Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nescaffe Classic

Pierwsza miesiączka ze spiralą

Polecane posty

Gość Nescaffe Classic

Jeju ....mam spiralkę niecały miesiąc, dostałam pierwszy okres od jej założenia ale strasznie mnie boli brzuch i krwawie. Normalnie podpasek nie nastarczam a o tamponach nie ma mowy, wszystko mi przecieka. Naczytałam sie duzo na ten temat i nie naleze do osób panikujących ale przekonuje sie teraz o tym na własnym ciele. Okres mam juz 6 dzień i nie widzę szans na jego szybki koniec. Mam wrazenie ze to jakis krwotok, a moze sie myle . Martwie sie poprostu .Jestem tez alergiczką więc moze to są skutki tej alergii. Nawet teraz jak pisze to mnie ciągnie w podbrzuszu . Poradzcie cos dziewczyny bo juz sama nie wiem czy tak ma być czy mi sie cos dzieje.Dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buha uha ha
upp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ile masz lat skoro to twój pierwszy okres i jaki głupi ginekolog założył ci spirale w tak młodym wieku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o żesz kurna
Marta ==> weź czytaj ze zrozumieniem albo się nie odzywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kierkie
to ze masz okres sześć dni o niczym nie świadczy (ja miała raz prawie 3 tygodnie =.=). mam tylko pytanie ile masz lat skoro masz już spiralę a to twój pierwszy okres??? po za tym skoro się martwisz idź do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może masz problem z zagojeniem się ranki. Ale nie miałabyś krwotoków. Idź do swojego lekarza ginekologa i mu o tym powiedz skoro tak bardzo ciebie to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może masz problem z zagojeniem się ranki. Ale nie miałabyś krwotoków. Idź do swojego lekarza ginekologa i mu o tym powiedz skoro tak bardzo ciebie to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Na poczatku marca mialam zalozona wkladke. Po zalozeniu krwawilam przez pare dni. Pozniej przestalam krwawic.Po tygodniu poszlam na wizyte kontrolna. I po tej wizycie zaczelam znowu krwawic. Myslalam ze to bedzie lekkie plamienie a wyglada mi to na normalna miesiaczke krwawienia sa obfite. Do tego dochodza bole brzucha.Dodam ze wkladke mialam zakladna podczas okresu. Takze mysle ze to jeszcze za wczesnie na okres. Moze ktoras z was byla w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba to przezyć.Nawet pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam założoną wkładkę w październiku w połowie cyklu, pierwszy okres po 2 tygodniach, potem już co 21-28 dni (wcześniej miałam regularnie). Teraz po pół roku okres już taki ledwo ledwo, raczej plamienie... Wcześniej też jakoś mega obfite nie były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką wkładkę masz załozona co masz taki okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Multiload 375 cu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To miedzianka .Okres z nią mozesz mieć i 10 dni i tak przez rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja (pisałam wczoraj o 8:03) mam założoną Jaydess.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny piszcie jaką macie wkładkę,gdyz ich działania w organiżmie są rózne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bessuensu - ja też mam Jaydess od października, pierwsze 2-3 okresy trwały po 11-14 dni non stop... Później coraz mniej, coraz krócej a ostatnie dwa okresy to już tylko krótkie plamienie. Więc spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam miedziana I pierwszy okres trwal dokladnie 5 dni, bez zadnych boli czy skurczy. Krwawienie bylo w miare lekkie I tylko jeden dzien mialam taki bardziej "lejacy". Kolejne okresy to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet do pół roku wkładka będzie się przyjmować. Nie przejmuj się tylko z niej korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bessuensu
pocieszyłaś mnie, do ginekologa jednak jutro idę bo słabo mi się robi od tego krwawienia. zbada mnie i jeśli trzeba przepisze leki na zahamowanie krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra decyzja krwawienie trzeba zahamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lutencja6363
U mnie po założeniu wkładki Levosert też przez pierwsze dwa miesiące występowały bardziej obfite miesiączki. Lekarz mnie uspokoił, powiedział, że to normalne, bo wkładka zmniejsza krwawienie w ciągu 3-6 miesięcy od rozpoczęcia leczenia, a początkowo na ogół jest ono silniejsze . Więc wydaje mi się, że nie ma powodów do zmartwień, ale na wszelki wypadek skonsultuj się z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy organizm jest inny.Spirala zakłóciła hormony.Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie już 10 dzień i kręci mi się w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Spirale domaciczne NORMALNIE mogą nasilać bóle i krwawienia miesiączkowe.Dodatkowo, i to warto wiedzieć, jeden z mechanizmów jej działania to wywoływanie wczesnego poronienia, czemu także może towarzyszyć silne krwawienie i ból.Jednakże "miesiączka"ta na pewno nie powinna trwać 10 dni, ani powodować znacznego osłabienia.W takim wypadku należy się udać do lekarza-i może rozważyć zmianę antykoncepcji na inną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spirale były i są metodą antykoncepcji.Chcesz korzystać z sexu to musisz ją znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Niekoniecznie.Nikt nie jest "skazany" na żadną z metod antykoncepcyjnych.W dzisiejszych czasach istnieje dostatecznie duży wybór, by nikt nie musiał cierpieć.Wątpię, by przy krwawieniu trwającym 10 dni rzeczywiście można było cieszyć się seksem, ale co ja tam wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja mam założoną spiralę od około pół roku i od tego czasu nie mogę poradzić sobie z obfitością krwawień,trudno mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje,po prostu gdy mam okres boję się wychodzić z domu,noce są okropne,wszystko przemaka,dlaczego tak się dzieje,.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interwencja w hormony i trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Interwencja w hormony, podrażnienie śluzówki macicy, no i mechanizm wywoływania mikroporonień.Wszystko to razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×