Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wciaz oczekujaca

Nie moge zajsc w ciaze..

Polecane posty

Gość Wciaz oczekujaca

Cześć Wam :) zwracam sie do Was z problemem, ktory nie daje mi spokoju.. a wiec sprawa wyglada tak: Razem z moim chlopakiem staramy sie od dziecko od okolo roku czasu.. i jak narazie nic ;/ zrobilismy badania na plodnosc. Moj chlopak wykonal badanie nasienia a ja na prolaktyne i progesteronn. U mnie wykryto niedoczynnosc tarczycy - hashimoto. Wyniki mojego chlopaka nie sa dobre. Posiada 9 mln plemnikow na 20mln ;/ dodatkowo nasienie nie uplynnilo sie. chcemy wykonac powtorne badanie nasienia bo podobno wyniki moga sie zmienic. I mam w zwiazku z tym do Was pytanie.. Czy jest mozliwosc zajscia w ciaze w takiej sytuacji ? bo dwoch lekarzy stwierdzilo nieplodnosc i to obu stronach.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
dodałam już moją wypowiedź jako osobny temat, ale wkleję część Tobie... miałam za niski poziom estradiolu, endo jednorodne, nie rosły mi pęcherzyki. stosunek FSH do LH 2. mega nieregularny okres, bardzo długi. poziom DHEA-s ok. 600 (przy normie do 300). wszystko wskazywało na PCO. lekarz nie zdążył mi przepisać jeszcze żadnych leków, bo z powodu innych problemów ze zdrowiem, musiałam odłożyć starania. ale stwierdziłam, że międzyczasie zacznę od diety. trochę się naczytałam i wybrałam dietę alkalizującą, żeby odkwasić organizm. piłam wodę Józef i kryniczankę. i jadłam kilka owoców granatu dziennie (jako źródło fitoestrogenów). do tego kasza jaglana, migdały, czerwone wino, zero mięsa, trochę ryb, dużo owoców i warzyw, zamiast kawy - inka, herbata tylko owocowa, dużo cytryny. na takiej rygorystycznej diecie byłam ok. 2 tygodnie. potem stopniowo dodawałam mięso. prawdopodobnie w tym czasie organizm miał optymalne warunki i wszystko sam wyregulował. kupiłam sobie zioła do zrobienia mieszanki Ojca Sroki. ale nie zdążyłam wypić nawet jednego kubka, bo czekałam, żeby zacząć je pić od nowego cyklu... ale nowy cykl się nie rozpoczął, bo zrobiłam test (przekonana, że wyjdzie negatywny), a tu dwie kreski beta-hcg z krwi pozytywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
dlatego jak widzisz, wszystko jest możliwe... trzymam kciuki,że i Wam się uda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wciaz oczekujaca
Dziekuje za odpowiedz i zainteresowanie moim tematem. Jestem tu pierwszy raz dlatego nie wiem jak tu wszystko dziala.. Troche mnie wsparlas i dalas mi nadziei ze jednak moze sie uda. Ja miesiaczke mam regularnie co 29 dni.. wlasnie dzis mam dostac. i w takich momentach jak dzis strasznie sie denerwuje i mam nadzieje ze moze jednak w tym cyklu sie udalo.. W moim przypadku lekarze nie dali mi calosci badan hormonalnych do wykonania. Mialam tylko ta prolaktyne i progesteronn zrobiony 3 krotnie.. no i najpierw prolaktyna wyniosla ponad 50, pozniej ponad 60 a za 3 razem juz tylko 17.. wiec straszne skoki.. Najbardziej chciaalabym sie dowiedziec czy pomino malej ilosci plemnikow u mojego chlopaka jest mozliwosc naturalnego zajscia w ciaze ? czy jednak bedziemy musieli zglosic sie do kliniki nieplodnosci ? Bardzo bym chciala miec dziecko.. caly czas o tym mysle.. dlatego postanowilam tu napisac bo juz nawet myslalam o psychologu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
ja akurat zaszłam w cyklu, w którym teoretycznie za względu na kiepskie wyniki nie było takiej możliwości, żebym zaszła w ciążę. ja uważam, że nim zacznę faszerować się chemią, lepiej coś samemu zrobić. wiele się naczytałam. naprawdę bardzo ważna jest dieta. i to zarówno kobiety, jak i mężczyzny. plus przynajmniej trochę ruchu. nastawienie też ma znaczenie. stres, zły humor, smutek, łzy zakwaszają organizm. a jak organizm jest zakwaszony, nie funkcjonuje normalnie. natomiast pozytywne emocje jak radość, dobry humor, obecność bliskiej osoby - np. przytulanie, alkalizują organizm. jeśli możesz, zbadaj ph swojego organizmu i zobacz czy nie jest za bardzo zakwaszone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
dodatkowo polecam zakup żelu pre-seed. i unikania seksu oralnego, bo ślina troszeczkę zabija plemniki (ph w ustach jest kwaśne, a ph pochwy w dni płodne zmienia się na zasadowe, bo takie środowisko jest lepsze dla plemników), czy używania jakichkolwiek innych lubrykantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
