Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marysska

Nadżerka a seks

Polecane posty

Gość marysska

Lekarz zdiagnozowal u mnie nadzerke na szyjce macicy. Po cytologii stwierdzil, ze jest niegrozna (2 stopien) i na razie stosuje leczenie zachowawcze (steridil, opatrunki). Nie wspominal nic o zaprzestaniu wspolzycia, ale jak wspomnialam, ze po stosunku (takze po pieszczotach reka) pojawia sie krew, powiedzial, ze to przez nadzerke. Czy to znaczy, ze powinnam zrezygnowac z seksu? bo przyznam, ze stosunki sa bolesne i pojawia sie krew. Niedawno stracilam dziewictwo i potem bardzo krwawilam. Sadzilam, ze to blona dziewicza, teraz mysle, ze to tez mogla byc nadzerka. Jak sobie radzic? wlasciwie powinnam zapytac lekarza, ale on jest mezczyzna, a ja sie troche krepuje rozmawiac z nim na tak intymne tematy. z gory dziekuje za pomoc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
dziewczyny, poradzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
poczekaj ze wspolzyciem na koniec leczenia. wtedy chyba czeka Cie kontrola?? po prostu spytaj bo widac ze stan juz bardziej zaawansowany skoro krwawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
na razie nadzerka nie jest leczona tzn lekarz powiedzial, ze na razie trzeba ja zaleczyc, stosuje takie czopki i co 2 tygodnie mam przychodzic na zakladanie tam opatrunku. Takie leczenie moze trwac dlugo. czy na ten czas mam zrezygnowac z seksu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co ty.....
nie wiesz tego, ze nadżerka jest stanem zapalnym ?? A wszystkie stany zapalne trzeba nnajpierw wyleczyć. Tak bardzo nie możesz się obejść bez seksu ?? Chcesz sobie pogorszyć i mieć wypalankę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylancikowa
tak obojetnie co leczysz tam w srodku - zapalenie, grzybki czy nadzerke to nie mozna wspolzyc poradz sie tez innego lekarza w sprawie nadzerki bo skoro krwawi to problem jest dosc powazny. moze wymrozenie lub laserem??? tylko nie zgadzaj sie na wypalanke czesto (choc nie zawsze) powoduje powstanie blizn lub zgrubien ktore daja sie we znaki przy porodzie czasem tez przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no co ty.....
oczywiscie,że masz zrezygnować z seksu. a co nie wytrzymasz ?? Dziwię się, ze lekarz Ci tego nie powiedział ale ginekolodzy są różni. Znam osobę która miała wypalana nadżerkę i tak jej lekarz zrobił, ze przez pół roku chodziła na opatrunki. I nie może zajść w ciążę. Chcesz tego ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylancikowa
nadzerka nie jest stanem zapalnym!!!!!!!!!!! przy nadzerkach czesto takie sie pojawiaja. trzeba je najpierw wyleczyc by moc przeprowadzic zabieg usuniecia. sama nadzerka to po prostu zmiana w blonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mimo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylancikowa
no co ty - masz chyba niedokladna wiedze . nie strasz dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zibba
ten sam lekarz zapisuje mi tabletki antykoncepcyjne. mowil, ze nie wolno wspolzyc przez 4 dni po zalozeniu opatrunku. krwawienie pojawia sie po stosunku lub po pieszczotach reka, a nie caly czas. Mysle, ze to moze byc wina slabego nawilzenia pochwy (tabletki), bo wczesniej pieszczoty reka nie powodowaly u mnie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylancikowa
maryska - radze konsultacje u innego lekarza. i wez pod uwage wymrozenie. poczytaj - dziewczyny bardzo sobie chwala wymrozenia i naprawde NIE WYPALANKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
to powzyej to moj post:) brylancikowa, bardzo dziekuje :) :) wiem, ze na arzie lekarz nie chce przeprowadzac zabiegu usuwania nadzerki, tylko "zaleczyc" jak to okreslil, czyli czopki, opatrunki itd. zastanawiam sie, dlaczego powiedzial, zeby nie wspolzyc 4 dni po opatrunku, a nie w ogole zrezygnowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
oczywiscie, wiem, ze wypalanka nie, bo slyszalam, ze to moze powodowac pekniecie szyjki przy porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja miałam wypalanke
i już 14 lat nie mogę zajść w ciążę. Bo mi gin żle ją zrobił !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
zastanawiam sie zy powinnam w ogole zrezygnowac z seksu, pieszczot manualnych i oralnych i na jak dlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brylancikowa
do wyleczenia by nie podrazniac juz dodatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniknela sama
