Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bobasinska

PIMAFUCIN na grzybice pochwy

Polecane posty

Gość bobasinska

dziala? bo meczy mnie grzybica i tego leku jeszcze nie probowalam a dzis go dostalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up upupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moim zdaniemnmm
jest bardzo dobry-tylko raz mialam bo sie zarazilam na basenie,ale od razu jeden czopek pomogl i 5 lat jak na razie spokoj:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasinska
dziekuje bardzo za opinie:) mam nadzieje ze mi tez pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to jest na recepte czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczebrzeszynski chrząszcz
e tam, ogólnie moim zdaniem leki miejscowe na grzybice są wszystkie ok tylko kuracja jest za krótka, partner nieleczony, nie dba się o higiene, współżyje w czasie kuracji czy po prostu jest źle zdiagnozowana. pimafucin jest jednym z lżejszych leków, zaiwera nystatynę, którą nawet w ciąży można stosować :) ale generalnie jest ok. w ciąży mi pomógł na początku a potem już bralam lacibios femina i infekcje mnie ominęły na szczęście :D ale podobno azolowe leki są lepsze jak gyno femidazol itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasinska
na recepte. moja lekarka mi to przepisala bo to dopiero moj drugi nawrot. sama nie wiem co jest skuteczne, gdzie szukac specjalisty:( chcialabym sie tego pozbyc raz na zawsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak wyzej
moim zdaniem to bardzo skuteczny lek.Mi pomogl za 1 razem..a jak czesto masz te grzybice??? Ja od wielu lat nie mam nawrotu po 1 kapsulce pimafucinu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasinska
to jest drugi nawrot. wczoraj wzielam na noc pierwsza globulke wezme je wszystkie do konca i zobaczymy oby pomoglo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak wyzej
to dodatkowo stosuj lactovaginal-po kuracji!!!! Tak ok 2,3 tyg by zadomowily sie dobre bakterie,ktore wspomoga dzialanie pimafucinu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasinska
dziekuje lactovaginal tez mam wiec tak zrobie:) jeszcze jakies rady? wszystko chetnie zastosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jak wyzej
by juz Ci ta grzybica nie nawracala-ja pije duzo soku np z kapusty badz ogorkow-naturalny kwas!!! No i witaminki:)) powinnas miec po tym spokoj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobasinska
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
a ja mam takie pytanie. Po ilu kapsułkach odczułyście po-prawę.. ja wziełam już 3 na 6 i...sama nie wiem czy jest lepiej. Resztki tego leku "sączą" się przez cały dzień. A wieczorem..xnowu swędzenie i wydobywanie się przezroczysto białawej cieczy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
bardzo proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
żadna kobieta na forum nie miała podobnego przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matejusza
Wybierz do końca te 6 globulek i jak nadal będzie coś nie tak, idź do lekarza. Możesz sobie jeszcze dodatkowo Lacibios Femina kupić, żeby szybciej i lepiej się wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
trochę dobry ale drogi, napewno trzeba wziąść całą kurację i nie przerywać jej. Probiotyki po leczeniu wskazane, ale jak lek jest dopochwowy to wtedy tez lepiej probiotyk dopochwowy-np.lactovaginal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
5 dzień biorę Macmiror complex. Poprawa była widoczna już po pierwszym dniu :) jestem happy :D tyle tylko że dosłownie do godz 17.00 każdego dnia kuracji muszę nosić wkładki bo reszki tego leku spływają ze mnie przez cały dzień. Zato wieczorem bielizna jest czyściutka :) zewnętrznie mam przepisaną maść tak że myśle i mam nadzieje że tym razem walka będzie wygrana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po raz pierwszy
Złapałam grzybice we wrześniu. Pimafucin globułki plus krem dla mnie i męża. Po 3 tyg nawrót- clotrimazol krem plus tabletka,potem 2leki gynocośtam i przeciwzapalne plus probiotyk. Potem znów pimafucin i znów to samo. Plus jakieś czopki przeciwzapalne. W lutym zrobiłam wymaz,wyszedł grzyb (wiem że na literke A,nazwy nie pamietam).,wiec teraz natamycyna unia, było 20globułek,zostało 7 narazie nie swędzi,mam nadzieję że historia z grzybem skończy się na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
kurcze blade. To faktycznie nie ciekawie :/ mój nawrót jest po...4 latach. I w sumie...z mojej winy.. a jesli chodzi o ciebie. Może mąż był nie doleczony cio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
z tego co mówi moja ginekolog, trzeba leczyć partnera, żeby nie było nawrotu. Parter po kuracji tez powinien zrobić wymaz. Może nie wiecie a zarażacie się od siebie nawzajem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
u mężczyzny to nie jest wymaz a pobranie moczu lub nasienia do badania sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po raz pierwszy
A powiedz mi,jak to wyglada? W sensie-gdzie se zgłosić? Tylko raz przepisał leki dla meźa-miał objawy. Coś w tym może być bo jak używaliśmy prezerwatyw było ok. Druga rzecz- lekarz mi powiedział że z oralem też wiąże się ryzyko. Nie kochaliśmy się z miesiąc i boję się że znow sytuacja się powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
wiesz co najlepiej zadzwoń i zapytaj w najbliższym laboratorium. jesli się...wstydzisz zrób to anonimowo, nie podawaj imienia i nazwiska. Zapytaj o badanie na obecność grzybów i bakterii w nasieniu lub w moczu i tyle. Jeśli chodzi o oral w 90% jest przyczyną grzybicy!! dlatego, że w odbycie żyje niezliczona ilość bakretii jak i również grzybów! Z oralem ryzyko...hmm to wychodzi, że w jamie ustnej mielibyście grzybice. Objamy grzybicy jmy ustnej jeśli się nie myje to białawy nalot jak przy pleśniawce...Chyba że masz na myśli anal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
sorry popierdzieliło mi się ANAL JEST przyczyną grzybicy w 90 %. Ale pewnie się zorientowałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestka28
jak już się wyleczysz to dobrze jest zapobiegać nawrotom, a grzybica lubi wracać, do swojej higieny warto włączyć clotrimazolum lub provag żel i smarować profilaktycznie czy w sytuacjach podwyższonego ryzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorraaaa
ja mam właśnie primafucin maść. Zostawie ja sobie w lodówce na wszelki wypadek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lek jest super skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaa85
ja też miałam w postaci maści, teraz profilaktycznie używam provag żelu, ma także ochronne działanie, dobrze też nawilża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×