prawidlowo dobrac tabletki. Bo tak w ciemno to sie boje. nie chce eksperymentowac na swoim zdrowiu. no i nigdy jeszcze nie byma u ginekologa wiec wole wiedziec czy mam sie ewentualnie "wykłocać" o te skierowanie jak bedzie gadal ze jest niepotrzebne. wole miec pewnosc te tabsy nie beda miszkodzic a po wybraniu je na oko raczej nie ma takiej pewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jadę na tabsach. Po pierwszych mi libido spadło do zera i utyłam. Lekarz mi zmienił tabsy, ja się odchudziłam i już jest ok. :) Tylko nie chciej spirali, jeśli jesteś wrażliwa, bo spirala domaciczna jest środkiem wczesnoporonnym: "st to środek wczesnoporonny, którego dokładny mechanizm działania antykoncepcyjnego nie został do końca poznany.". Tutaj źródło cytatu: http://www.agnieszka.com.pl/antykoncepcja_spirala_domaciczna.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kass20
co do stosunku przerywanego u mnie przez 2 lata sprawdzał się w 100% nie zaszłam w ciążę. Ale od jakiegoś czasu biorę tabsy.. nie wszystkie kobiety po nich się źle czują tyją itp. tylko muszą być odpowiednio dobrane. .. więc nie masz się czego obawiać.. chyba że trafisz na złego gina to już inna sprawa ale zawsze możesz je zmienić. Lecz jeśli chcesz być spokojna i pewna że nie zajdziesz polecam tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym powiedz mu, że chcecie wybrać metodę antykoncepcji, a stosunek przerywany antykoncepcją nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak
jak dla mnie to ten Twój facet jest kompletnie nie odpowiedzialny ...co znaczy że czuje się nie komfortowo ?....tabletki nie prezerwatywy nie czyli co ?....bo stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną ....mogło mu się udać 100 razy wyjść przed a z Tobą może być tak że zajdziesz w ciąże za nim się nie obejrzysz dziewczyno skoro pogodziłaś się z tym że prezerwatywy nie będzie to idź i to szybko do ginekologa po tabletki ....a i pamiętaj przez pierwszy miesiąc brania tabletek i tak nie będziesz bezpieczna ... większość lekarzy zaleca prezerwatywę dodatkowe zabezpieczenie ja biorę tabletki od lat i nie przytyłam ani też nie widzę żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też uważam że twój facet
jest nieodpowiedzialny. Jestem osoba która korzysta z metod naturalnych, nie jakies tam kalendarzyki ale obserwacje i temperatura i od jakiegoś czasu jakis rok korzystamy też ze stosunku prerwanego w te dni płodne, jednak różnica polega na tym że u mnie to czy zajde w ciążę nie robiła problemu. Teraz znowu mi się sytuacja finansowa zmieniła i stosujemy gumki. Raz zdażyło nam się że po prostu mój luby nie zdążył i widzisz duzo nie trzeba. Metoda sama w sobie moze i by była dobrą metodą, bo faktycznie w znacznej wiekszości przypadków potrzeba pełnego wytrysku do zapłodnienia, ale facet zwyczajnie może nie zdarzyć mimo że zawsze zdąża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
kurde nie wiem co robić, czy dzwonić do przychodni i umawiać sie na wizyte po pigułki czy probowac go przekonac do gumek. nie bede ukrywać ze wedlug mnie gumki byly by dla nas lepsze bo w sumie nie widujemy sie czesto, srednio raz w tygodniu mamy warunki do tego zeby sie kochac (gdy jestem u niego bo ja mieszkam z rodzicami). czy uważacie ze w takim wypadku jest sens truć sie tabletkami skoro bedziemy współzyc kilka razy na miesiac? jaką skutecznośc mają globulki? mozna im zaufać? czy któras z was stosuje tylko tą metode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
chyba faktycznie postawie mu ultimatum: albo prezerwatywy albo zero seksu. Nie chce nabierac negatywnego nastawienia do seksu juz na samym starcie, a na pewno tak bedzie jeśli ciągle bede sie stresować czy nie zaszlam w ciąze. Bo co z tego ze jego byla przez tyle czasu nie zaszla jesli znajac moje szczeście zaciąze w ciagu miesiaca. Mam prawo decydowac o sobie i swoim ciele, ktos musi byc odpowiedzialny w tej kwestii w naszym związku;) w koncu jesli doszloby do ciazy to nie on bedzie chodzil z brzuchem, słuchał biadolenia calej rodziny, wstydził sie przed znajomyli, rezygnowal ze studiów i pracy, przeżywał koszmar porodu i siedzial cale dnie z dzieckiem w domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona12323
jesli facet nie chce sie zabezpieczac ultimatum jest jedynym wyjsciem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem, Twój partner miał inną partnerkę niegdyś, a może nie tylko jedną. Zawsze to bezpieczniej używać prezerwatywy, to nie tylko środek antykoncepcyjny, zapobiega też chorobom przenoszonym drogą płciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