mialam, po pierwsze to przy porodzie nic nie grozi po wypaleniu nadzerki, bo... 1. kiedy sie wypai to nie mozna mechanicznie ruszac niczego (sex, tampony) przez 3 tygodnie lub troche wiecej (zalezy od tego jak duza rana zostaje) bo musi sie to wszystko zagoic W ciazy jak sie jest to oczywiscie nic takiego nie robia!! 2. nadzerka moze sie jedynie ODNOWIC po ciazy i porodzie ( nie wiadomo dlaczego tak sie dzieje, generalnie jak ktos ma tendencje do powstawania nadzerek to tak bardzie) 3. nadzerka glownie powodowana jest przez wirusa (tak, mozna sie tez przez sex zarazic) HPV ALE !! po pierwsze to juz jest szczepionka, po drugie to czesto ustepuje sam po trzecie to jest wirus kurzajek, nadzerka to taka kurzajka 4. nie od tego kochanie nie mozesz zajsc w ciaze, dlatego ze to jest na scianach pochwy!! ktore nie maja nic wspolnego (no dobra, prawie nic) z ciaza, szukaj innej przyczyny bo jesli myslisz ze to ta to sie mylisz, a poza tym to chyba musial nie wiem gdzie ci to wypalac, na jajnikach chyba zeby byly komplikacje wypalanie nadzerki (niewazne czy kwasem, czy zimnem) to jest prosta procedura- nawet dziecko by to zrobilo nadzerka czasmi znika sama, ale nie polecam czekac tylko robic cytologie caly czas i leczyc, a jak sie nie da wyleczyc globulkami to wtedy wypalac, bo moze to prowadzic do... raka szyjki macicy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
No nie mogę...faktycznie sami ginekolodzy na forum.Wątpię żeby ginekolog nie powiedział o zakazie współżycia,jesli dodał,że 4 dni po opatrunku zakaz.Jaki wirus???Na jakich ściankach pochwy??? Zalecza się nadżerkę,bo jeśli jest duża to zostanie duża blizna.I co ma szyjka do zajścia w ciążę?Przy porodzie jest mało ciekawie,bo się nie pełnie rozwiera,ale żeby pękła?Zwłaszcza u nierodzących stosuje się leczenie nie inwazyjne żeby nie było potem problemów.Jeśli pojawia się krew to jest ona albo bardzo głęboka albo bardzo zaawansowana.Dziewczyny!Nie czerpcie wiedzy z forum tylko dokładnie pytajcie lekarza o co chodzi. I jeszcze jedno,nie leczona nadżerka to prosta droga do RAKA SZYJKI MACICY a nie jak gdzieś tu wyczytałam,do grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noob
mam nadźerkę od póltora roku, tez II stopień, lekarz nie chce jej ruszac bo mówi, ze po urodzeniu dziecka wróci mi (mojej kumpeli, z innego miasta w ogóle, tez tak gin powiedział, i zyje z ta nadźerką), kocham się bardzo często, czasami po 2 razy dziennie, choć krwi nigdy nie było przez nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Ja bym się bała.Ta skłonność do rakowacenia mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniknela sama
do 'spokojnie to tylko awaria' www.hpv.pl tak, wirus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katy
Chodze do ginekologa prywtnie, odkryl u mnie gdzies z pol roku temu nadżerkę. Od tamtego czasu zgłaszam sie mniej wiecej co 3 miesiace na wizyte, podczas których lekarz wypisuje mi globulki mające leczyc ta nadzerke. Gdy spytałam o leczenie zabiegowe, powiedziano mi, że tegbo juz sie nie robi (chyba ze nadzerka jest bardzo duza, krwawiąca), lecz leczy sie farmakologicznie. I że nadzerka nie jes grożna i moge z nia zyc do konca zycia, pod warunkiem, że nie mam w organizmie wirusa odpowiedzialnego za powstawanie komórek rakowych (nie pamietam jaki to, ale chyba HPV). Do tego caly czas biore tabletki anty i wspolzyje (nie krwawie po stosunku), lekarz mi je przepisuje i nie mowil nic o zaniechaniu wspolzycia. Leczenie farmakologiczne nadzerki jest dlugie, wiec co, kobieta mialaby przez rok czy dwa seksu nie uprawiac bo ma nadżerke? Słyszałam gdzies, że praktycznie kazda kobieta to przechodzi w swoim zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysska
dzieki dziewczyny :D troche mnie pocieszylyscie. zastanawia nie ejdno, mnie rowniez lekarz daje globulki i zaklada opatrunki, nie stosuje zadnych zabiegow "inwazyjnych". Jednak u mnie nie robil badania na obecnosc hcv, chociaz mialam cytologie. dalczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do zniknęła sama-
a co ma wspólnego zakażenie brodawczakiem z nadżerką?Chyba lekko mylisz fakty.Bez urazy,ale doczytaj do końca zanim podasz link:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debii
macie wszystkie racje, nie usuwajcie nadzerki a pozniej okaze sie ze macie raka z braku leczenia, w koncu to wasze zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam nadzerkę... rozległą... poddałam się zmarażaniu i jest ok. Zakaz współzycia jest jak najbardziej słuszny. Jest tam ranka ktora musi sie zagoic. Niewazne czy przy pomocy wypalania, zamrazania czy srodkow farmakologicznych.. okres leczenia to okres bez seksu, wysilku a krwawienia po stosunku i pieszczotach reka moga byc zwiazane z nadzerka, poniewaz jest to naruszanie juz i tak chorego miejsca. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiaaaaaa
Mi ginekolog powiedziala, ze moge uprawiac seks, ale musze uzywac prezerwatywy, i bez niej moge dopiero po jej wyleczeniu, bo w innym wypadku moj partner bedzie caly czas powiekszal tylko stan zapalny!! Tez komus tak powiedzial ginekolog??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to bez sensuuuuuuuu
kazdy lekarz mówi co innego, wiec własciwie to jesteśmy zdane same na siebie któremu tu uwierzyć mi np powiedział że moge spokojnie współzyc i nawet ciaze planowac, i ze nadzerka w niczym nie przeszkadza, tyle że moja jest mała i nie daje zadnych objawów ja przy kazdej wizycie pytam o jej usuniecie a lekarz mówi że nie ma takiej potzreby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiaaaaaa
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×