Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolcia955

Podrażnienie, zapalenie pochwy itp.

Polecane posty

Gość karolcia955

A więc tak chodzi oto że...(juz to kiedys mialam ale jeszcze nie mialam okresu) I od 7dni mam coś takiego że: Najpier okolice wejścia do pochwy i okolice lechtaczki mnie bolaly ze nie moglam siadac... Potem mnie bolaly i swedzialy a teraz tylko swędzą... Juz to kiedys mialam i mi to przechodzilo po ok.7dniach ... Ale nie bylam i nie chce isc do ginekologa a mamie tez nie mowilam :(:( I teraz powinnam dostac 3 miesiaczke i nic.. druga dostalam po 34 dniach a teraz mija juz 42 dni i nic... przedwczoraj tylko jak sie podcierałam to troszke krwi bylo ale troszke i 3 dni temu na wkladce znalazłam mala krople krwi a od wczoraj juz nic takiego nie ma... I dzisiaj troche tak dziwnie boli mnie podbrzusze... ale okresu nadal nie mam... I moje pytanie brzmi: czy pomimo tego podraznienia,zapalenia pochwy bede miala w tym miesiacu okres? Czy znacie jakies niedrogie preparaty bez recepty na takie wlasnie objawy? Czy mialyscie juz tak kiedys? Jesli tak to jak sobie poradzilyscie? Prosze odpowiedzcie mi na to :(:( Dodam ze mam 13 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
dodam jeszcze że jak teraz wzięłam lusterko i popatrzyłam to moja "myszka" wygląda jak by miała za sucho i wygląda jak by to było otarcie... nie wiem co kupić na takie cos? Prosze pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Karolcia wydaje mi sie że powinnas dostac okres ale dziewczyno ja bym sie martwiła tym stanem zapalnym czy swędzeniem.Idz lepiej do ginekologa bo taki stan nie może długo trwać,zeby cos się z tego nie rozwinęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Ale ja nawet nie wiem do jakiego i gdzie iść? Mamie sie wstydze o tym powiedziec i nawet nie wiem jak bym jej to miala powiedziec?? :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Powiedz mamie że Cię boli i piecze byc może to podrażnienie od bielizny,stringów.Lepiej zapobiegac niż póżniej sie martwic i wydawac krocie na leki.Mama jest kobieta i Ty też sie powoli stajesz wiec myśle że nie będzie żle.Zaznacz na początku że to nie chodzi o sex tylko o Twoje zdrowie.Wydaje mi sie,że z racji Twego wieku i tak mam bedzie musiała iśc z Toba choc nie wiem.Ten wiek juz dawno,dawno za mną.Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
a czy to prawda że to rzeczywiscie dziala ze na takie objawy jak ja mam to dobrze jest kupić sobie zwykly natutalny jogurt i posmarować te okolice pochwy ktore swedza i bolą?? Bo nie chcialabym zeby jeszcze gorszy stan byl po posmarowaniu...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Pierwszy raz słyszę słowo daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Na podrażnienie warg sromowych to mogłabys ewentualnie zrobic sobie nasiadówkę z rumianku ale jeśli to jest zapalenie to bez normalnych leków sie nie obejdzie.Ale mama podczas badania nie bedzie z Tobą,nie martw się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pisalam ci to juz na innym top
dziewczyno nie ma sie czego bac... ani ginekologa ani mamy... pewnie masz jakies zapalenie albo grzybicę... tego sie nie wyleczy samemu w domu... owszem mozesz załagodzić objawy stosując maść ale choroba nie znilnie i będzie co jakiś czas powracała dlatego trzeba iść do lekarza on przepisze ci na pewno jakieś czopki... takie nie leczone zapalenia i grzybice mogą doporwadzić do komplikacji w przyszłości więc nie lekceważ tego... Jeśli chcesz konecznie zrobić coś sama to kup sobie w aptece maść CLOTRIMAZOLUM ona ci pomoże załagodzić objawy...smaruj nią myszkę ale tylko na zewnatrz... A to że masz zapalenie w żaden sposób nie wpłynie na to kiedy dostaniesz okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
A jak mam mamie powiedzieć że mnie bolała a teraz swędzi... wiecie co..?? Co mam powiedziec "mama od kilku dni mnie bolalo a teraz swedzi pochwa?" ja nie wykrztusze z siebie tego ostatniego słowa... doradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiuston-a
