Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Saadee

Niskie AMH

Polecane posty

Gość Saadee

Witam. Czy udało się Wam zajść w ciąże mając zbyt niski wynik z badania AMH? - ja mam 34 lata i AMH 0,20 :( Co przyjmowałyście by zwiekszyć szanse na zajście w ciążę? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona ja
Ja też mam kiepskie amh i chętnie poczytam jak sobie dziewczyny z tym radziły, chce mieć dzieciątko, ale to nie takie proste.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
NIkt nie jest zainteresowany tym wątkiem? :( Na pewno nie jedna dziewczyna/kobieta się z tym zmagała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saadee
NIkt nie jest zainteresowany tym wątkiem? :( Na pewno nie jedna dziewczyna/kobieta się z tym zmagała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Ja mam amh 0,1 i jestem po punkcji jednego pecherzyka.Niestety byl pusty.bylam silnie stymulowana gonalem 400 dziennie.teraz siedze i placze bo jest mi zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że się odezwałaś, założyłam wątek by z kimś pogadać o tym, a tu echo :( Rozumiem ze przygotowujesz się do in vitro? Ja 2 m-ce temu miałam operacje na mięśniaki. Słyszałam, że każda ingerencja chirurgiczna powoduje, ze to AMH się jeszcze bardziej zmniejsza, to jakie mam teraz? :( Może odezwie się tu jakaś dziewczyna, która po mimo niskiego AMH zaszła w ciążę i wleje w nas optymizm :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja długo, ponad hm 3 lata... U mnie pojawił się jak wspomniałam problem z mięśniakiem, jestem już po operacji. Muszę odczekać jakiś czas aż to wszystko się pogoi, ale teraz mysle czy przy takim wyniku AMH jest szansa. A u Ciebie to "tylko" AMH jest problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiaak
I do tego wiek 39 lat staramy sie od 4 lat a ostatni rok to jedna wielka wedrowka od lekarza do lekarza.Juz nie wyrabiam a jak na zlosc nie naleze do osob cierpliwych.Szkoda ze nie zrobilam tego amh wczesniej.Zreszta nawet w najgorszych koszmarach nie myslalam o in vitro.Myslelismy,ze to wina slabych plemnikow a czas lecial.Teraz to zaluje,ze sie poddalam tej punkcji bo estradiol byl niski 141 po takiej konskiej dawce lekow i efekt zerowy.Ale w moim wieku to kazdy cykl jest na wage zlota.Jestem cholernie rozczarowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę wiem o czym mówisz i wiem jak wygląda leczenie, monitoring po CLO. Kilka razy w danym cyklu wizyty u lekarza, czas i koszty za badania i wizyty. Ja też nie pomyślałam, że tak słabę będe miała AMH, nikt wcześniej nie zaproponował mi takiego badania, dopiero niedawno mi je zlecono. Wszystko jest w stanie człowiek znieść, ale żeby mieć świadomość, że jest jeszcze szansa, prawda? Ty przez in vitro zwiękaszasz sobie szanse na dzidziusia, jesli nie teraz to przy kolejnym cyklu się uda, zobaczysz! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Dzieki za slowa pocieszenia,naprawde bardzo tego potrzebuje.Najgorsze jest to,ze juz drugi lekarz mowi mi o komorce dawczyni a ja sobie tego nie wyobrazam.Bralam clo w listopadzie po 1 tabletce i nie zadzialalo teraz mam brac trzy i pozniej gonal.Jakie mialas efekty po clo i na jakiej dawce?Jak sie czulas po nim?Ja mam miec teraz program poor responders i uzbierac komorki.Ale jak mam to zrobic jak nie odpowiedzialam na gonadotropiny?Jak ma sie jeden pecherzyk to przerabane jak w ruskim czolgu.Ale jeszcze zeby byly pelne i prawidlowe a pozniej sie zaplodnily.Znam kilka kobiet ktore po 40 maja super maluchy i mam zamiar do nich dolaczyc.Ale momentami bezradnosc mnie przytlacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saaadee
Ja brałam CLO przez pół roku. Najpierw po jednej tabletce na dzień przez pięc dni. tj. od 5-9 dnia cyklu, a później po dwie na dzień w tych samych dniach cyklu. Miałam OWUL i pęcherzyki, ale ciąży niestety brak. Jak pisałam miałam mieśniaka i to mogło byc powodem że nie zachodziłam, mogło bo tego do konca nie wiem, czas pokarze co i jak. Miałam tylko jedną stronę drożną, bo drugą blokował mięsniak. Będę próbowała jak będę mogła zacząć starania, ale czy dalej na CLO czy coś mi innego zaleci to nie wiem. Moje AMH jest słabe i chyba potrzeba odpowiedniej stymulacji. Poproszę o coś innego niż CLO, słyszałam coś o zastrzykach GONAL, ale nie wiem za duzo o nich, może po tym się uda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Uda sie zobaczysz jak odsapniesz to po takim zabiegu jak masz odblokowany