Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

karola2223

pomyłka w tabletkach 2 opcje

Polecane posty

Witam, tabletki biorę pół roku i pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Przedwczoraj (piątek) chciałam przyjąć tabletkę, jednak zauważyłam że w blistrze jest tabletka jeszcze z czwartku. Pomyślałam więc iż w czwartek tej tabletki nie przyjęłam, zatem zgodnie z ulotką wzięłam przedwczoraj (piątek) dwie na raz. Zdziwiłam się, gdyż mam ustawione przypomnienie w telefonie i zawsze o tabletce pamiętałam, jednak obecnie jestem chora więc stwierdziłam,że może przez złe samopoczucie jakimś cudem zapomniałam. Dodam,że chodzi o tabletkę 15 i 16. Lek, który przyjmuje to Belara (21 tabletek). Jednak na tyle mnie to zdziwiło, że mogłam zapomnieć tej tabletki że zaczęłam się zastanawiać i zauważyłam, że cały blister powinnam rozpocząć w dzień tygodnia-sobota, a rozpoczęłam go w piątek, co również mnie zdziwiło bo w kalendarzu miałam oznaczone dni przerwy, więc zdziwiło mnie że w kalendarzu zapisałam co innego, a wzięłam w inny dzień. I teraz zastanawiam się czy w czwartek przez pomyłkę nie wzięłam tabletki oznaczonej jako piątek ( przed tabletką sobota-w której powinnam rozpocząć blister i stąd tabletka z czwartku była w opakowaniu... wiem,że to zagmatwane,ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć :( o ciążę się nie martwię bo w tym czasie jedynie 2 razy uprawiałam sex i to z podwójnym zabezpieczeniem, jednak nie wiem jak postępować z dalszym braniem leku. Jeżeli prawdziwa jest ta sytuacja,że w czwartek zapomniałam zwyczajnie tej tabletki, a cały blister rozpoczęłam dzień za wcześnie ( czyli skróciłam przerwę o 1 dzień) to wówczas zgodnie z instrukcją nie powinnam robić 7 dniowej przerwy i brać kolejne opakowanie. Natomiast jeżeli prawdziwa jest sytuacja numer 2? czyli że w czwartek wzięłam tabletkę inną tabletkę ( z dnia przed rozpoczęciem blistra- czyli teoretycznie ostatnią) wtedy niepotrzebnie wzięłam w piątek 2 tabletki... Chciałam zapytać jak powinnam teraz dalej postępować. Przepraszam za tak długi tekst, ale nie wiedziałam jak to krócej ująć. Dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W skrócie: są 2 opcje: pierwsza że faktycznie zapomniałam wziąć tabletki w czwartek, i w piątek wzięłam 2, wtedy ulotka mówi żeby połączyć 2 opakowania. Ale może być też tak,że w czwartek tabletkę wzięłam tylko złą ( ostatnią z blistra) i wtedy w piątek niepotrzebnie wzięłam dwie. Czy w obu tych sytuacjach lepiej połączyć opakowanie? I kiedy tabletki będą skuteczne? Do końca tego opakowania zostało mi 5 tabletek, w tym czasie nie zamierzam współżyć. Natomiast czy od następnego opakowania będzie już ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko po pierwsze nauka czytania Drugie to czytanie ulotki Trzecie to trening pamieci a dopiero czwarte otwieranie ci/py

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×