Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmartwiona mała małgosia

Owulacja - dzień cyklu

Polecane posty

Gość zmartwiona mała małgosia

czy w 19 dniu cyklu przy miesiaczkach co 25 - 26 dni mogłam miec owulacje? uprawiałam wtedy seks bez zabezpieczenia, stosunek przerywany, spoznia mi sie okres juz 3 dni:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mała małgosia
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasdsadd
ja juz w nicnie wierze... w ciaze mozna zajsc zawsze. Obecny moj przypadek tego dowodzi... Gumki - 100% zadna nie pekla, nie bylo dotyku z nasieniem. Nie wiem... chyba one jednak maja nogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sleeping su co ty opowiadasz
!!w 14 dniu przy 28 dniowych cyklach, nie martw sie autorko marna szansa na zajscie w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosiu a czy wiesz że stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji ? I zalicza się na nim najwięcej wpadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 14 dniu przy 28dniowych cyklach, tak, z tym że jest to 14 dzień przed okresem. Owulacja występuje 14 dni(plus minus 2) przed miesiączką. Nie wierzysz zapytaj się lekarza, albo jakiegoś biologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kochalam_sieee
podczas dni plodnych (przed owulacja) -stosunek przerywany, duza mam szanse na ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona mała małgosia
tak wiem ze stosunek przerywany nie jest forma antykoncepcji. Myslalam ze jestem w pozniejszym dniu cyklu, cos mi sie porypało bo tak kochalibysmy sie z gumka... zle zapamietalam termin miesiaczki:/ a wiem ze z ta owulacja roznie jest, byłam chora zaraz po miesiaczce mam nadzieje ze mi sie nic nie poprzestawiało i to tylko przez stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Problemy... problemy....
owulacja ZAWSZE wystepuje na 14 dni przed miesiaczka (10-16, jesli chodzi o scislosc) ale nie mamy zadnej pewnosci kiedy wystapi miesiaczka bo.. miesiaczka zawsze jest nastepstwem owulacji. Czyli czy owulacja wystapi 10 czy 35 dnia cyklu to miesiaczka zawsze nastapi 10-16 dni pozniej (jesli nie dojdzie do zaplodnienia). Tylko, ze niektore osoby myla pojecia - to, ze tak ie dzieje, nie znaczy, ze owulacja jest stala, ta moze wystapic dowolnie, bo faza przedowulacyjna jest ruchoma, przez 5 lat mozna miec cykle co do dnia a w jednym cyklu owulacja "postanowi sobie" wystapic pozniej i albo wpadeczka albo miesiaczka o tyle dni pozniej o ile dni pozniej wystapila owulacja. To, kiedy byla owulacja, gdy nie oberwuje sie cyklu (sluz i temperatura) da sie powiedziec dopiero gdy przyjdzie miesiaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokijuhy
Bzdura...owulka wcale nie musi wystapić!!!! Nawet u zdrowych kobiet są cykle bezowulacyjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co tu dywagować
Od 3 spóznia Ci się idz zrób test i będziesz wiedzieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka ankaa
moze to głupie pytanie ale jezeli doszłoby do zapłodnienia to czy owulacja by sie pojawila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dobre pytanie
bylyby jakies objawy owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka ankaa
w zeszłym cyklu kilka dni po jajeczkowaniu zaczły mnie bolec piersi i bołay do meisiaczki, miesiaczka była normalna tylko w nocy bardzo obfita(3 podpaski an noc), potem kochalismy sie z prezerwatywa 2 dni przed owulacja, tak mi sie wydawalo ze owulacja byla bo byl idealny sluz, a po owulacji 2 dni potem zaczely mnie bolec piersi, a brzuch nic mnie nei boli chociaz okres powinien byc w niedziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dobre pytanie
