Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość akma

NORPLANT lub IMPLANON

Polecane posty

Gość akma

Bardzo prosze o pomoc wszystkie kobiety które mają, miłay lub chcą założyć implant hormonalny. Chciała bym wiedzieć gdzie moge go kupić w Polsce lub taniej sprowadzić z za granicy (a może w Czechach można go gdzieś założyć?) i ewentualnie gdzie prócz Warszawy można dokonać zabiegu wszczepienia. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new_one
z ciekawości, do czego taki implant?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana22
czytalam kiedys o tym, w polsce ta metoda nie jest dostepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
implant hormonalny to metoda antykoncepcji jedna ze skuteczniejszych i najwygodniejszych. wszczepia Ci się pod skórę ramienia coś w rodzaju wykałaczki to zawiera w sobie hormony i uwalna je przez 3 i więcej lat- to zależy od rodzaju implanta. zawsze możesz to wcześniej usunac, płodność wraca po 2 tygodniach. wygodne w przeliczeniu na tabletki w tym czasie to nie drobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akma
a i wiem że podobno niedostępne ale u sąsiadów czechów i słowaków jest i podobno tanio ale nie wiem gdzie dokładnie. dlatego pytam. w anglii zakładają za darmo a wszczepienie nie boli, blizn tez już nie ma metoda lepsza od spirali a skuteczna jak tabletki z tym ze nie musze pamietac zeby połknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochana22
to napewno musisz miec recepte aby to nabyc u "sasiadow", czy ewentualnie lekarz by Ci ja zalatwil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnn222
naprawdę nigdzie w Polsce nie jest on dostępny?nawet w prywatnych klinikach??może ma ktos jakies informacje??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaczek8616
ja mam ten implatn w sobie ale mieszkam w Szwecj i tu jest to bardzo popularne, ludzie bardzo to sobie chwali taki implatn jest zakladany raz na 3 lata puzniej mozna go wyjac lub zostawic... odrazu po usuniecuj go mozna starac sie o dziecko...jest 100 razy lepszy od tabletek... :) ku kosztuje to 1000koron ale na 3 lata.... :D he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia 78
mam implant od roku i wszystko by było w porządku gdyby nie jeden drobiazg, ale od początku. Byłam bardzo zadowolona, do momentu kiedy mój chłopak zauważył, że kochamy się coraz rzadziej (idealna metoda- nie ma seksu, nie ma ciąży). Aha, przytyłam 20(!) kilo!!!! Jedyny plus to brak okresu i bólu piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka23
Mam iplant juz 4 miesiace i za kilka dni mam wizyte na jego usuniecie.Na poczatku bylo ok,delikatne kwawienie,hormony kekko szalaly ale od miesiaca poprostu koszmar,okres,okropne bole brzucha,hustawka nastrojow,wieczne zmeczenie.Pamietam jak moj kolega sie za mnie smila ze teraz jestem jak robocop bo mam obce cialo w sobie i powiem szczere ze przez ostatni czas czulam sie jak ktos inny,moze nie jak robocop ale to napewno nie bylam ja.Ale kazdy inaczej reaguje.Najlepszym sposobem jes zrobienie odpowiednich badan przed-ja tego niestety nie zrobilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiooonka
Witam wszystkie kobietki. Ja moj implant mialam od lipca 2007 roku i bylam bardzo zadowolona. Zadnych skutkow ubocznych typu- przytycie, bul glowy, brak ochoty na sex, dlugie miesiaczki -bo ich wogule niemialam. 3 marca 2008 jestem wolna od implantu a powod tylko jeden chcemy dzidzie. Jak narazie niedostalam jeszcze @ a to prawie 4-ry tygodnie. Testy na ciaze narazie tez wychodza negatywne, ale moze za wczesnie sprawdzam?? Troszke sie przestraszylam jak czytalam na angielskich forach posty dziewczyn ktore wyjely implant , jest roznie niektore dostawaly @ odrazu tego samego dnia a inne po 47 dniach od wyjecia. Niektore musialy brac leki zeby przywrucic prawidlowy cykl , wiec pewnie zrozumiecie moje obawy. niepolecam implantu dziewczynom ktore za jakis czas planuja ciaze , ale te ktore nieplanuja juz powiekszenia rodzinki to jak najbardziej implanon. Szkoda ze w Polsce ta metoda antykoncepcji nie est jeszcze dostepna , my jak zawsze 100 lat za .... Ja mam to szczescie ze jestem w Angli i tutaj to cudenko jest dostepne za absolutnie free. Pozdrawiam , i dodam jeszcze ze po urodzeniu dzidzi napewno powruce do tej metody antykoncepcji. Trzymajcie kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szagma
Witam, ja mieszkam we Francji, tutaj implant na ubezpieczenie jest za darmo a bez kosztuje 130 € i zaklada go ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
witam! przeczytałam już chyba wszystko na temat tego implantu, i dlatego tez zalozylam go sobie wczoraj. bede pisala, jak sie czuje za pare dni. ale mysle ze kazdy organizm jest inny i na kazdego bedzie dzialal on inaczej. ja jestem bardzo optymistycznie nastawiona i bedzie dobrze. polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
od dnia wszczepienie implantu miesiaczkowalam 8 dni i teraz mam spokoj, jestem naprawde bardzo zadowolona, jak narazie. nie ma zadnych komplikacji i czuje sie swietnie, bo nie musze pamietac i pigulce, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majta248
w angli taki implant jest darmowy podobnie inne antyk. tj. spirala czy tym podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mousefish
