Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pare pytan co do wizyty u ginekologa..

Polecane posty

Gość gość

Witam dziewczyny! Mam 24 lata i jeszcze nigdy nie bylam u ginekologa-wiem wstyd..ale mieszkam za granica i tak jakos wyszlo..w koncu postanowilam, ze nie bede odwlekac tego w nieskonczonosc i w piatek jestem zapisana na wizyte ;) tym bardziej, ze podejrzewam u siebie jakas infekcje :o w zwiazku z tym mam pare pytan wybaczcie jesli jakies beda glupie, ale bylabym wdzieczna za jakiekolwiek odp ;) Tak wiec: -na pytanie o ostatnia miesiaczke mam powiedziec jej pierwszy dzien czy ostatni? -na pytanie o dziewictwo co mam odp jesli nia jestem, ale nie mam blony dziewiczej, bo ja stracilam przez sport(wiem glupie, ale to prawda)a nigdy nie wspolzylam? -ok po wywiadzie jest badanie i musze sie rozebrac i wtedy mam juz sama wsiasc na fotel czy lekarz mi w tym pomoze?czy jest w gabinecie mozliwosc podmycia sie? -jezeli podejrzewam u siebie infekcje to czy lekarz juz po pierwszej wizycie przepisze mi leki?czy najpierw wysyla posiew na badanie? Ewentualnie jak juz bede przyjmowac leki to czy pozniej mam stawic sie na kontrole? -i ostatnie pytanie czy mam mowic, ze to moja pierwsza wizyta? ;) Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziekuje! pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. zawsze 1. dzień miesiączki. Pierwszy dzień to 1. dzień cyklu i tak liczymy :) 2. powiedz, że nigdy nie współżyłaś, możesz wyjaśnić co się stało... lekarz też człowiek - zrozumie przecież 3. w moim gabinecie (chodzę prywatnie) jest osobno za parawanem fotel gin. a z tyłu osobna toaleta i tam idę najpierw się przebrać, zdjąć rajstopy, buty, czy tam spodnie (zwykle biorę dłuższą koszulkę lub sukienkę na wizytę) i zakładam skarpetki, żeby w butach nie włazić na fotel :) a na bosaka też nie chcę :)no i wtedy idę na fotel. Wchodzisz na niego sama. Lekarz pomaga zejść ewentualnie kobietom w zaawansowanej ciąży :) 4. możesz powiedzieć, że to pierwsza wizyta, że chciałaś skontrolować czy wszystko ok i zapytać o leki na tę infekcję... a lekarz prawdopodobnie przepisze Ci jakieś leki na to i powie co dalej :) powodzenia :) PS czasem na koniec badania lekarz robi jeszcze badanie piersi. Przynajmniej część lekarzy takie badania wykonuje. Poza tym powinien Ci zrobić jeszcze cytologię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze podajesz pierwszy dzień krwawienia, bo to pierwszy dzień cyklu. Ostatni dzien miesiączki jest kompletnie nieważny, chyba że masz bardzo długie krwawienia, ponad dwa tygodnie. Na pewno lekarz zapyta tez o to czy miesiączki sa obfite, bolesne, regularne (co ile dni). A także o to kiedy zaczęłaś miesiączkować (rok, nie konkretna datę, czyli czy od 12, 14, czy 16 roku zycia miesiączkujesz). O dziewictwo Cie nie zapyta, ale moze paść pytanie czy współżyjesz? Powiedz sama, ze jeszcze nie, ale podejrzewasz ze uprawiając sport uszkodziłaś błonę dziewiczą. Wszystkie te pytania powinny paść zanim lekarz zaprosi Cie na fotel. Po prostu wchodzisz do gabinetu, siadasz przy biurku i ginekolog uzupełnia wywiad lekarski. Powinien zapytac rowniez o choroby w rodzinie. Problemy z uk.krazenia, zakrzepica, migreny itp.sa przeciwskazaniem do antykoncepcji hormonalnej. Jesli masz takie dolegliwości, powiedz o tym lekarzowi. Po wywiadzie lekarz zaprosi Cie na badanie. W zależności od wyposażenia gabinetu będziesz miała parawanik, za ktorym ściągasz majtki (do wygodny mozna założyć tunikę lub spódniczkę, by na fotel pozniej z gola pupa nie chodzić - o ile Cie to krępuje), albo i osobny pokoik z toaleta, bidetem itp. Zalezy od samego gabinetu. Ja mam zimą problem z butami, najczęściej lecę w skarpetkach, nie chcąc brudzić podporek pod nogi. Latem zrzucam klapki, czy baletki dopiero siedząc na fotelu. Na samym fotelu najpierw siadasz tylem. Potem stopy stawiasz na podpórkach które sa po obu stronach fotela. Kładziesz sie na fotel i...probujesz rozluźnić mięśnie pupy;) lekarz bada Cie dłonią, potem wziernik wsuwa i oglada wnętrze pochwy. Mój zawsze wtedy pobiera tez wymaz cytologiczny. Jednak jesli nie współżyłaś jeszcze, a blona moze byc jednak uszkodzona w czasie wsuwania wziernika lekarz morze ten moment badania odpuścić. Raz do roku lekarz moze tez zrobić usg dopochwowe. Wtedy z fotela schodzisz na kozetkę, a lekarz wprowadza do Twojej pochwy wziernik, który wygląda jak większy tampon (jest nawilżony, wiec to nie boli). Operując tym wziernikiem lekarz bada Twoje wnętrze, widzisz wszystko na monitorze. Dowiesz sie czy z jajnikami wszystko w porządku, jakie sa wymiary macicy, czy masz jej przodo-czy-tyłozgięcie, czy zbliża sie owulacja, czy moze jest juz po, itp. Sporo jednak zależy od kompetencji samego ginekologa. Jak i Twojego dziewictwa. Rownie dobrze cale badanie moze sie zakończyć na uciskaniu wejścia i brzucha pochwy dlonmi. Po badaniu lekarz prosi byś sie ubrała. Wracasz potem na krzesło przy biurku i ginekolog mowi jakie ma zalecenia, jesli jest taka potrzeba wypisuje leki lub skierowanie na dalsze badania. Wtedy tez pytaj o wszystko, co do czego masz wątpliwości. Rowniez o metody antykoncepcyjne jakie w przyszłości by Ci zalecil, jak badanie sie samej cykl itd. To chyba z grubsza wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi! :-) Ide prywatnie do kobiety ginekolog-jakos tak razniej na poczatku ;) Mam nadzieje, ze bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Chcialam tylko powiedziec, ze bylam dzis u ginekologa i..nie taki diabel straszny jak go maluja ;) teraz juz wiem, ze nie bylo czego sie bac. Pani doktor byla bardzo mila, gabinet ladnie urzadzony, byly nawet jednorazowe spodniczki i skarpetki ;) A mnie nic nie bolalo, nie mialam robionej cytologii gdyz nie wspolzylam, a poza tym mam infekcje a do tego badania trzeba byc zdrowym, za to zrobila mi usg dopochwowe i wszystko jest ok :-) Na koniec zbadala piersi i przepisala leki. Teraz juz regularnie bede chodzic do ginekologa ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×