Ja Cię rozumiem, niby gadanie z mamą o intymnych sprawach powinno być dla dziewczyn naturalną sprawą jednak wszystko zależy często od relacji z rodzicami.. Jeśli jednak czujesz że Twoja matka jest w porządku to jestem pewna że stanie na wysokości zadania i postara się doradzić jak tylko będzie mogła. Na pewno Cię uspokoi bo podobne swędzenia i takie tam są bardzo częstymi objawami u dojrzewających dziewcząt i nie tylko. Prawie każda z nas to ma lub miała ;) jesteś młodziutka, jeśli masz jakąs infekcję to na pewno jest to jej początek i wizyta u ginekologa wszystkie wątpliwości rozwieje. Pogadaj z mamą, niech Cię weźmie do swojego, jakiegoś sprawdzonego lekarza. Jeśli jednak wolisz z nią nie rozmawiać na ten temat, to na szczęscie pozostaje internet :) wpisz hasło "poradnia ginekologiczna" i swoją miejscowość w googlach i poszukaj jakiejś przychodni, najlepiej z NFZ to będziesz miała za darmo :) umów się na wizytę, weź przyjaciółkę - będzie ci raźniej, i naprawdę nie stresuj się bo nie ma czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Tzn. ja mogę mamie o tym powiedzieć ale chodzi oto że ja poprostu nie wiem jak jej to powiedziec ... "mamo bo chodzi oto ze od kilku dni mnie boli i swedzi pochwa?" Ja nie wykrztusze z siebie tego ostatniego słowa... Jak jej to powiedziec? Napiszcie konkretne zdanie prosze... I mam jeszcze jedno pytanie, bo ja jutro pojde kupic sobie maść CLOTRIMAZOLUM ale czy ona napewno pomoże? Tzn. czy opuchlizna tak jakby wejscia do pochwy zejdzie? Czy swędzenie i zaczerwienienie minie? A może dodatkowo kupic sobie na przemywanie tantum rose zaszetki i przemywać dodatkowo i kupic sobie jakies do picia jogurty typu jogobella (tez ma witaminy jak actimel ale jest tansza) ...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolci
tak CLOTRIMAZOLUM ci pomoze na 100% to świetna maść jeśli chodzi o takie dolegliwości... posmaruj nia calą wewnętrzną stronę razem z wejściem do pochwy ale nie smaruj w środku...możesz też kupić sobie dobry płyn do podmywania i używać go zawsze nawet jeśli objawy już miną... są takie specjalne płyny np. z Ziaji które od razu działają przeciwzapalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolci
a jeśli chodzi o mamę to przecież nie musisz używać słowa pochwa... powiedz jej po prostu że masz jakieś dziwnie objawy w miejscach intymnych... na pewno zrozumie... nie stresuj się to najważniejsze... i pamietaj że to trzeba leczyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
dziękuje za rady... A jaki żel do podmywania się polecasz? Bo ja teraz mam taki z biedronki taki zielony... Ale on nie jest wyprodukowany dla biedronki... pisze tylko "produkt polski" i ze jest przebadany... I mam jeszcze jedno takie pytanko bo gdzies wyczytałam że ktos mial (dorosly czlowiek) mial takie objawy jak ja i danego miesiąca nie dostała ta kobieta miesiączki... Czy ja w tym miesiącu tez nie dostane miesiaczki czy to mnie ma wplywu? Bo druga miesiaczke dostalam po 34 dniach a teraz mija 42 dni i nic... 2 dni temu znalazłam na papierze jak sie podcieralam mala krople krwi taka mala i 3 dni temu na wkladce i nic pozatym... I dzisiaj tak dziwnie mnie bolalo podbrzusze ale juz przeszlo...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolci
nie ma za co:) cieszę się ze mogłę ci pomóc:) Tak jak pisałam wyżej dobre są żele przeciwgrzybiczne... poszukaj są tkie z róznych firm... ja osobiście polecam AA albo Lirene no i Laktacyd... bardzo prawdopodobne że możesz mieć uczulenie na ten z Biedronki i dletego też masz podrażnienie... Jesli chodzi o okres to nie sądzę żeby zapalenie miało jakiś wpływ na jego regularność... jesteś bardzo młoda wiec twoje okresy sie będą dopiero regulować... czasami tak jest że kilka dni przed okresem pojawia sie krwawa wydzielina... szczególnie u tak młodej osoby kiedy twój organizm dopiero zaczyna dojrzewać... ale jesli długo nie będziesz miała okresu to nie bagatelizuj tego tylko zmykaj do lekarza bo to nie są żarty... uwierz mi... dużo przeszłam ze swoim zdrowiem wiec wiem co mówę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naenergetyzowana niunia
Do gina. Koniecznie. Nieleczona grzybica czy stan zapalny może doprowadzić do wielu komplikacji takich jak nadżerka, torbiel a po kilku latach nawet do bezpłodności. Powiedz mamie, że coś Ci się dzieje w okolicach krocza i niepokoi Cię to. Powiedz jej, że wstydzisz się jej wszystkiego opowiedzieć, ale prosisz żeby zaporowadziła Cię do lekarza. Napewno zrozumie. Głowa do góry i leć do ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
