Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Orlifique

Polecane posty

Gość gość

Brałyscie może tabletki Orlifique? Miałyście po nich jakieś skutki uboczne. Nic ciekawego nie mogę o nich znaleźć w internecie. Jak na nie reagowałyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem ciekawa, nic sensownego nie ma w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nie bral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzielam dziś pierwszą tabletkę i również czekam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milomilo17
też pierwszą:) nic nie ma w necie, a jak już jest to niestety mało pozytywne opinie... lekarz przepisał mi uznając że tabletki z grupy Yaz, yasminelle, yasmin mają zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepicy itd., a latam samolotami więc musze brać to pod uwagę. lekarz nie kazał sugerować się również niską ceną... no zobaczymy, boję się antykoncepcji bo np. po plastrach lisvy od migren myślałam że umrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę od początku listopada i nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Także polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzielam 2 tabletkę lekarka przepisala mi je po tym jak poprzednie daylette brałam ok 2 lat. Jednak miałam po nich liczne plamienia. Boję się tylko że te oriflique maja niski skład progesteronu i mogą być obfite okresy? Mam przy tym miesniaka troche ciagnie w dole brzucha zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzielam 2 tabletkę lekarka przepisala mi je po tym jak poprzednie daylette brałam ok 2 lat. Jednak miałam po nich liczne plamienia. Boję się tylko że te oriflique maja niski skład progesteronu i mogą być obfite okresy? Mam przy tym miesniaka troche ciagnie w dole brzucha zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam was. Orlifique sa moi pierwszymi tabletkami anty. Mialam duże obawy bo jak każde takie mają duzo efektów ubocznych. Ale mile się rozczarowałam. Mam tę efekty które chyba większość chciała by mieć. A mianowicie , zawsze byłam Chytra na słodycze i przekaski, teraz nie mam apetytu, posilki jem na siłę. Staram sie jesc co 3 godziny ale po kromce jestem pelna na pare ladnych godzin.Od słodkiego zapachu mdli mnir ale delikatnie. Tabsy biorę od 11 dni. Czuję się troszkę wzdeta ale myślę że przez moje jedzenie ,,na chama,,. Okres miałam jak zawsze przez 5 dni później miałam 4 dni plamien o których lekarz mnie uprzedzal ale nie były straszne, bo już ich nie mam. Zauważyłam też że spadła mi waga przez te kilka dni, nie dużo bo 4 kg ale dla mnie świetnie;) piersi po 3 dniach stały się może nie większe jak bardziej zaokrąglone he nie wiszą tylko pięknie się prezentują nawet mój narzeczony zauważył różnice. Mam dużo energii nie jestem otepiala ani smutna nic z tych rzeczy. Fakt że to dopiero nie cała połowa 1 opakowania ale jestem z nich zadowolona. A i moje libido wręcz wzrosło;);) pamiętajcie że każda z nas inaczej reaguje na hormony. Pozdrowka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ze skutecznością tych tabletek jeżeli maja tak mała ilośc hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saszaan
Właśnie, co ze skutecznością? To są tabletki o najniższej dawce hormonów na rynku, trochę się obawiam, że można wpaść w trakcie brania tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osobiście biorę je od ponad 6 miesięcy i nie ma żadnych skutków ubocznych, oczywiście lekarz na początku ostrzegał że mogą wystąpić nudności i plamienie. Ale wszystko przebiega na spokojnie. U mnie są skuteczne. Nie istotny jest tu raczej fakt że mają mniej hormonów pd innych tabletek dostępnych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilooni
Biorę Orlifique od pół roku (to moje pierwsze tabletki anty) i wszystko jest jak najbardziej w porządku :) Przez pierwszy miesiąc miałam tylko krwawienia, ale później już nic takiego nie wystąpiło. Okres cudownie regularny (zawsze idealnie co te 4 tygodnie, a nie jak przed braniem tabletek - co 1,5-3 miesiące). Libido nie zmalało, może nawet wzrosło, bo nie muszę się martwić, czy akurat mamy pod ręką prezerwatywy ;) Także jak dla mnie, Orlifique jak najbardziej na plus :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biore od pół roku, wcześnije brałam inne z wysoką dawką i fatalnei sie czułam, ciagle bolała mnie głowa i depresja, po tych jest w porzadku, okres jest krótki, nieobfity, nie ma plamień, bóli brzucha, ani jajników między miesiączkami, jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kończę już drugie opakowanie tabletek, okresu prawie nie mam, częste wahania nastroju, czuję się jakbym była w depresji, a ją przechodziłam, więc wiem co to znaczy, częste plamienia nieregularne zamiast normalnego okresu i najgorszy jest wysyp trądziku, wogóle nie jem ani mlecznych rzeczy ani słodyczy czy ostrych potraw, od których w przeszłości miałam trądzik i po odstawieniu ich było normalnie, a teraz moja twarz wygląda okropnie a skóra na twarzy aż mnie piecze i boli od pojawiającego się trądziku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę je już 3 dni i po upływie trzech czterech godzin mam straszne nudności i wymiotuję przez pare godzin mam nadzieje że to tylko takie początki i wszystko się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już