Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kicia22

Nadmierne owlosienie

Polecane posty

Gość Kicia22

Jestem ciekawa czy jest wiele dziewczyn majacych podobny problem do mojego czyli: nadmierne owlosienie ktore jest dla mnie starsznym utrapieniem. Mam zbedne wloski na brzuszku, udach, ramionach, wokol sutkow no i moja myszka tez jest mocno zarosnieta. Jesetem ciekawa jak wy sobie radzice z tym problemem, a przede wszystkim czy jestescie w zwiazkach z facetami? i czy im to nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mam tego problemu, ale jesli masz w zwiazku z tym kompleksy proponuje wybrac sie do ginekologa i porozmawiac o pigulkach, niektore naprawde niweluja ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech ja tez mam podobny problem, moje wlosy ( na ciele) sa koloru blon wiec generalnie mi to nie przeszkadza. z miejsc intymnych pozbylam sie wlosow kompletnie, wiec moj facet jest zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewucho
wiesz od czego jest wyszukiwarka? wpisz w wyszukiwarke "hirsutyzm", "hirsutyzmu" i ci sie znajdzie kilka obszernych topikow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roszpunka22
Ja cierpię na problem nadmiernego owłosienia od kiedy pamiętam, dośc szybko dojrzewałam i juz w podstawówce, kiedy pojawiły sie pierwsze włoski były grube, czarne i nie tylko tam.. ale również duzo na nogach, w pachwinach, na brzuchu, potem dookoła sutek. To okropne, bo kiedy wyjeżdzalam na kolonie (jako młodziutka dziewczyna), chcąc wyjsc nad wodę musiałam sie ogolic w tych miejscach, które były poza strojem kąpielowym, to tylko nasiliło owłosienie. Teraz używam jedynie depilatora i kremu depilacyjnego, maszynka... 1 dzień i juz odrosty, po kremie 2 dni.. Jestem załamana.. ginekolok stwierdził, że przesadzam, ale przecież widze się codziennie, nie mogę na siebie patrzec, nie wychodze na plażę, i mimo, że mam zgrabne nogi chowam je pod sługimi kieckami lub spodniami.. z powodu tych cholernych włosów RATUNKU!! a co na to faceci? pewnie sie brzydzą ale to już ich problem.. ja chcę dla swego komfortu lepiej wyglądac.. ale nie stac mnie na laser :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nokia3410
mam ten sam problem:( pigulki biore a problem nie znika..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rowniez
mam ten problem Wloski wszedzie - rece,brzuch,kolo sutkow a okolice bikinii to juz koszmar,codzienne golenie obowiazkowe.. Robilam badania hormonalne i oczywiscie wyszlo to, czego sie spodziewalam- za wysoki testosteron Moja mama jest ginekologiem i na wyniki odparla,ze to nic zaskakujacego Oczywiscie wkurzylam sie i zapytalam, czemu wczesniej nie zaczela mnie leczyc I wylozyla mi wszystko od gory do dolu: trzeba to leczyc, gdy pojawiaja sie problemy z zajsciem w ciaze a to wbrew pozorom rzadko sie zdarza nawet u kobiet z podwyzszonym (ale nie z za wysokim) testosteronem; teraz nie ma co tego leczyc i szprycowac sie hormonami, bo to niepotrzebne a po odstawieniu tabletek testosteron jeszcze bardziej rosnie; leczenie zaleca sie przy duzo wyzszym poziomie testosteronu(czyli u kobiet ktore wrecz maja wąsy a nie meszek nad ustami). Tak wiec ja nie zdecydowalam sie na tabletki. Wyglada to smiesznie, takie wlosy u kobiety, ale przyzwyczailam sie. Mam faceta (juz narzeczonego :D ) i wcale mu to nie przeszkadza.Nie depiluję rak czy brzucha (fffujj) a on powiedzial ze dla niego jestem najpiekniejsza na swiecie i kocha moje owlosione cialko :D:D Naprawde zastanowcie sie, zanim zaczniecie leczenie, czy jest tak tragicznie ze trzeba sie leczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja zawsze sie tym martwiłam moja lekarka rodzinna stwierdziła ze to moja uroda i zebym nie przesadzała... Potem miałam duze problemy z cera atopowe zapalenie skory itp wiec udałam sie do prywatnej alergolog ona zauwazyla ze jednak moje owlosienie ejst nadmierne(wreszcie ktos) i skierowała mnie do ginekolog tamta zrobila mi badania krwi i wyszlo cos nie tak ale powiedziała zebym jeszcze poszla na usg... na usg wyszlo ze mam torbiel-krwiak na lewym jajniku przepisała mi provere i jakos wszytsko juz dobrze i teraz lecze owłosienie tabletkami diane35 biore je od niedawna ale efekty juz widac wlosy na brodzie depilowałam tydzien temu jeszcze nie odrosłty na nogach tez duzo wolniej cera o wiele lepsza a na okres czekam zobaczymy czy przyjdzie w oczekiwanym terminie...Co do skutow ubocznych piersi urosły dosyc duzo, na poczatku głowa bolała bardzo ale juz przeszlo. Mam chlopaka ale jemu to wcale nie przeszkadza... mysle ze z tego wyjde i zycze wam powodzenia wszytskim wiem jak to działa na samopoczucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avocado20