Do ginekologa w tym wieku MUSISZ iść z mamą :o Możesz odrobine naciągnąć aby nie używać krepujących słów i na przykład powiedziec mamie że swędzi Cie tam gdzie sikasz i W TAMTYCH okolicach - mama pewnie zrozumie o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Dziękuje za rady :) Dzisiaj mamie o tym powiem i kupię sobię też tą maść clotrimazolum na wszelki wypadek... :) Ale jeśli mama powie że pójdziemy do lekarza to nie bede uzywala tej maści no chyba ze mama sama powie ze kupi mi jakies sprawdzone leki ktore np.: sama uzywala bo jej lekarz przepisał... Nie sadze aby to bylo od tego zelu bo ja ten zel kupilam dzien pozniej jak zaczal mi sie bol i swedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perełka2
Grunt to wyleczyć infekcję. Ja leczyłam się clotrimazolum. Na zewnątrz ten krem pomaga, ale wewnątrz stosowałam krem Gynazol, i wyleczyłam się w ciągu paru dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Kupiłam sobię dzisiaj clotrimazolum... I nie powiedzialam mamie co mi dolega ale powiedzialam ze ide do apteki po masc clotrimazolum i mama nawet sie nie spytala po co mi ta masc ani nic tak jakby wiedziala na co jest... A mam takie pytanie czy tą maścią mogę też posmarować te okolice obok łechtaczki bo tez mnie swedzi?? bo mnie swedza okolice łechtaczki i wargi sromowe (sa troche opuchniete i zaczerwienione) ?? I jeszcze takie pytanie: bo jeśli posmaruje sie ta mascia i zaloze majtki to przeciez ta masc sie zmaze...? Moze mam poczekac az sie wchlonie...?? A czy dużą iloscia mam sie smarowac czy tylko cienka warstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Karolciu jeśli już odważyłas sie powiedzieć mamie to popros ja żeby poszła z Toba do ginekologa bo nie wiadomo czy to zapalenie czy grzybica czy zwykłe podrażnienie po płynie.Gdyby Ci nie przeszło po kilku dniach smarowania maścia to idż nie zwlekaj.a majtki możesz zaraz ubierać tylko nie stringi.Najlepsze byłyby bawełniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenap
Smaruj niewielka ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blackcat
tą maść stosuje się na różne problemy z grzybicą (np. na stopy) więc mama mogła nie zrozumiec co Ci dolega :o Jak na porażnienie zwykłe to jakos za długo masz te dolegliwości ( i opuchlizne) :o Lepiej powiedź mamie i idź do lekarza :O Albo chociaż idź do lekarza rodzinnego i powiedź o co chodzi :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Ja noszę bawełniane majtki ale cały czas nosze wkładki ze względu na wydzieline... wole czuc sie bardziej komfortowo i tak nie brudzic bielizny... Zrobię tak: bede smarowala sie ta mascia a jezeli nic mi nie przejdzie to powiem odrazu mamie... Dodam jeszcze że dostalam takie objawy po tym jak bralam antybiotyk... bo wrocilam z koloni chora i mialam zapalenie gardla i pani doktor przepisala mi antybiotyk i właśnie kilka dni po tym dostałam te objawy... Dzisiaj zauważyłam że mniej mnie juz swedzi i mniejsza jest ta opuchlizna... A wy jakie zele do higieny intymnej polecacie? Najlepiej takie do 10zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolci
CLOTRIMAZOLUM powinno ci zalagodzić objawy...ale jeśli zejdzie ic opuchlizna a upłąwy dalej będą i nieprzyjemny zapach to oznacza że masz grzybicęi koneczna będzie wizyta u lekarza... bez czopków tego nie wyleczysz... maścia możesz smarować wargi i łechtaczkę tylko nie wprowadzać do środka do pochwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolci
możliwe że ten antybiotyk rozburzył twoją florę bakteryjna w pochwie i łatwo złapałaś infekcję... jeśli chodzi o płyny to z Ziaji są dobre i nie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia955
Tzn. szczerze mówiac to wydzieline mam normalną i jest bez zapachu... Tylko to swędzenie... Ale i tak wczoraj wieczorem i dzisiaj rano posmarowałam tą maścią i opuchizna juz zeszła i swędzenie ustępuje... Mam nadzieje ze bedzie dobrze :) martwie sie tylko o jedno bo juz minelo ponad 40 dni od ostatniego okresu i nic... wiem ze mam nieregularne ale sie martwie... Czasami mam takie dziwne bole podbrzusza i od dwóch dni bolą mnie piersi i mam takie nabrzmiale... Co to moze znaczyc? Ktos wie...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brookside
oznaki okresu:) może niedługo dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×