Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wesdxc

progesteron

Polecane posty

Gość wesdxc

dziewczyny, wysoki czy niski progesteron wplywa na dlugie cykle i plamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość =p=p=
chyba wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
niski Długie cykle zazwyczaj sa spowodowane długą faza folikularną. Jak jest niski progesteron to występują plamienia często brązowego koloru, faza lutealna moze się skrócić ale folikularna się wydłuża. Poza tym wysoki progesteron i jego spadek podczas miesiączki powoduje lepszy wyrzut estrogenu (w ten sposób leczy się luteiną) co pozwala na lepsze dojrzewanie pęcherzyka i skrócenie fazy folikularnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm, a ja miałam
bardzo niski progesteron, a cykle w normie i zero plamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
przecież to nie jest reguła że trzeba mieć przy niskim progesteronie takie objawy, ale często występują. Poza tym chodziło mi o plamienia w okolicach miesiączki, często nie zauważalne. Cykle możesz mieć normalne ale czy wiesz jak rozkłada ją się fazy w cyklu, może być długa folikularna i bardzo krótka lutealna a cykl wygląda z pozoru normalnie, różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67tg
czyli i niski moze byc i wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
Faza lutealna nie wydłuży się tak jak faza folikularna może się wydłużyć. Może się wydłużyć o 2, 3 dni maks a folikularna może sie wydłużać nawet w tygodniach jak jajeczko słabiej dojrzewa. Zazwyczaj niedomaganie jednego hormonu bierze się z niedomagania innego. Jeśli jajeczko się lepiej rozwija to i progesteron będzie lepszy (f. lutealna się wydłuża ale maks do 16, 17 dni trwa), jak progesteron jest lepszy to w następnym cyklu jest lepszy estrogen i jajeczko lepiej się rozwija (f. folikularna może się skrócić) i tak to dąży do równowagi, a jak nie dąży to się robi żeby dążyło. to może trochę dalekoidący wniosek ale jesli cykle są dłuższe niż te trzydzieści parę dni to raczej nie z winy wysokiego progesteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67tg
dzieki, super to tlumaczysz :) czyli dlugie cykle i brazowe plamienia z czego moga sie brac? wiem, ze zaraz bedzie "idz do lekarza to sie przekonasz" ale moj ginekolog jest na urlopie do 1 wrzesnia a ja bym chciala juz mniej wiecej wiedziec co sie dzieje z moim organizmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
Wiesz, nie napisze ci "idź do lekarza" bo jak ja miałam problem z podobnymi objawami to poszłam i się brzydko mówiąc gówno dowiedziałam i zostałam zignorowana. A jak zaczęłam się interesować i czytac na necie to okazało się że nie tylko mnie tak potraktowano. Lekarze by najlepiej chcieli żeby przychodzić do nich po recepty płacić za wizyty a sami często niewiele chca zrobić. Wszystkiego nie wytłumaczę bo od tego są książki. Co innego długie cykle a co innego nieregularne. Jeśli są tylko długie i występują brązowe plamienia to może to świadczyć o niedomaganiu ciałka żółtego (inaczej niedomoga lutealna). Od dziewczyn stosujących NPR się dowiedziałam że najlepiej jest to podregulować przyjmując magnez przez kilka miesięcy, bo najczęściej problemy hormonalne biora się z braku tego pierwiastka. To najmniej inwazyjna metoda i leczy przyczynę a nie objaw. U ginekologa pewnie byś dostała luteinę albo duphaston które leczą objaw więc pewnie podregulowałoby to sytuację na jakis czas ale nie wyleczyłoby. Pomocny przy podniesieniu progesteronu jest też olej z wiesiołka przyjmowany w fazie folikularnej. Wspomaga on rozwijanie pęcherzyka Graffa, lepiej rozwinięty pęcherzyk to lepsze ciałko żółte, a lepsze ciałko żółte to lepszy progesteron, a leszy progesteron to lepszy rozwój komórek jajowych w kolejnym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
jak cykle sa nieregularne to bez badan hormonalnych nie bardzo można cokolwiek powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 67tg
dzieki staramy sie z mezem o maluszka, ale cykle mam dlugie, nie zawsze wiem kiedy okres przyjdzie, mam wlasnie brazowe plamienia, wiec i z poczeciem bedzie ciezko... dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o dżizas
Magnez ci nie zaszkodzi w takiej sytuacji. wiesiołek też, ale trzeba pamiętać żeby brac go do momentu owulacji, bo później powoduje skurcze macicy utrudniające zagnieżdzenie. Jeśli masz nieregularne cykle to zbadaj prolaktynę, bo ona blokuje hormony które uczestniczą w samej owulacji. Ja bym proponowała jednak podregulowac to przed staraniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×