Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Plastry a leki przeciwlękowe

Polecane posty

Gość gość

Leczę aktualnie ujawnioną nerwicę lękową, chciałam używać plastrów, bo spirala powoduje u mnie długotrwałe miesiączki (nie stać mnie na hormonalną), czy zażywanie leków może osłabić wydzielanie hormonów? Przyjmuje leki uspokające typy afobam, zomiren, tranxene, hydrokortyzon(wymiennie i tylko przez jakiś czas). Za tydzień będę już miała inne, bardziej dopasowane, te są wydane do czasu wizyty u nowego lekarza (mój obecny go tylko zastępuje). Czytałam, że mogą osłabiać i jestem ciekawa, czy to teoria czy jednak jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież mozesz przestać się duopczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo98
Jeśli w ulotce nie ma przeciwwskazań to jeszcze warto skonsultować sprawę z lekarzem. Hormony to nie cukierki więc takie pytania na forach nie powinny być w ogóle kierowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloszka75
na pewno skonsultowałabym to z lekarzem- niestety jest wiele rodzai leków, które mogą osłabiać działanie antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo98
No w sumie! Nawet antybiotyki osłabiają antykoncepcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wloszka75
karo: nie tylko antybiotyki, również inne leki jak i zioła. Dlatego kiedy na stałe stosuje się jakieś leki należy dokładnie sprawdzić czy nie osłabiają działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytaj ulotkę lub zadzwoń i zapytaj lekarza. A jak nie jesteś pewna, to stosuj dodatkową antykoncepcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo98
Myślę, że Twój lekarz bez problemu odpowie Ci na nurtujące Cie pytania. Bo tak jak dziewczyny piszą nawet niektóre zioła mogą osłabiać antykoncepcję więc zawsze warto zapoznać się z ulotką a w razie wątpliwości konsultować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczekk
jak się rozpoczyna stosowanie antykoncepcji należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach jakie przyjmujemy- on na pewno wie które mogą być przeciwwskazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gumolek
W ulotce również powinna znaleźć się informacja o lekach, które mogę utrudniać wchłanianie się antykoncepcji ale lekarz również powinien na wstępie wiedzieć jakie leki przyjmujesz na stałe. Zresztą wydaje mi się, że jest to standardowe pytanie przy wywiadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczekk
ja mam to szczęście, że nie przyjmuję na stałe żadnych leków i dzięki temu mnie ta kwestia nie dotyczy, ale mam koleżankę i lekarz mówił jej, że bardzo nieduża grupa leków może zmniejszać działanie plastrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula_78
Plastry to w ogóle wg mnie najlepsza metoda antykoncepcji. Łatwa aplikacja, super sprawa dla zapominalskich. Jeśli martwisz się, że są widoczne dla wszystkich to teraz na rynku dostępne są malutkie, okrągłe i bardzo cienkie plasterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cukiereczekk
tak wiem, to lisvy- właśnie je stosuję fajne bo naprawdę niewidoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomellla
A długo już ich używasz? Nie masz żadnych problemów z nimi związanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renulka78
Używam od ponad pół roku, świetnie się czuje, nie mam żadnych skutków ubocznych. Obecnie jest to najlepszy środek antykoncepcyjny jaki do tej pory używałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samapatka
Jakos nie jestem przekonana do plastrów i stosuje tabletki antykoncepcyjne. Przy nich większośc leków można brać bez problemu, jedynie niektóre antybiotyki mogą zaburzać działanie. Wtedy warto skontaktować się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula34
Kontakt z lekarzem to podstawa, jednak plastry omijają żołądek i watrobę, wchłaniają się przez skórę to spokojnie możesz naklejać lisvy podczas kuracji lekami od nerwicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kociarra
to prawda, ze stosując plastry omija się układ pokarmowy, ale lepiej przestudiować ulotkę i spytać lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×