jajowodzik to mozesz zaskoczyc naturalnie.Tutaj wiek dzila na Twoja korzysc.Nie jestem ekspertem ale u mnie gonal nie przyniosl zadnego efektu.przez 5 dni dawki 400 pecherzyk urosl o 1 mm to zadna laska skoro naturalnie mam wieksze.A dlaczego clo bralas od 5 do 9 dc?Fajnie,ze poznalam kogos kto wykazuje zrozumienie dla mojego biadolenia.Nie moge sie pozbierac po tej punkcji.Ten czas oczekiwania na wynik byl koszmarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to jak pocieszanie jadna drugiej! hehe I nie nazywaj tego biadoleniem, cieszę się, ze się odezwalaś :) Może jeszcze ktoś tu zajrzy i cos nam podpowie mądrego ;) Sama nie wiem czy ja po CLO reagowałam, bo teoretycznie pęcherzyk fajnie rósł, a ciąży brak :( GONAL z tego co kojarze jest droższym lekiem, nie bardzo mnie stać na to (za duzo wydatkow) jesli zdecydowałabym się jeszcze na inseminacje, bo to też mamy w planie. A CLO jak wspomniałam najpierw tzn. przez 3 m-ce brałam po 1 tabl. a kolejne 3 m-ce po 2 dziennie. Czemu od 5-9? To zalecenie lakarza :) ale z tego co kojarze dziewczyny różnie go brały, tzn też przez 5 dni, ale niektóre zaczynały w 3cim dc. Sama nie wiem od czego to zależy. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Jestem z Polski srodkowej:) z miasta Lodzi.Placilam za pakiet 8750 plus 1000 za dodatkowe leki ale w zwiazku z tym,ze nie znaleziono komorki to dostalam zwrot 3800 za procedure laboratoryjna.Ale teraz za wszystko musze plecic od poczatku.Dlatego teraz nie wezme pakietu bo to sie nie oplaca wole zaplacic osobno za kazda wizyte i za kazdy etap taniej mi wyjdzie.Leki jakies mi zostaly tylko musze dokupic clo.Na szczescie wiekszosc badan z krwi juz mam z glowy teraz tylko bede robic lh i estradiol.Mysle,ze dobrze,ze chcesz zaczac od inseminacji bo jak wydasz 1000 i sie uda to kupa kasy zostanie na wyprawke dla bejbiska.Ja teraz zaluje,ze majac naturalne owulacje nie sprobowalam ale jeden lekarz mowil,ze naturalnie jest szansa a androlog juz 4 lata temu powiedzial mojemu mezowi:ooo...pan to tylko do in vitro.A normy obnizyli i chlopak jest zdrow i caly.Ja czasami to juz nie wiem komu mam wierzyc.Ale bardzo mi milo,ze gdzies jestes i czasem o mnie pomyslisz.Chetnie podziele sie dobrym slowem i cala skromna wiedza jaka posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Chcialam jeszcze zapytac jak robisz te usmieszki bo ja nie umiem ale cos teraz nacisnelam sama nie wiem co i sie zrobily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to jednak sporo kasy, ale dobrze ze mozesz w ten sposób zadziałać. A uśmieszki bardzo prosto wstawiasz dając : ) ale pisząc łacznie ;) Pozdrawiam, miłego dnia i do spisania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Ale teraz to juz mysle o kredycie bo to co mialam przeznaczone poszlo sie rypac.Ale jak nie sprobuje jeszcze raz to bede miala zal do siebie samej.A gdzie Ty sie leczysz?Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Wyczytalam,ze dziewczyna ktora miala amh 0 i rozpadl sie jej zwiazek z innym facetem ma dziecko.Super.Mnie juz emocje opadaja i zbieram sily do kolejnej bitwy.Tylko,ze dzisiaj jestem tak napuchnieta,ze szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde? aż ciężko w to uwierzyć! chce więcej takich wieści ;) Zapewne przez in vitro, ale widzisz? JEST SZANSA! bierzemy się w garść i nie damy się przygnębieniu! :) Są w życiu czasem chwile zwątpienia...ale trzeba myśleć pozytywnie i PRÓBOWAĆ :) Pozdróweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Ta dziewczyna wpadla bez ivf.A gdzie robilas amh?Ja tak do konca nie wierze w te wyniki ale wyglad jajnikow mowi sam za siebie.Mam ochote gdzies wyjechac ale nie moge.Milego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz gg? Mozemy tam czasem pogadać jak chcesz, to inaczej jak tu. Szkoda, że nikt nie dołaczy się do rozmowy, przecież temat niskiego AMH jest dość często spotykane. Jestem ciekawa jak sobie dziewczyny z tym radzą. Ja robiłam w zwykłym lapbolatorium przy przychodni, ale w dobrym i raczej nie ma błędu (robiłam 2x) Wiesz co? martwie się troche, bo nie dość ze miałam niskie to AMH to jeszcze jestem po tej operacji mięśniaków, a każda ingerencja powoduje, ze traci sie na AMH. Mam zamiar ponowić to badanie by sprawdzić jaki stan jest teraz. A moze nie robic? bo sie zdołuje... Sama już nie wiem..... Tyle że wynik wynikiem, a realia sa inne i ja sie tego będę trzymała! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej podczytuje was babeczki , ja mam amh 0,9 ale narazie i tak nic z tym nie robie , m chory zanim mu troszke przejdzie to ze 2 , 3 miechy zejdą , pozdrawiam bede wieczorkiem ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
