Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia_16

ODPOWIEDNI WIEK NA TABLETKI?!!

Polecane posty

Gość kasia_16

HEJ MAM PYTANKO ILE MIAŁYSCIE LAT JAK ZACZEŁYŚCIE BRAĆ TABLETKI?? BO JA MAM 16 I WŁAŚNIE ZACZĘŁAM BRAC NIE WIEM CZY TO NIE JEST ZAWCZENIE! ODPISZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wcześnie
W tym wieku możesz mieć jeszcze niedojrzały układ hormonalny, wciąż się rozwijasz. Czytałam opracowanie naukowe, gdzie zaleca się stosowanie pigułek dopiero ok. 21 roku życia -- tzn. wtedy jest bezpieczniej zaczynać, organizm jest dojrzały. Po co sobie dodatkowo rozwalać gospodarkę hormonalną w tym wieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do _ Papierowe Nozyczki _
Cilest to nie jest pigułka z najmniejszą ilością hormonów. To ciężka pigułka, etsrogenu ma aż 35 (nowsze mają 20, starsze 30). Mój ginekolog powiedział że nie odważyłby się mi ich zapisać (choć mam 25 lat). A już na pewno za ciężkie dla nastolatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie o wiek chodzi. Dziewczyna, która zaczyna brać pigułki musi być już dojrzała płciowo, musi mieć już w pełni wykształcony układ hormonalny. A to następuje zazwyczaj po co najmniej 4-5 latach regularnego miesiączkowania (zazwyczaj w wieku 18-20 lat już wszystko fizycznie i hormonalnie jest OK). Wcześniej można zahamować pigułkami rozwój i po odstawieniu pigułek mogą wystąpić poważne problemy hormonalne. Do pigułek nie ma co się spieszyć. Ja je brałam przez 2 lata (i chyba do nich już nie wróce, mimo wygody jaką oferują) i chyba troszkę mi namieszały. A jak zaczynałam je brać miałam ponad 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie o wiek chodzi. Dziewczyna, która zaczyna brać pigułki musi być już dojrzała płciowo, musi mieć już w pełni wykształcony układ hormonalny. A to następuje zazwyczaj po co najmniej 4-5 latach regularnego miesiączkowania (zazwyczaj w wieku 18-20 lat już wszystko fizycznie i hormonalnie jest OK). Wcześniej można zahamować pigułkami rozwój i po odstawieniu pigułek mogą wystąpić poważne problemy hormonalne. Do pigułek nie ma co się spieszyć. Ja je brałam przez 2 lata (i chyba do nich już nie wróce, mimo wygody jaką oferują) i chyba troszkę mi namieszały. A jak zaczynałam je brać miałam ponad 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 17 5 lat zaczelam brac Dianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×