Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zaniepokojona111

płyn ejakulacyjny!!

Polecane posty

Czytałam rózne opinie na temat zapłodnienia plemnikami znajdującymi się w płynie ejakulacyjnym. Ponieważ do końca wszystko mi się nie wyjasniło stąd moje pytanie. Najpierw powiem jak było. Na moje nieszczęście były to moje dni płodne. Do wytrusku w pchwie nie doszło W ogóle wytrusku nie było). Niestety niepojkoją mnie plemniki znajdujace się w płynie ajakulacyjnym. Jakie jest prawdopodobieńswto ich wystąpienia u faceta, czy występują podczas każdego wzwodu. Pewnie to efekt stresu, ale mam wrażenie ze bolą mnie piersi, jet mi niedobrze praktycznie przez cały dzień. W brzuchu mam takie dziwne kłucie. Wiem, że takie objawy występują gdy sie jest w ciąży, ale czy to możliwe że wystąpiłyby już w dwa dni po zapłodnieniu. Jestem tak przerazona, że nie jestem w stanie rozsadnie myśleć. Może jest tu ktos to własnie w ten sposób urodził maleństwo. POMOCY!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plemnik.
no to pomysl o wyprawce dla malego.gratuluje .jesli chodzi o wspolzycie bez wytrysku i zajscie w ciaze to sprawa jest prosta.bardzo prosta.na ten numer juz niejedna dala sie zlapac facetowi ktory chcial bez gumki.no coz my faceci mamy to do siebie ze nie jestesmy hermetyczni.a wyobraz sobie ze jak facet dlugo nie tryska to tej spermy ma duzo i cisnienie tez jest tam odpowiednie.wiec sama rozumiesz .ale jesli wezmiesz pod uwage że wielkosc plemnika to 1/100 milimerta.albo inaczej 100 plemników ułozonych jeden obok drugiego utworzy dopiero jeden milimetr.wiec juz sam fakt że sa one takie male usprawiedliwia pojawianie sie na żołedzi i pod napletkiem sporej ich ilosci .tam może byc nawet kilka tysiecy plemnikow,co niby jest niewiele biorac pod uwage pełny wytrysk ,gdzie moze ich byc nawet kilkadziesiat milionow ale taka ilosc wystarczy aby zajsc w ciaże gdyz do zapłodnienia potrzebny jest tylko jeden plemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toś pocieszył dziewczynę
;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pocieszenie :(. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Na forach internetowych o plemnikach w płynie ejakulacyjnym piszą wszyscy to samo stąd wynikło moje zaniepokojenie. Z rozmowy niestety tylko telefonicznej z moja panią ginekolog wynikało, że nie mam się czym martwić. I komu mam teraz wierzyć? Tak czy inaczej mam strach w oczach. W kazdym razie dzieki wszystkim którzy odpowiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plemnik.
nie martw sie za duzo .wiesz chciałem ci tylko przybliżyc tematyke zebys wiedziała.ale objawy sa niepokojace to moze swiadczyc o zagnieżdzaniu sie zaplodnionego jajeczka w macicy te nudnosci jakies pobolewania moga na to wskazywac.ale jesli sie upewniałas u pani "G" to sie nie martw.no ale skoro wykluczylismy wszystkie obawy to radze wolniejsza "jazde" gdyz moze partner był zbyt szybki i cie ponaciagal,ponadrywał wiazadła.to sie zdarza wiec uwazaj na przyszlosc..kto wolno jedzie dalej zajedzie .powodzenia.informuj nas czy pojawi sie"@"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie uwierzysz forumowym \"specjalistom\", którzy wszystko zawsze wiedzą (ot natura Polaków)? Skoro lekarka Cię uspokoiła, to wyluzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te nudności to może być efekt ogromnego stresu który przeżywam, bo w końcu czy pojawiły by się nudności tak od razu natychmiast? Ja jestem panikarą. Tak z ciekawości zrobiłam sobie test, choć wiem, ze to jeszce za wcześnie, ale jedna kreska podziałała lekko kojaco na moje skołatane nerwy. Do @ mam jeszce 9 dni. Nie wiem jak ja je przeżyję. Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDAJNCLIWQUB
Hmmm...mam ten sam problem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hieheiei
głupie baby i jeszcze głupsi doradcy! do zapłodnienia dochodzi w ok. 5 dni po stosunku,wiec nawet jeszcze nie byłabyś zapłodniona. poza tym te mdłości itd. to występują na dobrych parę tygodni po zapłodnieniu.Bez paniki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaflora
na test ciążowy też raczej za wcześnie. Może ten ból brzucha to właśnie objaw płodnych dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *hhhhhhhhhhhhh
Jasne ,że jeszcze za wczesnie na test , a juz na pewno na jego wiarygodny wynik - miałam na mysli zrobienie testu w terminie wynikajacym z instrukcji na opakowaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala1234
co myslicie??? to byl 8 dzien cyklu nie wiem czy to byly nie plodne bo skonczylam wlasnie brac tabsy i wczesniej zazylam postinor wiec mam strasznie rozregulowany cykl.......postinoru nie wzielam bo to straszne g.... facet byl we mnie kilka sekund ale nie skonczyl we mnie jest jakas szansa???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obyło się na wielkim strachu, @ przyszła w terminie. Moja pani \"G\" powiedziała, że w jej kilkunastoletniej praktyce zawodowej, przypadku takiego nie miała. Cała sytuacja jednak wiele mnie nauczyła. Dlatego też chciałam się podzielić moimi spostrzeżeniami na ten temat. Przede wszystkim, jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości idźcie do speclalisty. W necie możecie przybliżyc sobie dany temat, ale nie szukajcie odpowiedzi. Mnie osobiście czytanie wszystkich znalezionych informacji na ten temat doprowadziło do ogromnego stresu. W końcu czy opinie ludzi w necie oparte są na własnych doświadczeniach, czy też opierają się na ich wiedzy na ten temat? Teoria to jedno a praktyka to drugie. Pozdrawiam wszystkich, którzy próbowali mi pomóc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Plemnik.
