Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Puchota

Problemy ze wzrokiem jako skutki uboczne hormonalnej antykoncepcji

Polecane posty

Gość Puchota

Nie wiem czy ten temat był już tu poruszany. Chodzi o pogorszenie widzenia w trakcie brania tabletek. Mam wadę wzroku. Gdy zaczęłam zażywać tabletki (Diane 35) to juz własciwie po dwóch miesiącach zauważyłam, że gorzej widzę (miałam wade wzroku ustabilizowaną od kilku już lat zanim zaczęłam brać Diane). Dlugo myślalam, że moze mi sie tak wydaje ale okulista... zapisal mi mocniejsze okulary! Planowała operację laserową wady wzroku ale się okazało, że mam złą mapę rogówki!! Zmienił mi się promień krzywizny rogówki i okulistka stwierdziła, ze to może być po hormonalnej antykoncepcji (bo powiedziałam jej ze od 8 m-cy biorę Diane) i że może być to nieodwracalne. Dostałam lek Corneregel na rogówkę oka i odstawiłam Diane i rok ponad trwało aż badanie (mapa rogówki) zaczęła wychodzić lepiej. Na ulotce Diane nie było słowa o takim efekcie ubocznym jak zmiana promienia krzywizny rogówki czy cokolwiek złego ze wzrokiem (na żadnej ulotce tabletek produkowanych przez Scheringa nie znalazlam takiej wzmianki, np. na Femodenie czy Logeście też nie było ni słowa )ale na innych jak Marvelon, Merciolon, Regulon itp. było napisane o "nadwrażliwości rogówki" czy własnie o "zmianie krzywizny rogówki". Może to rzadki efekt uboczny ale jednak występuje, pewnie u osób z rogówką bardziej podatną na działanie hormonów płciowych. Czy któraś z Was zauważyła jakiekolwiek problemy ze wzrokiem podczas brania tabletek anty? Dość częsta jest nietolerancja szkieł kontaktowych i o tym producenci piszą. Ale czy którejś pogorszył się wzrok? (pojawienie się lub pogorszenie juz istniejącego astygmatyzmu, krókowzroczności ?). Czytałam jakie efekty uboczne występują przy używaniu plastrów Evra- i tam sporo kobiet zgłaszało problemy ze wzrokiem (tak to było ogółnie ujęte). Ostatnio miałam problemy z częstymi krwawieniami i gin polecił mi stosowanie Femodenu żeby wyregulować cykl. Ale boję się że znów mapa rogówki będzie po nim kijowa. Ale ten gin twierdzi, że "nie wierzy żeby hormony z tabletek miały wpływ na krzywiznę rogówki" ale w razie czego dał mi Femoden bo niby ma malo syntetycznego progesteronu a jeżeli już to on może powodować problemy ze wzrokiem, bo estrogeny nie. I bądź tu mądry. Koleżanka lekarka twierdzi, że też to nie może mieć wpływu. (???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym poszla na twoim miejscu na badania wzorku www.nemezis.net.pl - sprawdz koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno powiedziec coś mądrego, skoro nawet lekarze nie sa zgodni w tym temacie. Ja bym a Twoim miejscu nie ryzykowała i odstawiła tabletki. A jeśli juz bardzo chcesz*****arc to przynajmniej stosuj osłone do antykoncepcji np Harmonellę, która chroni przed skutkami ubocznymi stosowania hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie sadze ze to moze miec zwiazek, warto sprawdzic wzrok u okulisty. Idz do http://kosinski.tarnobrzeg.pl/ tam masz w jednym miejscuu zarowno okuliste jak i optyka z markowymi okularami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie dlatego nigdy nie stosowałam i nie chciałam stosować antykoncepcji hormonalnej. Obecne metody niehormonalne są równie skuteczne a przynajmniej nie mają skutków ubocznych, więc jestem ich zwolenniczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze zabezpieczają na okres 9-ciu miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.07.08 Właśnie dlatego nigdy nie stosowałam i nie chciałam stosować antykoncepcji hormonalnej. Obecne metody niehormonalne są równie skuteczne a przynajmniej nie mają skutków ubocznych, więc jestem ich zwolenniczką. Szczerze mówiąc wątpie czy metody niehormonalne są równie skuteczne. Możesz przedstawić jakieś argumenty za?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DIane 35 to nie antykoncepcja tylko najgorsze g****o przepisywane na trądzik, tabletki można kupić już od 4 zł. Kupcie sobie porządne tabletki za 30 zł to nie będziecie mieć skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ze wzrokiem co prawda nie miałam problemów, ale miałam wiele nnych skutków ubocznych. Rzucilam więc to w cholerę i kupiliśmy komputer cyklu. Mimo ze na początku podchodziłam do niego bardzo sceptycznie, teraz jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migdałek54