moze nam ktos odpowie :) bylyby jakies objawy owulacji, jesli doszloby do zaplodnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy dochodzi do ciąży to owulacja już nie występuje z czysto fizjologicznych względów. Jeśli jest owulacja, to nie ma ciąży aczkolwiek bez USG owulację można tylko domniemać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po raz pierwszy nie masz racji
droga ngLko, bardzo rzadko bywa owulacja podczas ciąży, podkreślam bardzo rzadko, czytałam o tym w literaturze naukowej (teraz nie przywołam tytułu - skleroza ;-) ) nauka notuje jednostkowe wypadki ciązy, w której "bliźniaki" mają różny wiek i różnych ojców Natura jednak jest zaskakująca i zdumiewająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
jak zwykle szukam problemu tym razem urojonej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po raz pierwszy nie masz racjiPrzykro mi, ale bez przytoczenia źródła nie jestem w stanie uwierzyć, że w literaturze fachowej przeczytałaś o tym, że owulacja może wystąpić w ciąży bo taka sytuacja jest niemożliwa i żadne medyczne źródło nie potwierdzi tego, co piszesz.Różnica w wielkości bliźniąt dwujajowych jest prozaiczna - taka sama jak w przypadku każdego dziecka. Jedno w 22 tc będzie ważyło 650 gram a inne 350 gram przy czym ciąża była na dokładnie tym samym etapie.Rodzice, którzy mają więcej niż jedno dziecko doskonale wiedzą o czym piszę - mogą urodzić syna ważącego 5 kilo a po 2 latach córkę ważącą 2,8 kilo, w terminie, w pełni zdrowych. Synek na USG w 22 tc gwarantowanie ważył więcej (nawet dwukrotnie więcej może ważyć) i był większy, niż jego o dwa lata młodsza siostra na tym samym etapie ciąży.Wielkość dziecka nigdy nie była i nie będzie wyznacznikiem występowania podwójnej owulacji ani owulacji (!) w ciąży.O takiej ciąży możesz przeczytać tylko... w internecie, gdzie niektórych ponosi wyobraźnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A różni ojcowie? Co za problem, wystarczy współżyć z dwojgiem mężczyzn w okresie okołoowulacyjnym, w którym dochodzi do pęknięcia więcej niż 1 jajeczko (tylko tak powstają bliźnięta dwujajowe).Ps: Bliźnięta dwujajowe nigdy nie mają takiej samej wagi ani wielkości, zawsze jedno jest większe i cięższe od drugiego. Czasem jest to mniej a czasem bardziej widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po raz pierwszy nie masz racji
ngLka, czytałam to w książce naukowej, w teksty umieszczane w internecie to sama nie wierzę :-) Wcale mi nie zależy, abyś mi wierzyła i nie mam czasu, aby godzinami szukać pozycji, w której to czytałam z jakies 10 lat temu. I za dużo książek przeczytałam, zeby pamiętac na zawołanie gdzie było o takiej rzadkiej ciekawostce. Jakbym tego nie widziała w poważnej książce to myślałabym właśnie tak jak Ty. Tam podawali, że różnica w wieku bliźniat była 3 czy 4 miesiące i nie chodziło tylko o wielkośc. Natura jest przedziwna. Dla wyjaśnienia ksiązki czytałam jak jeszcze internet nie istniał :-) to trochę się tego przerobiło. Pozdrawiam ngLka. Zdrówka dla dzieciątka i dla ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, na razie trzymamy się zdrowo mimo, e wszyscy wokół kaszlą i prychają. I oby tak dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiczkka__
w jakim czasie dochodzi do zaplodnienia (od momentu wytrysku-oczywiscie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dobre pytanie
nglka- czyli jesli kochalam sie z mezem w dni plodne, a za 2- 3 dni miala wystapic owulacja, i jesli doszloby do zaplodnienia, to zadnych objaow owulacji juz by nie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy co rozumiesz poprzez objawy owulacji. Wiele objawów występujących w cyklu może być objawem owulacji ale nie musi (np ból jajników - to objaw pośredni i może świadczyć o szeregu różnych zaburzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiczkka__ -> przeciętnie do 3 dni. Super zdrowe plemniki w bardzo dobrym śluzie szyjkowym kobiety mogą przetrwać do max 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×