Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aniaxxxx

Najlepsza antykoncepcja

Polecane posty

Gość aniaxxxx

Witam , w tym roku skończę 18 lat ale nie posiadam jeszcze dowodu osobistego, chciałabym dowiedzieć się czy u ginekologa dostanę receptę na tabletki antykoncepcyjne bez konsultacji z rodzicem/opiekunem prawnym ? Niestety moi rodzice są bardzo przeciwni , głównie ze względu "niepotrzebnego niszczenia własnego zdrowia", wszelkim metodom antykoncepcji hormonalnej . Jeszcze nie współżyję ale to pojawia się już w moich planach . I czy rzeczywiście ten sposób antykoncepcji tak wyniszcza zdrowie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aladia
najlepiej poczytaj o antykoncepcji hormonalnej, przykładową ulotkę, artykuły z różnych źródeł nie tylko zachwalaczy ale tez przeciwników antykoncepcji, fora na których kobiety opisują swoje doświadczenia. Boję się że lekarze nie zawsze obiektywnie mówią o antykoncepcji hormonalnej bo jednak mają korzyści z jej sprzedawania. Ja po tym co się naczytałam raczej się nigdy nie zdecyduję na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniaxxxx
Dziękuję za odpowiedź ;) . Czytałam już właśnie trochę w tym temacie ale zdania są tak podzielone że już sama nie wiem .Prawda ,zdrowie ma się jedno i wiadomo że takie pigułki to nie cukierki ale ograniczają bardzo możliwość niechcianej ciąży ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam wiele kobiet, które brały tabletki i jakoś nic im nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamper do c**ki i przytulenie do cycka mamy.Myśl o szkole nie o ******iu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filigramowa
Wole brac tabletki niz sie martwic czy jestem w ciazy. Ciekawe co wtedy twoi rodzice na to:D od kad jestes pelnoletnia nie musisz przychodzic z opiekunek do zadnego lekarza. Odpowoadasz sama za siebie w swietle prawa. To twoja decyzja. Mi jak na razie nic nie jest. A tabletki dobiera lekarz- czasem trafnie czasem nie. U mnie byl to strzal w 10. Kolezanka szybko miala skitki uboczne. Idz do lekarza i sie go dokladnie dopytaj. Bo internet to srednie zrodlo informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem jeden raz wystarczy ale trzeba mieć wyjątkowego pecha. W ciążę trudno zajść wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym wieku już chcesz uprawiać sex masz jeszcze na to czas ...ja zaczęłam jak miałam 20 lat w twoim wieku nawet nie myślałam o tych rzeczach...proponuje Ci najpierw skończysz szkolę i zabrać się za naukę...a najskuteczniejsza metoda to jest taka aby nie uprawiać seksu a jak już się na to decydujesz to musisz się później liczyć z konsekwencjami czyli takimi, że możesz zostać mamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maniaania1122
przede wszystkim przed przepisaniem anty musisz mieć zrobione badania takie jak: próby wątrobowe, badanie na krzepliwość krwi, usg dopochwowe i piersi, cytologię. Musisz liczyć się ze skutkami ubocznymi takiej antykoncepcji. Począwszy od złego samopoczucia po przyrost wagi, huśtawkę nastrojów, spadek libido (czasami do zera) i większa podatność na infekcje intymne. Oczywiście to tylko niektóre ze skutków, które mogą cię dotknąć ale prawdą jest, że czasami nic złego się po nich nie dzieje. Ja niestety znacznie odczułam przy anty spadek libido i często łapałam jakieś infekcj***akteryjne pochwy. Z tym drugim problemem rozprawiłam się biorąc provag non stop, to prob. zapobiegający infekcjom i stanowi także osłonę układu pokarmowego. Właśnie o osłonie układu pokarmowego też powinnaś pamiętać. Czasami i taka antykoncepcja zawodzi i chcąc uprawiać seks, licz się z tym, że możesz zostać mamą. Nie bierz od razu wszystkiego na siebie, niech twój chłopak też pogłówkuje jak się zabezpieczać bo to zmusi go do zastanowienia się nad konsekwencjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w katolandzie nikt nie udzieli ci rzetelnych informacji z wyjątkiem niereligijnego lekarza. jak ktoś bierze leki na tarczycę to nikt nie