Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nadżerka

Nadżerka i torbiele?????

Polecane posty

Gość nadżerka

Czesc Dziewczyny Mam pytanie i zarazem prośbę; Wczoraj byłam u pani ginekolog- stwierdziła u mnie nadżerke i tzry małe torbielki ( jeszcze dwa tygodnie temu tych torbieli nie widziała !!!) Chce mnie skierować na przypalankę. Czy jest to możliwe, aby torbiele rozwinęły się przez dwa tygodnie? Czy ta przypalanka jest konieczna? Na czym to dokładnie polega i czy później nie będe miała zadnych komplikacji z ciążą i porodem ( jeszcze nie rodziłam )? czy jest jakaś inna metoda zaleczenia tej nadżerki i torbieli? Aha i ile taka przypalanka średnio kosztuje??? Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona-ech
wypalanka wiec ja miałam nadezerke , torbiele i zapalenie przydatkow na raz ;) Lekaerz zaczał najpierw leczy zapalenie potem torbbiele a nadzerke zostawił .Kazdy ginekolog zostawiał mi nadzerke nic z nia nie robiac. W zasadzie chodziłam z nadzerka dobrych kilka lat z 3 na pewno. Potem urodziłam dziecko i po porodzie nadzerka została mi wypalona. Niezbyt miłe uczucie , dziwne ale nie jest zle:) Bez paniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadżerka
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiiiiiiiiii
Zależy gdzie te torbiele. CZęsto robia tworzą się takie małe na nadżerce, ponieważ gruczoły nie moga normalnie pracowac. W takim przypadku usuwa się je razem z nadżerka. U kobiet planujacych ciążę, nadżerek raczej się nie wypala a usuwa innymi metodami. Robi się tak, ponieważ źle wykonana elektrokonizacja (wypalanka) może pozostawiać na szyjce blizny , utrudniające jej rozwieranie w trakcie porodu. Więcej info znajdziesz tu: http://www.mediweb.pl/womens/wyswietl.php?id=710

