Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sabinkaO

Płyny do higieny intymnej

Polecane posty

Gość sabinkaO

Stosujecie płyny do higieny intymnej? Jestem ciekawa czy one coś dają czy są tylko kolejnym przereklamowanym produktem. Czym ustępują zwykłej wodzie z mydłem, że tak wiele je stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak stosuje Lactacyd, ale nie regularnie najczęściej 'w te dni" lub po nich... woda ze zwykłym mydłem wysusza okolice intymne co moze doprowadzić do nieprzyjemnych odczuc, pieczenia itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinkaO
Czyli jak nie mam żadnych dolegliwości to nie muszę go stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie warto stosować płyn do higieny intymnej, ma on odpowiednie pH, zawiera kwas mlekowy, pomaga zapobiegać infekcjom, podobnie jak provag żel, którym smaruje się po kąpieli, po basenie, przed seksem, po goleniu, w podróży. Ja stosuje i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz nie stosowac jeśli nie potrzebujesz, ja nie moge się myc wodą z mydłem, bo zaraz dostaje infekcji a sama woda nie jest dla mnie wystarczająca. Znalazłam jednak taki poradnik codziennej higieny i tam faktycznie nic nie ma o konieczności stosowania płynów: http://www.provag.info/infekcje_pochwy/Jak_chronic_sie_przed_infekcjami#Podstawowe_zasady_higieny_intymnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płyn do higieny intymnej zaczęłam stosować dopiero jak zaszłam w ciąże, wcześniej nie był mi potrzebny. W ciąży podrażnienie i uczucie pieczenia okolic intymnych występowało znacznie częściej, szczególnie po basenie. Siostra poleciła mi lactacyd i provag żel, faktycznie dzięki tym dwóm produktom do porodu miałam spokój z problemami intymnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mogą mnie piec okolice miejsca intymnego od mydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak moga piec okolice intymne. Nie stosuje sie mydla! a plyn do higieny stosuje sie co dzien. Co wy brudasy jestescie? Pachniesz plynem,oczyszcza strefe intymna i o nia dba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto stosować, ale nie za często ... Tez polecam Laktacyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula8
na pewo płyny różnią się od mydła tym że nie wysuszają i mają lepsze dla skóry ph,ale też mogą mieć jakieś dodatki zapachowe i więcej chemii. Próbowałam i średnio mi pasowały, a jestem typem wrażliwaca. Zostałam więc przy mydle, a po kąpieli stosuję provag żel. Jest ochronny,nawilża i zostaje na skórze czyli działa dłużej. ale np.szare mydło super się spisało po porodzie na ranę krocza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczęłam ich stosować dopiero jak rozpoczęłam życie seksualne, ponieważ łagodzą podrażnienia lubię te z ziaji albo lactacyd. Podobnie jak Agula8 stosuje też provag żel, głównie przed seksem, ostatnio także po basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziumm31
Kazda kobieta ma inne preferncje -zarowno do chorob,infekccji jak i do poczucia higieny:) Kazda ma inny styl zycia. Faktycznie duzo na polkach dregeryjnych i aptecznych roznych drogich plynów typy Lactacyd, (ktory ma chyba 20 rodzajow,20 buteleczek kazdy dla innej kobiety,inne wlasciwiosci inna magia i cudawianki,choc sklad ten sam). Ja 20 lat mylam się tam mydlem i nic sobie tam nie zaburzylam. Dopiero teraz Jak na jesieni poszlam do ginekologa z powodu grzybicy i swiądu to mi zakazala wszelkich plynów tylko polecila szare mydelko :( i clotrimazolum. Oczywiscie ze nie posluchalam jej i juz nigdy nie bede tam uzywac ZADNEGO mydełka. Sporadczynie-w trakcie okresu Uzywam tanich,ale dobrych i delikatnch plynów ktroe zawierają probiotyk i prebiotyk a takze mają sprzyjające PH.(tani z rosmana i tani z biedronki),jestem zadowolona.A na codzien chusteczki do hizki do higieny intymnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie również sprawdza się lactacyd, myję się nim codziennie, nie uczula i nie podrażnia. Jeżeli mam zamiar pójść na basen przed wyjściem zakładam invag, w celu ochrony przed bakteriami i grzybami, po pływaniu podmywam się płynem do higieny intymnej i wszystko jest w porządku, taka profilaktyka mi wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przedtem stosowałam płyn do higieny intymnej ale po porodzie położna zaleciła mi podmywanie szarym mydłem i jestem bardzo zadowolona, nie mam żadnych podrażnień. Zaleciła mi również aby smarowała się provag żelem który chroni przed infekcjami gdyż zakwasza środowisko pochwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie sprawdza się płyn do higieny intymnej z AA. Po długim i ostrym stosunku często zakładam hydrovag, który łagodzi podrażnienia i przyśpiesza gojenie śluzówki. Globulki zakwaszają pochwę i nawilżają, stosuje je od kilku miesięcy i w tym czasie żadnej infekcji nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×