O jak fajnie,powitac nowa kolezanke.Masz amh 3 razy wieksze niz my dwie razem wziete:) A jak jest nas wiecej to i jakas dobra rada sie znajdzie.Masz moze jakies doswiadczenia z clo?Mam nadzieje.ze ta wieksza dawka wreszcie na mnie zadziala bo tak drepcze w miejscu od kilku miesiecy.Super,ze sie odezwalas moze inne dziewczyny sie osmiela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Saadee nie mam gg nawet nie wiem jak to zrobic bo naprawde dopiero teraz ucze sie obslugi komputera.Taka jestem troche zacofana do tej pory zylam w swiecie ksiazek.Ale szybko sie ucze i obiecuje robic postepy:)A tym amh sie nie martw wazne,ze sie pozbylas babola miesniaka.Dziecko ma miec zdrowa matke a nie z miesniakiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Bezik :) Witaj, teraz Ty u mnie? Cieszę się :) Fajnie, moze dołączy do nas jeszcze jakaś dziewczyna z podobnym problemem i moze coś doradzi, podzieli się doświadczeniem, wesprze ;) Sylvia gdybyś nie powiedziała, ze nie miałas doczynienia z kompem nie dostrzegła bym, jest wszystko OK :) Pozdrawiam goraco kobitki! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Dziewczyny a jak myslicie czy po hsg moje marne amh moglo sie obnizyc do 0,1?W koncu to tez byla jakas tam ingerencja.A moze jeszcze raz zrobic?Zeby sie lepiej poczuc no bo gorzej sie nie da.A moja kolezanka w jednej klinice miala 0,2 a w innej 0,5.Takie sa czasem klamczuchy w tych laboratoriach.Mnie taki jeden lekarz nawet nie posadzil na fotel i nie zbadal tylko zapytal o wiek i natychmiast zaczal rozpisywac protokol do in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :) ja brałam clo 1 cykl po 2 tabl dziennie tylko nie pamiętam przez ile dni , w każdym razie miałam po nim 1 pęcherzyk i bez rezultatów :( ale wtedy tsh miałam ponad 6 to moglo coś sie zblokować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wierze tak do końca w te hormony bo mierzylam fsh to miałam prawie 12 i gin powiedział że ten hormon sie nie zmienia, a ja se i tak znowu zmierzyłam i wyszło chyba niecałe 9 z tego co pamiętam a to chyba jest jakaś różnica :) także nic nie wiadomo , ale gin też mówił że to amh jest dla kobiet w moim wieku (30) a z kolei kumpela mi powiedziała że jej lekarz powiedział że amh zawsze jest takie samo niezależnie czy kobita ma 23 czy 30 lat więc już sama nie wiem w każdym razie jak narazie nie udaje nam sie z tym że u nas wina po obu stronach , mąż jest bardzo chory i ma słabe nasionka a ja niedoczynność przeciwciała ana, prolaktyna se skacze i wogóle jestem jakaś głupia :( niedługo znowu święta i pieprzenie - wy to już starzy jesteście powinniście mieć już dzieci .. kiedy ? kiedy ? ..... dupa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezik Moje FSH też tak szaleje! Miałam coś podobnego jak Ty, ale lekarz mi powiedział bym zrobiła 3ci taz, bo gdzieś jest przekłamanie, no ale dałam sobie spokój. Moze warto ponowić z czystej ciekawości. Sylvia Myśle, że HSG nie powinno mieć wpływu, bo to wg mnie zadna ingerencja. Laparoskopie/laparotomia to tak, ale nie badanie HSG. Z tymi klinikami to jest tak, ze jak wyniki słabe wiek też już ponad 30 z hakiem to proponują in vitro z hasłem przewdonim "poki jeszcze jest jakaś szasna" to tak na zachete? a jaką mamy gwarancje? no własnie! szkoda gadać..... Ja się jeszcze zastanawiam, bo nigdy nie miałam robionego badania na wrogi śluz może tu jest problem? Ale żaden z lekarzy mi tego nie zaproponował, wyczytałm gdzieś na forum, że to jest częstym powodem braku ciąży. Sama już nie wiem co mam robić, jakie badanie i w którą stronę podjąć leczenie. Chodzi się do lekarzy, tylko pytam się po co? Co jeden to lepszy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylviaak
Bezik jaki wiek?Jak mialam 30 to nawet nie myslalam o dzieciach.Teraz place za to wysoka cene.Dlatego dobrze,ze myslicie o maluchu juz teraz to macie wiecej czasu zeby wszystko sobie poukladac i osiagnac sukces.Przykro mi,ze Twoj maz choruje.Moj ma chyba wiary i sily za nas dwoje.A sam tez niedomaga.Saadee gonal kosztuje 300 a do inseminacji jeden powinien wystarczyc.A to badanie na wrogosc sluzu to tez bym sobie zrobila no bo jakos nie zaciazylam przez ostatnie lata a owulacje byly jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×