Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nieuswiadomiona

problem z masturbacja i okresem - pomóżcie ;(;(;( !!!!!

Polecane posty

Gość nieuswiadomiona

Mam 19 lat. Mam problem z miesiączką. Nie dostawałam jej bardzo długo. Wkońcu postanowiłam za namową mamy pójść do ginekologa. Sprawdził wszystko i powiedział zebym sie nie martwiła. Zapisał mi tabletki po których miałam dostać okres. Przyszłam do domu, na drugi dzień okres przyszedł sam! Bez tabletek, bardzo sie ucieszyłam. Miałam okres w miare regularnie ok. 4 miesięcy od tej wizyty. Potem miesiąc przerwy ( krwawienie się nie pojawiło.) Potem znów 2 miesiące miałam okres. A potem już go nie było. Ostatni okres miałam w styczniu ( 3 miesiące temau) Nie mam partnera, jestem bardzo rozwinięta pod względem fizycznym oraz psychicznym. Sama nie wiem jak to się stało ale chyba ze zwykłej ciekawości własnego ciała doszło do pierwszej masturbacji. Potem kolejnej i kolejnej, gdyż poczułam że to bardzo przyjemne. Na początku to było coś niewinnego, obecnie pragnę coraz więcej, Okresu nie mam nadal, a moje pragnienia są coraz większe. Oto moje pytania: - czy masturbacja ma jakiś wpływ na brak okresu? - czy gdy pójdę do ginekologa, ten zorientuje się że sie masturbowałam - czy przez moje zachowanie ( brak okresu + masturbacja) mogę zrobić sobie krzywde? - co sądzicie, dlaczego nie mam okresu? Co robić ( pewnie poradzicie mi żeby isc do gin. ) proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wszystkie twoje pytania
odpowiadam - NIE!!! Na ostatnie - problemy hormonalne. Idź do gina i poproś o skierowanie na badanie hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja powiem tak......
no powinnaś iść do ginekologa i to jak najszybciej takie nieregularne miesiączki mogą być przyczyną wielu chorób więc porada lekarza jest jak najbardziej wskazana co do pytań śmieszne ale ok odpowiem poważnie 1. masturbacja nie ma wpływu na brak okresu tym bardziej że miałaś problemy z miesiączką za nim zaczęłaś się masturbować prawda 2. lekarz nie zorientuje się 3. tak możesz sobie zrobić krzywdę nie samą masturbacją no chyba że zaczniesz sobie coś tam wkładać :)...ale możesz zrobić sobie krzywdę nie idąc do lekarza i nie poszukać przyczyny 4. nie wiem czemu nie masz okresu może masz jakieś zaburzenia hormonalne bo przecież w ciąży nie jesteś zresztą przyczyn braku okresu może być więcej idź do lekarza !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyno, jesteś pewna że masz 19 lat???:D te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego a z okresem wyjaśnij co i jak i dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALKHRLKHSF
mam wrazenie ze to prowokacja, jak mozna miec 19 lat, byc juz dorosla kobieta, i byc tak ciemnym w tych sprawach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieuswiadomiona
wyobraż że można mieć 19 lat i nie byc wyedukowanym w tych sprawach. Nigdy nie uprawiałam sexu, nie miałam stałego partnera.. i może dlatego nigdy aż tak strasznie nie interesowałam sie moimi problemami z okresem. Tylko od kad zaczęłam sie masturbować czuje ze cos sie we mnie zmienia, w mojej psychice i wiem ze powinnam reagować. isc do ginekologa. ale poprostu nie wiedziałam czy on moze sie zorientowac czy sie masturbowałam, a powiem szczerze ze to wstydliwe przyznac sie ginekologowi do tego. tylko dziwi mnie to ze miałam ten okres... i juz sie cieszyłam... a tu jak by zakrecili kran i koniec;/ pozatym jak byłam wtedy 1 raz u ginekologa - powiedziała zebym sie nie martwiła bo wyglaga to wszystko dobrze. dała mi tylko jakies tabletki. których nawet nie zdązyłam brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co Ci się takiego zmienia
w psychice? :O Może katolickie i zakłamane wychowanie odzywa się w Tobie poczuciem winy? To normalne, że zdrowa, 19-letnia dziewczyna, nie mająca partnera masturbuje się. Problem, gdyby to zaczęło być uzależnienie, upośledzające inne aktywności życiowe (jak każde uzależnienie). Jeśli jest to normalna redukcja napięcia seksualnego, to nie ma w tym nic szkodzącego Twojemu zdrowiu, a na pewno nie ma to żadnego wpływu na okres! (na pewno masz 19 lat?). Dobrego lekarza znajdź, niech Ci zrobi badanie hormonów, monitoring cyklu. Możliwe, że nie masz owulacji po prostu i co za tym idzie, nie miesiączkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Zwiększone libido może mieć związek z hormonami, a także z zaburzeniami hormonalnymi.Podwyższony poziom testosteronu może powodować zarówno większą ochotę na seks, jak i nieregularne miesiączki.Możesz zbadać sobie poziom hormonów.U wielu kobiet największe pragnienia seksualne pokrywają się z czasem płodności w cyklu, u niektórych-jak u mnie-występują przed miesiączką.Ale jeśli mnie pytasz, czy to, że się masturbujesz, powoduje nieregularny okres-odpowiadam: nie.Wiele kobiet używa wręcz tego sposobu, by wywołać miesiączkę.Natomiast Twoje poczucie winy i niepokój może też wpływać na zahamowanie okresu.Porozmawiaj o tym z kimś, komu ufasz.Z psychologiem? Spowiednikiem? Napięcie seksualne, zwłaszcza jeśli nie masz partnera, to rzecz zupełnie naturalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Wiem, że to pytanie sprzed kilku lat, ale może jeszcze komuś przyda się moja odpowiedź.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×