ot problem..idzna laserowe usuwanie..usun wszedzie tam gdzie ich nie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam poodobnie
Też mam podobny problem, to jest utrapienie w dobie gładkiej skóry. No ale mam normalnego faceta, który wie, że kobieta z natury nie jest idealnie gładka, bez owłosienia ;). Mam głównie problem z okolicą bikini, bo bardzo szybko odrasta, jak zgolę no i podrażnienie. Depilator nie zdaje egzaminów, bo mam za wrażliwą skórę, co mi po gładkiej skórze nieco dłużej skoro mam rany po depilacji na nogach i tak wstyd je pokazać...Ostatnio zaczęłam depilować woskiem u kosmetyczki, efekt super i minimalne podrażnienie, które schodzi przez noc, no ale trochę też krótko, bo po 5 dniach zaczynają odrastać, a kosztuje mnie to ok. 100 zł...a podobno efekt 3, 4 tygodnie powinien się utrzymywać... Więc zamierzam zrobić sobie depilację laserową, za jakiś rok, dwa, na pewno jeszcze ot stanieje, bo coraz więcej tego się robi, no i może bardziej bezpieczne, to się zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam poodobnie
Żadnych hormonów nie chce brać, bo mam je w normie, żadnych tabletek anty, bo mam wzorcowy cykl, wolę walczyć z tym mniej ingerującymi w organizm sposobami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdeczka88
Mam bardzo podobny problem-odkąd pamiętam mialam problemy z nadmiernym owlosieniem, włoski rosną mi mocn na calych nogach, oczywiście w pachwinach, okolicach bikini, ale także na posladkach oraz na brzuszku pod pepkiem, a także mam wasik oraz pojedyncze włoski na brodzie i w okolicach żuchwy. Nie mam natomiast na piersiach, a na rękach mam raczej normlane. Włosy te są ciemne i gęste, naprawdę usuwanie ich to dla mnie ogromny (a przede wszystkich czasochłonny i kosztowny) problem, a efekt i tak jest daleki od ideału, a włosy odrastają w rekordowym tempie. Byłam z tym u lekarza i okazało sie, że mam podwyższony testosteron i na pewno obciążenie genetyczne, gdyz mój ojciec jest bardzo, ale to bardzo owlosiony. Mimo, iż moje włosy na głowie sa koloru ciemny blond, to rzęsy i brwi mam czarne i gęste. Brałam tabletki diane 35, ale nie widziałam różnicy, no może minimalną. sama nie wiem co robić....na laser mnie nie stać. W związku nie ma z tym problemów, ale ja sama nie czuję sie atrakcyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agg POMOCY!
Jestem 16-latką i również mam taki problem. Jest to dla mnie ogromnym problem i utrapieniem. Nie wiem, jak sobie z tym poradzić. Włosy mam na rękach, brzuchu, plecach, klatce piersiowej oraz na twarzy - czyli wąsik. (wg mnie jest on znacznie widoczny) Myślę, że golenie tych wszystkich miejsc nie jest odpowiednie. Włosy odrastają, stają się gestsze jak i dłuższe, dlatego osobiście nie chce stosować takich zabiegów. Kiedyś zdecydowałam się na wosk na ręcach, owszem, efekt był zadowalający i byłam bardzo zadowolona, od razu inaczej się czułam i 'chcialam pokazywać wszystkim moję ręcę' ;) jednak radość nie mogła trwać zbyt długo, gdyż włosy i tak odrosły. Teraz przynajmniej nie są takie gęste, jak wcześniej, ale na pewno są dłuższe;/ Zamierzony efekt był tylko na początku. Na wąsik postanowiłam użyć rozjaśniacza firmy Sally Hansen i podziałało. Wąsik stał się jaśniejszy ale po około dwóch - trzech tygodniach włoski znów stały się ciemniejsze (mimo tego że na innym forum czytałam iż ten zabieg można wykonywać co PÓŁ ROKU, pod warunkiem że wcześniej nie depilowano włosków - JA Z NIMI WCZEŚNIEJ NIC NIE ROBIŁAM) więc nie mam innego wyboru i wąsik na razie rozjaśniam ;/ ale cholernie jest widoczny. Kiedyś byłam z tym problemem u pani ginekolog. Zrobiła mi badania na męskie hormony tzn czy mam bardzo podwyższone, okazało się że nie jest tak źle. Przepisała mi tabletki jednak nie pamiętam dokładnie