przy trzecim opakowaniu, gin przepisała mi na torbiele na jajniku. Powiem tak - okres ładnie mi sie wyregulowal, piersi trochę podniosły (wykarmiłam cycem córkę Wiec były trochę zwisy), ale za to libido mi baaaardzo spadło, wręcz w ogóle nie mam ochoty na sex a jak juz to rzadko. Procz tego bardzo mnie wysyfilo na twarzy!!! Zastanawiam się nad zmianą tych tabletek na inne, ale na mnie każde hormony działały zle... przez 1,5 roku używałam krążków nuvaring i po nich libido miałam w porządku, ale na nogach zaczęły pękać mi Naczynka i prawdopodobnie zaczęły tworzyć mi się zakrzepy i stad decyzja o zmianie na cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DziewcZyny ktoś się jeszcze wypowie o tych tabletkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tabletki biore miesiac oprocz tego ze bolą mnie piersi zadnych efektow ubocznych mialam bardzo obfite krwawienia wrecz krwotoki silne bóle brzucha okres kilka razy w miesiacu lub raz ale bardzo dlugo mialam juz tego dosc te tabletki pomogly mi choc boje sie co z tymi piersiami zawsze mnie dlugo bolaly zapusalam sie do onkologa i zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wlasnie lekarz wypisał mi je jako piereszą anty hormonalną. Biorę trzeci dzień i jedyne zmiany jakie zauważyłam to bardzo rozszerzone źrenice (jakbym stosowała co innego a nie anty ;) ) no i niestety nastrój wręcz grobowy. Mam cichą nadzieję, że to się zmieni, bo o ile źrenice w niczym mi nie przeszkadzają, to nie chce dalej chodzić jak tykająca bomba zegarowa, ktora wybuchnie zapewne na swojego chłopaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
update: post wyżej o bombie jest mój. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegokolwiek, to walnę wam tu małą aktualizację: tabletki biorę 9 dzień, chłopaka już nie mam, chce mi się na zmianę co jakieś 40 minut kogoś zabić albo położyć się i płakać, źrenice dalej mam rozszerzone ale już nie przez cały dzień tylko kilka godzin po wzięciu tabletki- podsumowując: jeśli macie chłopaka i chcecie zacząć brać tabsy, to lepiej go wyślijcie na wakacje, żeby tej szopki nie musiał znosić. Chyba, że macie chłopaka, którego chciałybyście się pozbyć, a nie wiecie jak, to bierzcie te tabsy i odpierniczanie maniany życia gwarantowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę od miesiąca. Kończę opakowanie pierwsze, sa to moje pierwsze tabletki anty. Skutki uboczne jakie zauważyłam to ból piersi i jestem bardziej nerwowa. Waga w normie- to najważniejsze! Poza tym nic. Jestem z nich zadowolona. Mam pytanie uprawialyscie juz sex? Bo ja się troche boje po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam orlifique przez trzy miesiące niestety na mnie nie działają.Przyjmowałam je zgodnie z zaleceniami lekarza. Mam 20 lat a były to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. w pierwszym miesiącu plamiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biore już ponad rok. Nie przytylam, zmian tradzikowych nie mam, krwawienie trwa kilka 3-4 dni i jest skape, brzuch w ogóle nie boli. Trzeba sie mocno pilnować z jednakowa pora przyjmowania - jak tylko spoznilam się z tabletka teoretycznie akceptowalnych 12 godz pojawialo mi się plamienie. Jak biorę wszystko regularnie jest super. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A u Mnie tragedia po braniu tych tabletek, okres trwał dłużej niż tydzień bardzooo obfity i na dodatek po ok tyg. plamienia i po 21 dniach znowu miesiączka i obfita tak więc Mam wrażenie że miesiączkę Mam non stop, jakaś porażka jak dla Mnie te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Orlifique to moje pierwsze tabletki. Dzisiaj biorę 8 tabletkę (mój okres trwa zazwyczaj 6-max7 dni. W pierwszy dzień miałam mdłości (możliwe, że spowodowane miesiączką, bo czasami tak mam, że z bólu wymiotuję) Ginekolog poleciła mi te tabletki ze względu na to, że mam silne bóle miesiączkowe i powinny one ustąpić, bądź zmniejszyć się w znacznym stopniu. Ogólnie nie mam żadnych skutków ubocznych, ale mam do Was pytanie. Ginekolog uprzedziła mnie o krwawieniu, ale czy ono MUSI wystąpić? Nie wiem czy dzisiaj mam jeszcze końcówkę okresu czy to juz lekkie krwawienie. Drugie pytanie brzmi-po jakim czasie stosowania leku zaczęłyście współżyć (pozwalać swojemu partnerowi w was tzw.dochodzić?). Tabletki działają od razu, gdy weźmiemy je w pierwszy dzień miesiączki, ale jakoś boję się już zacząć współżycie bez dodatkowego zabezpieczenia. Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczełam współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia niecały miesiąc po braniu tabletek. Oczywiscie na poczatku te tabletki były dla mnie super,ale po pół roku ich brania zaczełam puchnąć jak balon, żołądek i wątroba mnie strasznie boli a ponadto mam okropne zmiany nastroju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę je już kilka miesięcy i wszystko jest ok. Zero skutków ubocznych, wcześniej przechodziłam przez różne tabletki i bywało okropnie. Te są super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę te tabletki od 3 miesięcy i najwieksza ich wada jest zatrzymywanie wody w organizmie rano jak wstaje mam wory pod oczami ciągle wyglądam na zmęczona. Jesli chodzi o sex to ochoty nie mam wcale...Moj mąż nie jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×