Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mała56

PCO

Polecane posty

Witam,kilka tygodni temu zatrzymal mi sie okres. Lekarz zlecil wykonanie badan hormonalnych i USG EV. Diagnoza ktorej sie najbardziej balam-PCOS. Jestem niestety obciazona genetycznie-moja mama i siostra mialy torbiele na jajnikach ale u mnie to sie ujawnilo najszybciej. Dostalam Duphaston na wywolanie okresu,mam go brac przez 5 dni,jak sie pojawi @ to mam brac Clostilbegyt na rozwoj pecherzykow i znowu na usg dla oceny pecherzykow. Zapraszam do rozmow PCO-wiczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też sie bałam
Że mam policystyczne jajniki. Testosteron podwyższony,wasik,nadwaga,wypadanie włosów. Naczytałam sie na ten temat i współczuje,jednak nie wszystko przecież stracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusskkaa...
Hej ja równiez mam PCOS jestem po 3 cyklu z Duphastonem i za kilka dni zaczynam drugi cykl z Clo i pierwszy z pabi dexamethason...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,milo ze sie odezwalas:) to moj pierwszy cykl staran wspomaganych-dopiero drugi dzien biore Duphaston,piatego dnia powinnam dostac @ i na nastepny dzien to Clo. Jak nie zadziala trzy cykle to ma mi dac Metformax. A przez te trzy cykle mialas normalnie miesiaczke czy bralas Duphaston na wywolanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusskkaa...
Cały czas biore duphaston bez tego @ mi sie nie pojawia niestety:( ja okresu nie miałam od czerwca zeszłego roku i problemy z zajsciem w ciaze to najgorsze...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przez ostatnie 6 mc mialam normalnie okres tylko teraz mi sie zatrzymal. Na zdjeciu usg widac pecherzyki jak na dloni-jak czarne porzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj lekarz mi powiedzial ze po 5 dniach przyjmowania Dup powinnam dostac @,u Ciebie tez tak bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
A dlaczego napisałaś że to wyrok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Ale dlaczego ? Dopytuję się bo nie rozumiem za bardzo a też mam PCO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boje sie ze nie uda mi sie zajsc w ciaze i to ze nie zajde w naturalny sposob tylko juz jestem uwiazana do lekow, usg co miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Też mam PCO, kiedyś miałam bardzo nieregularne miesiączki ale nie leczyłam się tylko brałam tabletki antykoncepcyjne. Pewnego razu odstawiłam je i okres niemalże jak w zegarku, czasem idealnie co 28 dni, czasem 30, a najwięcej co 33dni. Dawniej tak nie miałam a przecież PCO nie da się wyleczyć więc nie wiem co się stało że jest dobrze. A nawet jak miałam nieregularny to i tak czułam się jak prawdziwa kobieta. Przecież jak kobieta nie moze mieć dzieci to też jest nadal kobietą. Nie służymy jedynie do reprodukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po odstawieniu tabletek anty przez 6 miesiecy mialalm okres idealnie co 30 dni,teraz w czerwcu sie nie pojawil i nie ma go do dzisiaj. Ja i moj przyszly M chcemy miec dziecko wiec dostalam leki na stymulacje pecherzykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Ja odstawiłam tabletki jakieś 2 lata temu i cały czas w miarę regularnie. Z tym że ja nie mam jakiegoś parcia na dziecko. A w jakim wieku jesteś że już masz sprecyzowane plany na przyszłość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
a te leki na stymulację pęcherzyków to zaczyna się zażywać dopiero wtedy gdy decyduje się na dziecko czy ogólnie żeby podleczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie owie ze mam parcie na dziecko tylko chcielibysmy juz je miec- przyszedl na nas czas i czujemy sie na nie gotowi,oboje mamy po 25 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mowil moj lekarz to te leki na stymulacje daje sie dla osob ktore chca miec dziecko,natomiast dla tych ktore nie planuja macierzynstwa zwykle przepisuja antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
To może dlatego lekarz mi nigdy nie przepisał bo pytał się czy chcę się starać czy nie ale zawsze mówiłam że jeszcze nie pora. Ja mam 24 lata mój narzeczony 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Ciągle wydaje mi się że mam czas, że nie w głowie mi teraz pieluchy, nocne wstawania, choroby, papki, kupki, pawiki :D a lata lecą i zegar tyka a ja udaję że nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po prostu pewnego dnia poczulam ze juz bym chciala a tu taka diagnoza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
A próbowaliście wcześniej bez wspomagaczy ? Najgorsze jak negatywnie sie nastawisz. Czasem lepiej się nie przejmować i udawać że nie ma choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochalismy sie spontanicznie ale jakos specjalnie dni plodnych sobie nie wyliczalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
jestem tylko ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jestesmy tylko my dwie:) dzis biore czwarta tabletke D i dziwnie sie po nim czuje-bole glowy i brzucha non stop:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość violka1988
Po każdych tabletkach zawsze czuje się okropnie. Kiedyś brałam Duphaston to wymiotowałam, kręciło mi się w głowie, do tego bóle głowy :) Czułam sie okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina 1751
Hej dziewczyny:) U mnie PCO zdjagnozowano 5 lat temu do tej pory jestem na tabletkach, co miesiac u lekarza, powoli mam dośc. Od trzech lat z męzem staramy sie o dziecko i nic:( Jak tak dalej pojdzie to nie wiem co zrobie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×