nazwy... kazała brać przez miesiąc i potem do niej się zgłosić, tak zrobiłam. Na następnej wizycie nie stwierdziła nic nowego i dalej kazała zażywać lekarstwa (nic mi się po nich nie działo) - miało to chyba osłabić włoski (ale tak sie nie stało) rozmawiając z moją mamą powiedziała że na tabletki hormonalne jest za wcześnie (było to rok temu) Przecież po nich się strasznie tyje a i tak nie wiadomo czy pomogą :( Czytałam też inne artykuły związane z owłosieniem i być może jestem na coś chora, bo moje miesiączki też nie są zbyt regularne ;/ (niestety nawet z mamą trudno mi o tym rozmawiać :( ) Jak myślicie, co powinnam zrobić? Czy wiecie coś o jakichś specjalistach? Bo myślę, że zwykły zabieg kosmetyczny NIC nie da. o kwestii z facetami nawet nie chce mi się wspominac, bo strasznie się z tym czuję. A w takim okresie wyrozumiałego chłopca naprawdę trudno znaleźć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez sie zmagam z owłosieniem, szczegolnie na rekach. przy dziewczynach az tak bardzo sie nie wstydze gorzej jest juz jak jestem w towarzystwie chłopakow czy w wiekszej gromadzie znajomych wtedy mi sie wydaje ze wszyscy sie na moje rece patrza choc peewnie mi sie zdaje. nie wiem jak pogadac z mama na ten temat bo głupio mi jest nawet z nia o tym gadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi89
Wiem co czujecie;( ja tez zarastam i jestem przerażona!!! nie wiem co robić;( zaczęłam się depilować woskiem ale mam po tym potworne krostki... jeszcze jest ryzyko raka piersi po ich depilacji, teraz to już całkiem nie wiem co robić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Megi89
Brałam tabletki antykoncepcyjne ale musiałam przerwać ponieważ mam problemy z żylakami;( jak na nieszczęście a na dodatek spadło mi strasznie libido! owłosienie się powiększa i moje samopoczucie z dnia na dzień jest coraz gorsze.. Wstyd mi po prostu mojego ciała! Włosy są czarne i prawie na całym ciele oprócz pleców i ramion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka790
Witam Ja również mam problem z owłosieniem: brzuch, bikini, broda, wąsy no i brodawki. Od dłuższego czasu chodze na IPL (depilacja laserowa). Dosyć kosztowna no i jak dla mnie niestety nieskuteczna. Po chyba trzecim zabiegu oszalalam ze szcześca bo włoski nad wargą miały już "placki" ale niestety tylko przez jakis czas. Na brodzie włosów przybyło... Na okolice bikini zdaje egzamin depilator. Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiniaczek22
Dołączam się:( też cierpie na hirsutyzm..Włosy to chyba mam na całym ciele:( Twarz, brzuch, plecy, nogi, uda, dłonie, pupa biore Diane35 tzn. dopiero zaczęłam i czekam na efekty, ale wątpię bo podobno są nikłe:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imimi
slyszlam o oleju krokoszowym i telocapil'u - to na mazidla.pl lub com. radze wpisac w google bo za duzo pisania. jeszcze nie prubowalam (mam zamiar w najblizszym czasie) ale opinie sa rewelacyjne i zachecające. co najwazniejsze nie jest to drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aahh
hej to jest problem z hormonami i nadmiernym testosteronem. proponuję wybrać się do endokrynologa. sama mam ten problem jesli chcesz miec mniejsze musisz zazywac hormony bardzo mi przykro a i one nie zagwarantuja Ci braku owlosienia, a ta choroba będzie trwać do końca życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aahh
DZIEWCZYNY PRZYKRO MI ALE TO NIE JEST ULECZALNE! A NA DIANE BYM UWAZALA PRZYTYLAM PO NIEJ 10 KILO I OD 3 LAT NIE MOGE TEGO ZRZUCIĆ.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bs:(
Mam dopiero 16 lat i juz mam nadmierne owlosienie na brzuszku...nie wiem co mam z ty robic? Uzywalam plastrow z woskiem ale po tym jest jeszcze gorzej. Musze ukrywac brzuch przed moim chlopakiem i caly czas zyje w stresie ze on zauwazy moje wlosy i nie bedzie tym zachwycony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pogadaj z Nami
Macie problemy z nadmiernym owłosieniem? ZAPRASZAM NA TEMAT DZIEWCZYNY Z HIRSUTYZMEM (KAFETERIA - ZDROWE I URODA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradziłam sobie z tym :))