spróbuje go przekonać. kurde jacy faceci są dziwni i egoistyczni. jak mu powiedzialam ze chce zebysmy uzywali gumek to wręcz sie na mnie obraził ze mu nie ufam i ze ona gumki nie zalozy! i strzelil focha! kurde to ja tez powinnam strzelic focha i powiedziec ze bez gumki seksu nie bedzie! chyba czeka nas dluga i wyczerpujca rozmowa, musze mu łopatologicznie wytlumaczyc ze to nie ma nic wspolnego z zaufaniem a uzywanie prezerwatym nam obojgu wyjdzie na dobre bo strach przed ciazą w tym momencie skutecznie odbiera mi chęc na zabawy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze jak nie chcesz tabletek, nie musisz się godzić na stosunek przerywany. To żadna antykoncepcja! Co z tego że miał farta dotychczas - wystarczy raz żeby go nie miał! Masz racje albo prezerwatywa albo zero seksu - co za egoistyczny pajac ;/. Nie zdąży raz a potem to ty będziesz musiała rezygnować z młodości na rzecz pieluch. Nie bądź głupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też uważam że twój facet
siostra mojego męża jak zaczęła współżycie z facetem też bez niczego to się nabawiła jakiegoś syfa o którym on nie wiedział że ma, dlatego gumka to powinien być pierwszy środek antykoncepcyjny w każdym związku. Tabletki to można brać jak już regularnie się uprawia seks. Ostatnio nawet czytałam że lekarze nie zalecają brac ich dłużej niż 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w waszej sytuacji najlepiej stosować prezerwatywy. Stosunek przerywany to ruletka a w końcu to jednak ty możesz dostać strzał nie on. Nie radze brać tabletek gdyż uprawiacie seks rzadko. Rozumiem go bo sam jestem facetem i dla nas doznania bez gumki są większe ale trzeba myśleć o przyszłości i zakładać gumkę jeśli kobieta nie bierze tabletek. A taka rada ode mnie Jeśli nie chce zakładać gumki to za każdym razem gdy będzie chciał seksu to przynieś mu szklankę zimnej wody zamiast. Spróbuj może zaproponować jakąś grę wstępną w której jakoś seksownie założysz mu gumkę Może sie przekona. NIE zgadzaj sie na stosunek przerywany, pewna jesteś że cie nie zostawi jak będziesz w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
akurat tego ze mnie nie zostawi jestem pewna na 100% ale to nie zmienia faktu ze JESZCZE NIE CHCE MIEĆ DZIECI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bo wiesz gumki a wiek...
A ile on ma lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
ja mam niecałe 20 a on 26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vgrgrr
hej. wg mnie to niedopowidzialne z jego strony. serio. a po pigułkach sie nie tyje, jesli sa dobrze dobrane i sie człowiek nie obżera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samotna dziewczyna23
nigdy nie znasz drugiego człowieka na 100%. więc jak możesz byc pewna. nie mozesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycjana
zmartwiona19 - musisz spróbować namówić dwojego chłopaka na prezerwatywy. W dobie zachorowań na HIV prezerwatywa jest niezbędnym środkiem chroniącym (może nie w 100 % ale zawsze lepsze to niż nic) przed wirusem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona19
wiem ze jak są dobrze dobrane tabsy to sie nie tyje, ale skad mam miec pewnośc ze lekarz mi przepisze odpowiednie?? znając zycie stwierdzi ze badanie krwi jest niepotrzebne, da mi jakies "na oko".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z chorobami wenerycznymi, tylko prezerwatywa chroni przed nimi. A aids, przecież twój facet miał już partnerkę i jak piszesz nie używał gumek. Nie zgadzaj się na taki seks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galaxi
mój chłopak też nie chce się zabezpieczać. mówi, że gumki go wkurzają. tabletek niestety nie moge brac z powodu mojej tuszy. stosuje akt przerywany. ehh chciałam namówić go na prezerwatywy, ale on nie i koniec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adonissssssssssska
przede wszystkim gratuluję autorce tematu rozważnego podejścia do sprawy, mało dziewczyn w tym wieku najpierw myśli o zabezpieczeniu , a później o seksie. także brawo! druga sprawa, żaden lekarz nie może przepisać tabletek bez wykonania badań ! na oko? kiedyś trafiłam do takiego starego piernika , który już dawno powinien być na emeryturze, przepisał mi tabletki pierwsze z brzegu no i się potem zaczeło ! ciągle źle się czułam , mdłości , wymioty, co dziwne bolały mnie nerki , a jak poszłam z tymi objawami to gin usilnie twierdził ,ze to na pewno nie od tabletek, tylko czemu jak odstawiłam wszystkie dolegliwości minęły? powiedziałam NIGDY WIECEJ ! no i ostatnia rzecz, gumki nie są ze stali , nie wierzę że facetom aż tak "przeszkadzają" ! ściema i tyle. i jak już ktoś powiedział, chronią też przed chorobami więc nie kierujcie się tylko zabezpieczeniem przed ciążą. także pogadaj z chłopakiem, jak chce się kochać to niech też myśli o zabezpieczeniu , a nie wszystko zwala na Ciebie! powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×