Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomocy.

Polecane posty

Gość gość

Witam,mam pytanie współżylam ze swoim chlopakiem w 4 dniu mojego okresu( okres mam 5 dniowy) nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, okres mam regularny. Chłopak wyciągnął dosłownie 2-3 sekundy przed wytryskiem. Czy jest możliwość że mogę być w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest. Moja koleżanka ma w ten sposób 2 córy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
regularny tzn co ile dni? Wątpie żeby była szansa. Musiałabyś mieć pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy kiedy występuje u Ciebie owulacja. Jeśli masz krótkie, lub nieregularne cykle istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia. Fazy cyklu powinnaś sobie wyznaczać na bieżąco. Dzięki temu będziesz wiedzieć kiedy istnieje prawdopodobieństwo zapłodnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chciałabym w sumie zacząć to robić, ale szczerze mówiąc nie wiem jaka metoda jest najlepsza. Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, że bardzo dobre są testery na ślinę. Moja koleżanka ma Afrodytę i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeżeli w ciągu roku miałaś wszystkie cykle dłuższe niż 28 dni, 5 dc (liczy się od początku miesiączki) powinien być u Ciebie bezpieczny.Jeśli masz cykle regularne, ale krótsze niż 28 dni-tylko pierwsze 3 dni cyklu.Osobiście używam NFP SymptoPlus -programu na komórki, do którego wpisuje się obserwacje śluzu, temperatury i szyjki macicy, a on je sam interpretuje.Mikroskopy na ślinę są jednak proste i szybkie, używam ich czasami.Jeśli masz regularne cykle (tzn.różnica między najdłuższym a najkrótszym nie przekroczyła nigdy 7 dni) możesz, tylko orientacyjnie, stosować wzór.Początek dni płodnych=cykl najkrótszy-21 dni.Koniec:cykl najdłuższy-10 dni.Przykład: pani A miała najkrótszy cykl 25 dni, a najdłuższy-31 dni.Dni płodne przypadają mniej więcej między 4 dc a 21 dc.Ale to tylko w przybliżeniu.Dużo lepiej się obserwować.Najbardziej płodne są dni 3 dni przed owulacją i 3 dni po.Tester lub komputer cyklu pokaże Ci z dużą dokładnością, czy danego dnia możesz/ mogłaś zajść w ciążę.Komputery cyklu oparte są na codziennym pomiarze temperatury i natychmiast pokazują stan płodności, a po 18-21 dniach od zapłodnienia także ciążę.Moje sympto też to potrafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cleo myślałam o komputerze cyklu...możesz polecić jakis konkretny? nie wiem który wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Sama myślałam o OvuComp-jest z nich wszystkich najtańszy, około 300 zł, a działa na podobnej zasadzie, jak te horrendalnie drogie.Zaletą tych najdroższych modeli (LadyComp, Pearly) ma być to, że pamięć urządzenia porównuje Twoje cykle z tysiącami zapisanych w bazie.Ale nie wiem, czy to pomaga-bo dostatecznie i tak każda kobieta jest inna i urządzenie musi nauczyć się TWOJEGO ciała tak czy inaczej.Dziewczyny tu bardzo chwalą Cyclotest myWay-model w średniej cenie, 500-600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×