NO!!!...nastepnym razem uważaj na zbłakane plemniki.a swoja droga plemniczki sa szybkie i w ciagu 1 godz. potrafia pokonac odleglosc 18cm.wiec uwazaj bo to nie trwa 5 dni no chyba że do dnia owulacji .ale te "bestyjki" potrafia przezyc 120 godzin lub nawet tydzien wiec sie zabezpieczaj !!!....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość al1234
ja tez mam problem bo 2 dni po okresie kochalam sie kilak sekund z facetem bez gumki a potem ja wlozyl :( mam rozregulowane cykle wiec nie wiem czy to plodne czy nie :( zaniepokojona trzymam kciuki i za ciebie i za siebie :( pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA zawsze w dni nie płodne kochałam sie z moim narzeczonym i stosowalismy stosunek przerywany a w dni płodne gumke...wiem kiedy mam dni plodne a kiedy nie bo okres mam bardzo regularny równo co 28dni... lecz jestem również panikara i od poniedziałku wraz z nadejściem @ zaczełam brac tabsy anty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akacja 2
\"Preejakulat, Płyn ejakulacyjny (z łac. pre - przed + ejakulat) - wydzielina gruczołów opuszkowo-cewkowych, wydobywająca się z penisa podczas pobudzenia seksualnego, pełniąca funkcję naturalnego lubrykantu. Nie zostało dowiedzione, że preejakulat może zawierać plemniki, co umożliwiłoby zapłodnienie nawet, jeśli nie doszłoby do wytrysku. W badaniach klinicznych na małych grupach pacjentów z prawidłową ilością plemników w ejakulacie stwierdzono, że preejakulat w ogóle nie zawierał plemników lub zawierał ich bardzo małe ilości, do tego o upośledzonej ruchliwości; w tym samym badaniu wykazano, że preejakulat może zawierać limfocyty CD4 i makrofagi, zatem może być w nim obecny wirus HIV. Autorzy zasugerowali, że ryzyko zarażenia HIV jest większe niż domniemane ryzyko ciąży w przypadku dostania się preejakulatu do pochwy\" To z wikipedii, dla wszystkich straszących, że od samego płynu można zajść w ciążę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minstrel
w płynie przedejakulacyjnym zawsze są plemniki, i to te najsilniejsze żaden ginekolog tego nie potwierdzi bo chodzi o kase z tabletek i mają układ z rządem żeby się wiecej dzieci rodziło i więcej było wpadek i mogli by stracic kontrakty dla tego stosunek przerywany nie jest skuteczny bo wpada sie włascnie za przyczyną plemników z płynu przedejakulacyjnego możan sie pocieszyć bo z tego rodzą się najzdrowsze i najsilniejsze dzieci pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akacja 2
A czy jesteś ginekologiem, że tak piszesz? Bo swoją drogą na wszystkich stronach, na których szukalam (nie na forach, gdzie "znawcy" się wypowiadają), jest napisane, że właśnie nie ma w płynie plemnikow. "There have been no large-scale studies of sperm in pre-ejaculate, but some smaller-scale studies suggest that any sperm present may be ineffectual at causing pregnancy. This may account for the surprisingly low pregnancy rate among couples that practice perfect use of coitus interruptus. It is likely, however, that pre-ejaculate which follows a recent ejaculation will contain more sperm, as some ejaculate is always left in the duct after orgasm" Czyli- w płynie ejakulacyjnym po stosunku (w przypadku drugiego stosunku) mogą znajdować się plemniki zdolne do zaplodnienia. W pierwszym plynie- PISZE WYRAŹNIE- plemników nie ma, albo nie są zdolne do zaplodnienia. Bylabym wdzięczna, gdybys mógł na potwierdzenie swojej tezy rzucić jakimś tekstem, mniej lub bardziej naukowym, bądź referencją do poważnego źródła, ew. o odniesienie się do danych, ktore podałam. W tych, co ja znalazłam i podałam, infrormacje są jakie są, a swoją drogą ciekawi mnie to zagadnienie i rozbieżności. Stosunek przerywany jest nieskuteczny, bo wielu ludzi nie wie, jak dobrze to robić, i wycofuje sie za późno. Wedle statystyk- w przypadku prawidłowego stosunky przerywanego występuje tylko 5% zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akacja 2
Hm, znalazłam kilka źródeł mówiących coś innego- ciekawam tylko, skąd te i aż takie rozbieżności w badaniach:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seria lekarze pacjentom