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem jak w tych czasach jeszcze lekarze proponują młodym dziewczynom które nie rodziły wypalanki..jest tyle mniej inwazyjnych sposobów na wyleczenie nadżerki, można najpierw leczyć sie farmakologicznie tak aby nadżerka się nei rozwijała i nie powiększała, jest metoda zamrażania, która jest lepsza od wypalania i metoda laserowa. Ja na Twoim miejscu skonsultowałabym sie z innym lekarzem, skoro ta pani ginekolog jest za takimi radykalnymi sposobami leczenia. Dziewczyny młode które nie rodziły powinny w ogole nie ruszać nadżerek bo usunięcie nadżerki to zawsze blizna na szyjce macicy która może spowodować problemy z utrzymaniem ciąży. Lepiej zrobić to po porodzie, niekiedy nadżerki same się złuszczają po porodzie. Ja mam nadżerke juz 4 lata, ona się nie powiększa i nie powoduje stanów zapalnych i lekarz powiedział że jest mała i nie ma co jej ruszać i że pewnie po porodzie sama zniknie a jak nie to ją wtedy zamrozi. Co do torbieli, torbiele pojawiałaj sie w cyklach bezowulacyjnych i mogły sie one pojawic w przeciągu 2 tygodni, ale najprawdopodonie znikną one w tym samym cyklu wraz z przyjściem miesiaczki. Poczekaj na okres i mniej wiecej w polowie przyszłego cyklu zrób sobie usg. Jeśli nadal bedą to powinnaś dostać leki, po których torbiele znikną, możesz dostać albo środki antykoncepcyjne albo lutenyl - leki te powstrzymają jajeczkowanie na jakiś czas i torbiele znikną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiiiiiiiiii
No tak , tylko nie wiemy czy te torbiele są na jajniku.. Nadżerke faktycznie mozna zostawić w spokoju, pamietajac jednak o regularnej kontroli i cytoogii. Czasem bywa i tak, że wydziela ona duzo śluzu zaburzajacego właściwe pH w pochwie, co sprzyja infekcjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadżerka
dziewczyny dzięki serdeczne za wszystkie wypowiedzi. sama też myślę, ze pójde do innego ginekologa i zobacze, co on stwierdzi. Troche boje sie tak wielkiej inwazji w moje ciało. Nadżerka jest na szyjce macicy i ponoc jest mała i w zasadzie z nia możnaby było nic nie robic, ale albo na niej, albo gdzieś blisko niej są usadowione te torbielki no i tu podobno zachodzi konieczność elektrokoagulacji. Ale naczytałam się w necie trochę o tej przypalance i na serio zaczynam sie bać. Moja mama podobnie jak Ejmi sugeruje mi zrobienie usg a następnie konsultacje z innym ginem, bo jak twierdzi na przypalanke jeszcze mam czas i w razie czego zdążę ją zrobic, a może uda mi się tego uniknąć. Zastanawiam się teraz nad tym, co wczesniej też napisałaś Ejmi, mianowicie, ze takie torbielki pojawiają się w cyklach bezowulacyjnych i później mogą samoistnie zniknąć. Dwa tygodnie temu pojawiłam się u tej pani ginekolog, dlatego, ze mi sie bardzo spóźniała miesiączka (ok. 10 dni), mimo, ze zawsze miałam bardzo regularne cykle, ciążę absolutnie wykluczałam i podejrzewam, zę to opóźnienie mogło być spowodowane jakimiś zaburzeniami owulacji, więc być może masz rację, ze właśnie to spowodowało powstanie tych torbielek... W każdym razie narazie sobie odpuszcze tę przypalankę i poczekam po pierwsze na wynik cytologii, a po drugie zrobię sobie to usg, odwiedze innego gina i wtedy zastanowie się co dalej. Napiszcie co o tym sądzicie. Pozdrawiam serdecznie i życzę milusiego weekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiiiiiiiii
Wydaje mi sie, że jej chodziło o trorbiele na jajnikach, ponieważ wcześniej nie napisałaś gdzie. " Torbiele Nabotha Nadżerki mają skłonność do samoistnego gojenia się. Polega ono na fizjologicznej skłonności nabłonka płaskiego do zastępowania nabłonka walcowatego, produkującego śluz, odpowiedzialnego za tworzenie się erytroplakii. Proces ten nazywa się metaplazją pośrednią. Powstały w trakcie gojenia nabłonek płaski zamyka gruczoły produkujące śluz, który, nie mogąc się wydostać na zewnątrz, rozdyma je. Tak powstają torbiele Nabotha."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiaulek
moja rada to poczekaj jescze jeden cykl i idx do innego gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez ciekawa
mam podobną sytuacje, odpiszczie, co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Youlaaa
Witam... Może któraś z Was może mi pomóc.? Mianowicie dwa tyg temu miałam robioną wypalankę ze względu na torbiela nabotha na szyjce macicy, od tego czasu co jakis czas leci ze mnie taka jakby woda.. nie wiem czy to jest normalne, co prawda to mnie nie boli tylko zaniepokaja i denerwuje bo nie wiem czy to jest normalne po tym zabiegu a czuje się jakby mi wody odchodziły do porodu a przecież w ciązy nie jestem. :(,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem po zabiegu na torbiele nabotha na szyjce macicy. jutro mijaja 3 tygodnie. Wydzielina wodnista czy brunatna oznacza gojenie. gorzej jak pojawia sie krwawienie. wtedy trzeba je zatamowac - wrocic do lekarza, do jego gabinetu. Napewno mocno trzeba sie oszczedzac, zeby nie bylo krwawien. NIE WOLNO PODNOSIC NIC CIEZKIEGO. Najwyzej kubek z herbata.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćPati
Hej taka woda to normalny proces gojenia się po zabiegu nic złego się nie dzieje spokojnie pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×