Pamiętajcie tylko, żeby wybrać sprawdzony gabinet bo moją koleżankę poważnie poparzono w jednym, niestety nie pamiętam nazwy tego gab. Ja polecam Lenis w poznaniu i Panią Olę bo jest super :)) I jeśli macie za dużo testosteronu, to niestety nie da się włosów usunąć trwale, po jakimś czasie mogą zacząć odrastać :/ Trzymajcie się dziewczyny i naprawdę zdecydujcie się na ten zabieg bo mi odmienił życie, wreszcie nie muszę pocić się latem w długich spodniach bo albo włosy albo zapalenie mieszków włosowych i krosty. A poza tym nabrałam pewności siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny mam 14 lat i straszne problemy z owłosieniem. Włosy mam na rekach, brzuchu, sutkach, okolicach bikini, udach i nogach. Sa strasznie grube czarne i długie. Koledzy w szkole smieja sie ze mnie a widzieli tylko wlosy na rekach jest mi strasznie głupio a na dodatek w pierwszej Gim. mielismy obowiazkowo basen i wszystko bylo widac naszczescie caly czas siedzialam w wodzie i nic nie zauwazyli chodz dziewczyny zaczęły sie gapić na moje rece i smiac sie . Bylam z tym u endykronologa zrobiono mi wszystkie potrzebne badania i wyszło ze to hirsutyzm ale nie zalecili mi żadnych lekow. Potem poszlam do ginekologa i kazala mi zrobic łezgie jajnikow ponieważ ma nieregularne misiaczki i wyszko ze mam torbielka na jajniku. Przepisala mi jakies czopki i zobacze bo moze podzialaja na owlosienie. Chciałam byc leczona hormonalnie ale pani ginekolog odrazu stwierdzila ze nie bo jestem za młoda i to moze uszkodzic mi jajniki. Jestem zalamana poniewaz od wczesnej podstawówki mam takie problemy. Jest mi strasznie glupio kiedy musze odmawiać koleżanką gdy zapraszaja mnie nad jezioro czy morze. PS. Nie wiedziałam ze tyle dziewczyn ma z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś młoda i faktycznie leczenie hormonalne nie jest wskazane. mogłoby to rozregulować organizm. na pewno jeszcze rośniesz, rozwijasz się, nie jest powiedziane,że to owłosienie będzie takie zawsze. już jakieś kroki zostały w tej sprawie podjęte, wiec może być tylko lepiej ... ja np. od jakiegoś czasu mam kłopot z owłosieniem na brodzie. ciągle muszę usuwać włoski pincetą , czasem całe mnóstwo. poszłam do lekarki i zleciła mi badanie krwi TSH, wyszło że mam podwyższone i jest podejrzenie o niedoczynność tarczycy. trzeba zrobić specjalistyczne badania. ech ... nie lubię lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość septyma21
Ja też mam dopiero 14 lat i problem z owłosieniem: bikini, ręce, okolice pępka, nogi i ostatnio dłonie ;(. Nie wiem już jak z tym walczyć. Wosk sprawia, że mam strasznie podrażnioną skórę, po depilatorze włoski pojawiają mi się już drugiego dnia , a po kremie 2-3.Czuję się z tym okropnie, szczególnie przebywając ze znajomymi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_89
też mam taki problem, ale się do tego już przyzwyczaiłam :) badania hormonalne zrobiłam - wszystko w normie i po prostu okazuje się że odziedziczyłam to w genach i nic się z tym nie zrobi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc te leki nie pomogly wiec zalamka, tez staram sie jakos z tym zyc ale nieraz jestem wsciekla na to ze to wlasnie ja. Ale nic teraz 24 jade do poradni znowu wiec sie zobaczy. a co do depilacji to ja do nog urzywam zwyklej maszynki a reszte gole kremem co strasznie smierdzi i zajmuje duzo czasu.musze sie przyzwyczaic ze caly czas taka bede ale jak widze nie jestem sama i to jakos podtrzymuje mnie. jak chcecie to mozemy sobie pogadac o tych naszych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozmowa
Mam 14 lat i owłosienie na brzuchu, plecach, sutkach, twarzy i na górnej wardze. Nogi i ręce nie są w najgorszym stanie :) Póki co nie zamierzam depilować brzucha, sutków i plecy, ale mam zamiar pierwszy raz depilować twarz, bo górną wargę traktuję pincetą na razie. Chcę użyć do moich "baczków" (są jasne, ale jest ich dużo) maszynki, a dopiero za innym razem wosku, ale nie mam pojęcia jak powiedzieć o tym mamie. Wstydzę się tego i na ogół unikam o tym rozmów oraz się z tym kryję (chodzę tylko w rozpuszczonych włosach - jestem brunetką i zakrywam się ręką, udając że się podpieram). Otóż ja wdałam się za tatą i stąd takie owłosienie. Mam siostrę 18 lat i ona w ogóle nie ma z tym problemu. Jest gładziutka jak mama. Więc jak mam o tym porozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×