Medycyna Praktyczna: Anne Szarewski, John Guillebaud "Wszystko o antykoncepcji" str. 245 "nawet jedna kropla nasienia zawiera miliony plemników (...) Zapobiec wydostawaniu się nasienia jest bardzo trudno - może do niego dojść jeszcze przed wytryskiem." str. 247 "Należy przypomnieć, że nawet jeśli pełny wytrysk nie nastąpi, wyciek nasienia nie może zostać wykluczony." str.22 "gdy mężczyzna jest podniecony, (...) a na jego czubku bardzo szybko może się pojawić płyn ejakulacyjny - prezerwatywy należy więc zakładać bardzo wcześnie w trakcie współżycia, a także pamiętać, że traktowany jako metoda antykoncepcyjna "stosunek przerywany" może okazać się zawodny" str23 "po wytrysku nasienia ,miliony plemników zostają złożone w pochwie. Część z nich, jak już wspomniano, dostaje się tam wcześniej, i dlatego stosunek przerywany nie może być uznawany za skuteczną metodę antykoncepcji." Proponuje po resztę wiedzy udać się do księgarni lub biblioteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minstrelll
no wlasnie te lektory mowia same za siebie fakty i liczby skąd było by tyle w padek ze stosunków przerywanych ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akacja 2
Stąd, że większośc ludzi nie wie, jak poprawnie stosować stosunek przerywany. Potem mówią, że robili jak trzeba, choć tak naprawdę nie było. Proszę ministrelu czytaj, co kto do Ciebei pisze, bo już drugi raz muszę sie powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nergul
hmm czytajac wasza rozkminke dochodze do wnioskuz e nie kazdy z was stosowal "stosunek przerywany" ... Jak pisze Akacja 2 (opierajac sie na jej zrodlach ) i na tym co ja weim szanse aby zajsc w ciaze tylko za pomoca płynu ejakulacyjnego sa bardzo znikome i 3eba miec wielkie " szczescie " zeby to sie stalo :( Eh bo zastanawiajac sie to wiekszosc mlodzierzy powinna byc teraz rodzicami ! Bo ile znacie przypadkow kiedy to ... spontanicznie cos sie zadzialalo .. pOzdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fobiczka
Jestem w trakcie brania drugiego opakowania Marvelonu(tabletki antykoncepcyjne). Uprawiamy seks z moim chłopakiem bez gumki, jednak nie pozwalam mu dochodzić we mnie. Czy są jakieś szanse, żebym była w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1407
Witam, mam podobny problem do zaniepokojonej111...2 dni temu kochaliśmy się z zabezpieczeniem,wszystko było ok..mój chłopak miał wytrysk,ale wszystko zostało w prezerwatywie. Po jakimś czasie ok 2-3h doszło do ponownego zbliżenia...również w gumce,niestety drugi raz już nie był taki komfortowy,bo okazało się,że przed finałem gumka pękła o_O. Wytrysku nie było...ale możliwe,że płyn ejakulacyjny sie wydostał. I teraz standardowy problem,bo mam schiza,że jednak coś się narobiło...a planowany okres za tydzień :/. Dodatkowo niedawno odstawiłam tabletki anty (miesiac temu,już miałam jeden okres)...naczytałam się,że po odstawieniu zwiększa się płodność..to już w ogóle sajgon.. :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowciu02
Słuchajcie od 10 lat moje pracy(jestem seksuologiem) niesłyszałem o tym żeby jakaś para zaszła w ciąże przez płyn ejakulacyjny. Sam uprawiam bez prezerwatywy i wtedy jak dopiero kończe to wyciągam penisa. Płyn ejakulacyjny to wydzielina z prostaty... Tak z prostaty wiec skąd tam plemniki??? Ma za zadanie zabić kwaśny odczyn moczu ponieważ plemniki nienawidzą kwaśnego. plemnik może sie znaleść w płynie tak samo jak w moczu(tylko że wtedy to już martwy) ponieważ są to pozostałości po wcześniejszych wytryskach. Takie jest moje zdajnie na temat tego strasznego płynu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kowciu02
Słuchajcie od 10 lat moje pracy(jestem seksuologiem) niesłyszałem o tym żeby jakaś para zaszła w ciąże przez płyn ejakulacyjny. Sam uprawiam bez prezerwatywy i wtedy jak dopiero kończe to wyciągam penisa. Płyn ejakulacyjny to wydzielina z prostaty... Tak z prostaty wiec skąd tam plemniki??? Ma za zadanie zabić kwaśny odczyn moczu ponieważ plemniki nienawidzą kwaśnego. plemnik może sie znaleść w płynie tak samo jak w moczu(tylko że wtedy to już martwy) ponieważ są to pozostałości po wcześniejszych wytryskach. Takie jest moje zdajnie na temat tego strasznego płynu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×