Ja bym poszła d razu do ginekologa. Może ilość hormonów w Twojej antykoncepcji jest za wysoka? Plastry mają zdecydowanie mniej hormonów, a są równie skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu to samo. Plastry nie mają mniej hormonów od tabletek, mają nawet do 60% więcej, tylko droga wchłaniania jest inna. Nie słyszałam o takich skutkach ubocznych antykoncepcji, ale powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem po co się tak truć dla kilku minut przyjemności, dla paru śmiesznych ruchów... serio nie pojmuje tego. są przecież gumki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość welonka85
O plastrach pamiętać trzeba tylko raz w tygodniu, a o gumce przed każdym stosunkiem więc odpada na wstępie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podrozniczkaa
plastry omijają układ pokarmowy także jest to dobre rozwiązanie dla osób, które miewają tego typu problemy- oprócz tego stosując regularnie antykoncepcję możesz poddać się chwili i nie myśleć czy mam pod ręką zabezpieczenie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dresikk
a może warto by przemyśleć inna antykoncepcję niż tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_a
no może ale takich decyzji na pewno nie można podejmować bez konsultacji z lekarzem. Jedyne co polecam to porozmawianie z lekarzem i zaproponowanie wybranej przez siebie antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dresikk 2016.08.26 a może warto by przemyśleć inna antykoncepcję niż tabletki? też jestem za tym. Obecne metody niehormonalne są równie skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpankaa
ja stosuję plastry- bo to dla mnie wygodna metoda i nie mam skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotwicza89
hiszpankaa a jakich skutków ubocznych boisz się najbardziej? Bo ja chyba wzrostu wagi i właśnie z obawy na jej wzrost stosuje plasterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpankaa
nie chcę przybrać na wadze, ale zdecydowanie nie chciałabym mieć żadnych skutków ubocznych, które wiązałaby się ze złym samopoczyciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosowałam implant antykoncepcyjny i też pogorszył mi się wzrok :/ Ale na szczęście zakwalifikowali mnie do laserowego usunięcia wady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpankaa
skutków ubocznych może być bardzo wiele od takich mniej dokuczliwych przez takie naprawdę poważne... dlatego warto rozważyć kilka metod antykoncepcji i wybrać ta najlepszą.należy oczywiście pamietać, że organizm potrzebuje czasu aby się przyzwyczaić i poczatkowo plamienia czy np bole glowy moga byc spowodowane iloscia hormonów w ogranizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freedoom76
chodzilyscie na basen albo silownie stosując plastry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikowa
Oczywiście, że tak! Nic się ie dzieje. Plasterek trzyma się bardzo dobrze. Wystarczy go poprawnie przykleić czyli dokładnie osuszyć skórę po kąpieli, (pamiętać należy żeby nie natłuszczać skóry), a następnie dokładnie przykleić plasterek i przytrzymać ciepłą dłonią przez parę sekund :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość freedoom76
czyli nie mam się czego bac- no to jutro lece na basen. dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonikowa
Oczywiście, że nie ma co się martwić! Basen, jeziora, morze, z plasterkiem niczego nie trzeba sobie odmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glicka
A myślałaś o wkładce hormonalnej? Jej główną zaletą jest fakt tego, że działa miejscowo - tylko w macicy- tak więc nie ma wpływu na cały organizm tak jak pigułki czy plastry. Ja sama miałam spore problemy po tabletkach dlatego założyłam levosert w zeszłym roku i czuję się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×