a ja mam implant od marca... i strasznie przytyłam... chyba właśnie po nim co tak naprawdę nie jest pewne do końca. Ogólnie jestem bardzo zadowolona, szczególnie, że wstrzymał mi miesiączki... i jest super. MIESIĄCZKOM STOP! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arleta_Uk
wlasnie mam na biurku to cudenko i przetrzasam internet w poszukiwaniu opini na ten temat. Zdziwilo mnie, ze Polsce to nie jest dostepne! Obecnie mieszkam w angli, ucze sie i pracuje, i zdecydowalam sie na implanon ze wzgledu ze mam bardzo nieregularne zycie i ciagle zapominam o tabletkach ;) tutaj jest to calkowicie darmowe dzisiaj bylam u lekarza zapytac sie o jakas inna opcje antykoncepcji i juz jutro jestem umowiona na wszczepienie. przeczytalam wiele niepochlebnych opini np. okres trwa caly czas. a przeciez wystaczylo zapytac lekarza jak to bedzie. po wszczepieniu sa 3 opcje niezalezne od niczego - jak loteria - albo nie masz w ogole okresu, albo normalnie jak do tej pory albo caly czas.po prostu trzeba podjac ryzyko. jak trafimy na najgorsza opcje mozna isc i go wyciagnac tak jak odstawiamy tabletki. wystarczy jasno powiedziec lekarzowi ze chcemy sie tego pozbyc. Jak zaloze to poinformuje co bedzie :p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badzia17
cześć wszystkim :) słyszałam o implancie od lekarki.. w zeszłym tygodniu poszłam na szczepionkę ( przeciw rakowi szyjki macicy ) i wtedy doktorka zaczęła się pytać czy używam jakiejś antykoncepcji...powiedziałam jej ze dopiero od niedawna współżyje i ze używam tylko prezerwatyw, a ona na to ze to ostatnia metoda antykoncepcyjna jakiej ona użyłaby i zaproponowała mi właśnie implant mówiła ze tutaj ( Irlandia północna ) cieszy się skutecznością..wiec mam wizyte na przyszly czwartek zobaczymy co dalej troche sie cykam sadze ze to przejdzie niedlugo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arleta_Uk
I juz od 28 sierpnia mam w ramieniu wszczepionego Implanona. Zabolalo leciutenko tylko znieczulenie ale potem w ogole nic nie czulam, pare sekund i juz po wszystkim. lekko sie obawialam jak to bedzie z moim okresem, cera itp ae dziwo nie zauwazylam ZADNEJ roznicy :P nie krwawie w ogole, moje uciazliwe uplawy w niektore dni cyklu minely, zyc nie umierac! Implanon jest lekko wyczuwalny pod skora ale w ogole nie boli jak sie go naciska, nie przemieszcza sie i w ogole nie odczulam zadnego dyskomfotu w zwiazku z nim. Polecam! Bd jeszcze infomowac na biezaco jakby cos sie zmienilo :p pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężąrówka
mam pytanko do tych pań które mają implanon. Kiedy po ciąży można go założyć i czy można karmić piersią gdy się go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzzaaaa
ja implanon mialam zalozony 7 tygodni po porodzie... mam tez jedno pytanko...u mnie po zniknieciu siniaczka powstalo zaczerwienienie wokol implantu.czy ktoras z was miala cos podobnego?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia62
a czy któraś z was ma implant:JADELLE.proszę o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona_irl
ciężarówka - ja mam Implanon od niedawna, też karmię piersią. Pani dr która mi go założyła wiedziała, że karmię i nie było przeciwwskazań. Zastanawia mnie ten kompletny brak miesiączki... Ja mam go za krótko, żeby coś o nim powiedzieć...o implancie znaczy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia62
ja do tej [pory jechałam na wkładkach wewnątrzmacicznych .a teraz chce zmienić.ale proszę o jakąś informację na tematinplantu jadelle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
witam! ja moge jedynie cos napisac o IMPLANON, bo taki mam wlasnie zalozoy, mam go juz ok pol roku, jestem bardzo zadowolona!!! od tego czasu mialam raz miesiaczke ktora trwala nie dluzej niz 5 dni, takze nic takiego, nie przytylam , cera nic sie nie zmienila. bralam wczesniej 5 lat tabletki wiec organizm przyzwyczajony do hormonow....a co do spadku ochoty na seks, nie wiem.... tez go nie mam, ale chyba nie mialam juz przed zalozeniem, hihi, pozdrawiam i jako metode antykoncepcji polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofia62
dzięki za informację.dobre i to że chociaż coś pozytywnego o tej antykoncepcji.chcę zmienic metodę bo całe lata tylko wkładki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chinkuje
ja na pewno, jak po 3 latach od zalozenia, trezba bedzie wymyslic co dalej, zdecyduje sie na kolejny implant, jak dla mnie no naprawde bardzo wygodne i zero komplikacji. no chyba ze wymysla implant dla facetow, hehe, pozdrawiam forumowiczki i nie bojcie sie go zalozyc, jezeli nie bedziecie zadowolone zawsze mozna go wyjac, a naprawde warto sprobowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona_irl
Witam ponownie. Mam Implanon od października. Nadal karmię piersią. Nie ma wpływu na humorki w moim przypadku ;) Okres się nie pojawił. Siniaczek niewielki zniknął bardzo szybko... Bynajmniej ja polecam :) Nie tyję, mam ładną cerę. Same superlatywy :)Pozdrawiam jak coś się zmieni to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlaczka75
gdzie można założyć implant w Polsce, ile to kosztuje, czy ktoś może go ewentualnie przesłać z GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×