mówi "truje się" mimo tego że są to hormony syntetyczne tak samo jak w antykoncepcji. poszperaj w niecie informacji w jęz. angielskim, znajdziesz między innymi parę interesujących faktów, o których u nas się nie mówi, np. 1) długotrwałe (więcej niż 1 rok) stosowanie antykoncepji u nastolatek obniża ryzyko nowotworów, w przeciwieństwie do kobiet po 25 roku życia, 2) biorąc tabletki nie ma się owulacji, co przekłada się na mniejsze ryzyko torbieli i zachowanie rezerwy jajnikowej na dłużej. sama brałam tabsy przez 7 lat i absolutnie NIC mi po nich nie było, szczegółowe badania raz na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy tabletkach bardzo źle się czułam, nie miałam ochoty na seks, byłam ospała i miałam dodatkowo problem z nawilżeniem w trackie stosunku. Zdecydowanie lepiej reaguje na krążek dopochwowy. Nawilżenie się poprawiło, waga stoi w miejscu, częściej mam ochotę na seks. Niestety krążki są droższe i dodatkowo musze przy nim stosować probiotyk dopochwowy. Przy swędzeniu pochwy co czasem się zdarza zakładam invag i po kłopocie, szybko dyskomfort mija, a ja mogę normalnie funkcjonować. Porozmawiaj z ginekologiem, na pewno coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej w kwestii antykoncepcji porozmawiać z ginekologiem który odpowiednio doradzi:) Ja byłam u http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ . Osobiścxie jestem zwolenniczką tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna940
Przy doustnej antykoncepcji praktycznie zawsze występują jakieś skutki uboczne. W moim przypadku był to glownie problem z nawilzeniem :( tu pomogł mucovagin, przy stosowaniu żelu, skutki osłabły więc zawsze mozna znalezc rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gimanza
Do Justyna940: Tu sie nie zgodzę bo jeśli antykoncepcja jest odpowiednio dobrana to nie ma żadnych skutków ubocznych. Ja przy tabletkach belara nie mam żadnych niepożądanych efektów a żeby było ciekawiej to nawet cera mi sie poprawiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak z ochota na bzykanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwiązań jest wiele dla każdej co innego jest wygodne :) Wszystko zależy od tego jaką antykoncepcję zaproponuje ginekolog na podstawie wcześniej wykonanych badań. Ja mam wkładkę hormonalną levosert. Jak dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie bo zakłada się ją raz na kilka lat i nie trzeba codziennie pamiętać o pigułce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając spiralę ,a jak z checia do bzykania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o libido to cały czas jest na wysokim poziomie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirindama
ja do tej pory stosowalam plastry, jednak zaczelo mi doskwierac coraz bardziej to, ze sie odklejaly, wygladaly nieestetycznie, a pod nimi odparzala mi sie skora..ginekolozka zmienila mi anty na wspomniana juz wczesniej w postach belare. ponoc to jakies tabletki o nizszej zawartosci hormonow. Poki co nie mam zadnych skutkow ubocznych, musialam sie tylko przyzwyczaic do lykania tabletek o stalej porze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirala na pewno jest wygodną metodą, na pewno kiedyś o takim rozwiązaniu też pomyślę, na razie jednak pozostanę przy tabletkach vines, biorę je od niedawna, właśnie się przyzwyczaiłam do regularnego ich przyjmowania na czas, po miesiącu to nawet dość łatwo wchodzi w nawyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda bo spirala to bardzo wygodna antykoncepcja.Jewst bezobsługowa i lecie się przydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również stosuję Vines i wiecie co ? Nie ma lepszej antykoncepcji. Nie dość,że ma mało hormonów, to jeszcze nawet nie odczujemy tego,że ją bierzemy. Musimy tylko pamiętać o przyjmowaniu pigułki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazda antykoncepcja kest dobra jezeli nie mamy skutków ubocznych ,nie powoduje nie checi do sexu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×