Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Panika przed ciążą

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, proszę o radę. Mam 20 lat, od roku mam chłopaka, ale dopiero od niedawna współżyjemy, kocham go bardzo, nigdy nie poznałam milszego chłopaka. Mam tylko jeden problem- paniczny lęk przed ciążą, mino dobrego zabezpieczenia dalej się boję, że coś może się wydarzyć niechcianego. Biorę tabletki antykoncepcyjne, zawsze proszę go o ubranie prezerwatywy a on wychodzi ze mnie przed wytryskiem. Ostatnio doszło do takiej sytuacji, że na chwilę włożył swojego członka do mojej pochwy, tak okropnie spanikowałam, że na drugi dzień z samego rana pobiegłam do apteki po tabletkę "po". Czy ten lęk minie z wiekiem? Czy to normalne kiedy zaczyna się życie seksualne? Tylko proszę nie mówcie mi o biologii i o pojęciu bo o tym akurat mam szerokie pojęcie ze względu na charakter swoich studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała triss
Witaj Myślę, że lęk minie może nie tyle z wiekiem co z praktyką. Sama mam 21 lat i moje początki pod tym względem również były ciężkie, po każdym stosunku bałam się, że coś mogło pójść nie tak i co chwila biegałam do apteki po testy ciążowe, chociaż przecież się zabezpieczaliśmy. Teraz po około roku regularnego współżycia nie odczuwam już takiego lęku, poprzez dużą ilość praktyki dotarło do mnie, że kobieta nie jest aż tak "wiatropylna" jak mi się wydawało i jeśli uprawia się seks z głową, ryzyko wcale nie jest aż tak wielkie. W uspokojeniu się pomogło mi też doedukowanie się na temat wskaźnika Pearla - statystyczne liczby niechcianych ciąż przy właściwym stosowaniu środków antykoncepcyjnych są naprawdę małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do otwierania piz.y trzeba dorosnąć.A potem pisać o strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każda chyba na początku tak panikuje, z czasem to mija, moim zdaniem powinnaś iść do dobrego ginekologa i założyć wkładkę hormonalną, jeśli chodzi o wskaźniki Pearla są skuteczne tak samo ja wazektomia. Mam levosert od prawie roku, i jest ok. Tobie mogą założyć wkładkę dla nieródek czyli odrobinę mniejszą, ale nie jest to regułą, są zdania że te większe nie mają tendencji do przesuwania się i wypadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko kto założy młodym dziewczynom wkładkę?Nawet dojrzałe kobiety mają z nimi problem.Jaka jest cena spirali hormonalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młode dziewczyny też mogą korzystać z takiej antykoncepcji a cena? To zabezpieczenie na kilka lat więc w perspektywie i tak wychodzi taniej niż gumki i tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zdrowiej wysłać faceta na wazektomię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wibrator mozana kupic w sex szopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sawinia
Tak młode dziewczyny też mogą korzystać z wkładki. Też mam włożoną taką levosert- ginekolog sam mi zaproponował bo zrobieniu badań i zapłaciłam 650zł za wkładkę + założenie . Przynajmniej nie muszę stresować się wpadką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×