no moj chlopak nie zawsze sie zdrowo odzywia to fakt.. czasami odzywia sie fast foodami, majonezow duzo, ciezkich sosow.. ale jesli chodzi o ruch to ma bardzo duzo ruchu poniewaz trenuje w pilke nozna. wiec treningi ma codziennie a czasami nawet 2 razy dziennie po pracy.. plemnikow ma 9 mln/20mln wiec cos tam ma.. najgorsze jest chyba to ze jego nasienie sie nue uplynnilo na ostatnim badaniu.. i nie wiem czym jest to spowodowane i czy bedzie dla nas jeszcze mozliwosc zajscia w ciaze naturalnie. a ph mialam kiedys badane ale nie pamietam juz.. gdzies z pol roku temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssia
wszystko może się zdarzyć. Jak to mówią cuda się zdarzają, ale po co czekac na cud? Jesli u ciebie stwierdzono hashimoto, wiec problemy z tarczycą, to musisz zacząc sie lexczyć. Tarczyca jest bardzo ważna przy zachodzeniu w ciąże, bo jesli nawet uda ci sie w nią zajśc, to jej nie utrzymasz. A jesli chodzi o twojego chłopaka, to kup mu witaminy, takie dla facetów. Nie pamietam nazw, ale zapytaj dziewczyn na jakims topiku, to ci napisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
no ja juz sie lecze na tarczyce 2 miesiac bedzie.. endokrynolog przepisal mi tabletki i biore je.. pod koniec grudnia mam sie do niego zglosic.. a moj chlopak rowniez beirze witaminy A+E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
niestety wszelkie skrajności nie są dobre. brak ruchu, ale i za dużo ruchu może też szkodzić. może ćwiczy w jakichś uciskających slipach ze sztucznego materiału, przegrzewa jądra i potem nasienie słabe. myśle, że dobrze by było, gdybyś robiła sobie testy lh (w aptece za ok.20 zł kupisz kilka) i na parę dni przed ewentualną owulacją wstrzemięźliwość, a potem przytulanie 12h po piku lh, czyli jeśli wynik testu wyjdzie Ci pozytywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssia
a jaki masz wynik tsh? Bo do zapłodnienia optymalny to ok.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
kup mu jeszcze androvit albo jakiś inny zestaw typowo dla mężczyzn. niech też je kwas foliowy. Ty oczywiście obowiązkowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
troche ponad 3.. 3.30 dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
dla facetów na nasienie dobre są orzechy brazylijskie. i maca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
no ja kwasu foliowego nie biore.. bo raz bralam przez miesiac i dostalam po nim jakiejs dziwnej wysypki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapcie babci z kiepskich
po co zakladasz ten sam topik 2 razy ? spoznia ci sie okres poczekaj tydzien ... szanse sa ale bardzo male ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
to raczej musisz zbić i dopiero wtedy zacząć się starać, bo tak jak koleżanka napisała, mogą być później problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
a gdzie mozna takie orzechy kupic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misssia
to nie jest jeszcze tak źle. Bierzesz pewnie euthyrox? Po dwóch miesiącach już wynik powinien być lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
no to mnie pocieszylyscie.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alka_la
w sklepie spożywczym. ja ostatnio kupowałam w Auchan. nie trzeba tego szukać w sklepach eko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa1
tak biore euthyrox.. no mam nadzieje ze wyniki sie poprawia.. ale gorzej z moim chlopakiem.. bo jego nasienie sie nie uplynnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria-antonina
Ja podobnie jak alka polecam pre-seed. MI się udało dzięki temu zajść :) No i oczywiście określanie dni płodnych :) Ja to robiłam przy pomocy afrodyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wciaz oczekujaca
Dzieki za rady ;) wlasnie zamowilam ten żel na necie.. a po jakim czasie zaszlas w ciaze od czasu stosowania tego żelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TERAZ TUTAJJJ
ty idz lepiej ma badania a partner niech zbada swoje nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jaaaaaaaaaaa1 Skoro chcesz zajsć w ciążę to obowiązkowo powinnaś łykać kwas foliowy. Jak od tamtego coś dostałaś (choć to dziwne), to kup innej firmy. Ale nie rezygnuj z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silkkol
Dziewczyna ma zdiagnozowane powazne problemy po obu stronach a wy jej o ziółkach i diecie...Najlepiej udac sie do specjalisty od.nieplodnosci. Brak uplynnienia to powazna przeszkoda, ale jak.nie uda sie naturalnie jest jeszcze inseminacja, gdzie nasienie jest specjalnie przygotowywane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaryska___
no 9ml plemmników to malo :O ja mialam 3 iui moj maz mial tylko 8 ml ale to za malo na kolejne iui:O niech zazywa witaminy moze to cos poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .Paula.
witaj :) ciesze sie ze napisal ktos kto jest w podobnej sytuacji.. a jak wyglada twoja sytuacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×