Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomocy

Polecane posty

Gość gość

Czesc dziewczyny. Pisze juz chyba z bezsilnosci. Od ponad pol roku mam ogromy problem z moim okresem. Od kilku miesiecy jest jesze gorzej.... No ale od poczatku. Mam 26 lat, chorowalam na zaburzenia odrzywiania oraz nerwice natrectw. Zaburzenia calkowicie za mna, nerwica...prawie. Powiem, ze najgorszy czas choroby mam chyba za soba. Fakt jestem bardzo nerwowa osoba i wiem,ze stres wplywa nie dobrze na regularnosc miesiaczki. Od lipca tamtego roku zaczelam miewac okresy po dwa razy w miesiacu. Byl maly torbiel ale wchlonal sie sam. Pod koniec roku pojawil sie podobny i lekarz powiedziala ze ok,poczekamy zobaczymy... Powinien sie wchlonac. Wtedy tez dostalam duphaston na uregulowanie cyklu, pod koniec roku az do dzis moje cykle koncza sie i zwczynaja na mniej wiecej 13-14 dniu. Bylo raz nawet tak ze skonczyl mi soe okres i po czterech dniach znowu pojawilo sie plamienie. Duphaston mialam brac od 16 dnia cyklu, tylko ze nie moglam dotrzymac do tego 16 dnia... Bo w miedzy czasie pojawil sie okres. Dodam ze wszystkie badania mialam robione, prolaktyny, tarczyce nawet test Roma, cytologia tez ok. Nie wiem juz co robic. Ide znowu do lekarza w piatek...ale jestem bezsilna. A gdzie tu jeszcze starac sie o dziecko z czyms takim. Czy moze ktoras z was miala podobny problem? Pozdrawiam serdecznie Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciężka sprawa. Jedynie tutaj może ci pomóc ginekolog i to dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem w tym, że no juz na prawde nie wiem nawet na co sie nastaeiac. Jedna gin powiedziala mi, ze jezeli wszystko wyjdzie ok...w sensie hormony to znaczy to, ze stres tak na mnie dziala. Ale czy to mozliwe, zeby az tak? Ja na prawde bardzo sie stresuje, wiem ze mam z tym problem, ale az wierzyc sie nie chce,ze moze stres odbijac sie az tak na miesiaczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krótkie cykle to zaburzenia ostatniej fazy cyklu. Tu kluczową rolę odgrywa progesteron. Jeśli jego poziom spada, znacznie to jest to sygnał dla organizmu do złuszczania macicy. Napisz może te wyniki tego progesteronu. W jakim dniu go robiłaś. Tarczyca też może dawać objawy ale czy ja wiem... Stres ma wiele kobiet i nie mają okresu po 14 dniach. Między 12- 16 d.c powinnaś mieć owulację. A nie okresy i plamienia. Choć czasem owulacja = plamienie jednorazowe. To też powinien być sygnał, żeby poszukać przyczyny. Plamienia i częste okresu mogą być przyczyną torbieli lub skutkiem torbieli- masz ją jeszcze? A bóle masz jakieś? Moim zdaniem powinnaś zrobić badanie całej palety hormonów i udać się do lekarza. Dobrego. Estrogen, progesteron FSH, LH, prolaktyna, może testosteron. Do tego aktualne badania tarczycy. To na początek, potem jeśli dostaniesz luteiny czy duphastony bierz je normalnie nawet jak masz plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedz proszę czy przyjmujesz jakieś leki na codzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nic.... Ale przez jakis czas przyjmowalam psychotropy, jestem ponad rok bez nich.... Jedynym lekiem jaki mam to ten duphaston, ale jak go brac skoro nie moge teraz dotrwac do 16dc. Powinnam go brac bez wzgledu na krwawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do odpowiedzi wyżej. Wszystkie moje hormony byly badane i wyniki sa okk, tak jak wcześniej pisalam. Kiedys mialam problem z prolaktyna...to bylo dwa lata temu, ale teraz jest juz ok. Co do torbiela, w listopadzie jeszcze byl ale lekarz powiedzial, ze juz mniejszy. Jutro ide znowu na wizyte wiec dowiem sie czy zniknal czy nadal jest. Ale czy to mozliwe ze tak maly torbiel tak bardzo miesza? Nie wiem, juz brak mi sil.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×