Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mala 24

Przesuniecie terminu krawienia podczas brania tabletek

Polecane posty

Gość Mala 24

Za 1.5 miesiaca biore slub i tak sie zlozy ze okres dostane dokladnie w date slubu.Czy moglabym zazywac tabletki przez 14 dni potem zrobic wczesniejsza przerwe na okres rzeby go przesunac i potem po 7 dniach zazywac normalnie?? czy moga wystapic jakies skutki uboczne typu plamienia po przesunieciu daty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmm ja bym Ci radzila: a) poprostu wtedy kiedy ma byc slub, to nie robic przerwy, tylko zaczac nastepne opakowanie (czyli bez przerwy na miesiaczke) ja stosuje takie manewry, gdy ma sie poajwic okres w złą pore- u Ciebie taki piekny dzien jak slub :) wklejam z uniwersalnej ulotki: ma Pani zamiar opóźnić termin wystąpienia krwawienia Może Pani opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie Pani następne, bez 7- dniowej przerwy. Może Pani zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce Pani, aby krwawienie wystąpiło, trzeba po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. /ale tego nie polecam, bo potem co? bedziesz miec np 15 tabletek w blistrze? :)/ W czasie stosowania tabletek z następnego opakowania może pojawić się niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna Pani po 7-dniowej przerwie. ja stosuje ten wariant i nigdy nie mialam naglych krwawien, ale musza o tym poinformowac w ulotce b) albo skrocic przerwe 7dniowa i zmienic dzien brania tabletki wklejam z uniwersalnej ulotki: ma Pani zamiar zmienić dzień, w którym rozpoczyna się krwawienie Jeśli przyjmuje Pani tabletki zgodnie z zaleceniami, krwawienie występuje mniej więcej tego samego dnia co 4 tygodnie. Aby przesunąć termin wystąpienia krwawienia na inny dzień tygodnia, niż wynikający ze schematu przyjmowania preparatu, trzeba skrócić kolejną przerwę w przyjmowaniu tabletek o tyle dni, o ile zamierza Pani przesunąć termin wystąpienia krwawienia. Np. jeśli krwawienie zwykle rozpoczyna się w piątki, a ma rozpoczynać się we wtorki (3 dni wcześniej), powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie 3 dni wcześniej niż zwykle. Jeżeli zrobi Pani bardzo krótką przerwę w przyjmowaniu tabletek (np. 3 dni lub krótszą), w czasie jej trwania może nie wystąpić u Pani krwawienie z odstawienia. Niewielkie krwawienie lub plamienie może wystąpić w czasie stosowania następnego opakowania preparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala 24
Dzieki Binia 87 :) Tylko boje sie ze moze mi wystapic nawet jakies plamienie. A jakbym zuzyla np tylko pol opakowania i potem zupelnie przestla je brac czy okres wystapi wtedy i potem pojawi sie normalnie za ok 28 dni? Dodam ze biore tabletki nie po to zeby sie zabezpieczyc,bo chcialabym nawet miec juz dzidzi,tylko biore je ze wzgledu na okres.Moze poprostu przestac je calkiem brac po 14 tabletce ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm nie, nie, nie - nie stosuj takich manewrow ze wezmiesz 14 i koniec, bo cykl sobie rozregulujesz, a od kiedy bierzesz? jak bralas pierwsze poakowania to mialas skutek uboczny, ktory moze pojawiac sie do 3 miesiaca- czyli pamienie? jelsi nie, to nie musisz sie obawiac, ze gdy wezmiesz opkowanie i nastepne bez robienia przerwy to bedziesz krwawic, z reszta nie spotkalam sie aby tak bylo, bo hormony wydzielaja sie dalej - ja bym zastosowala wariant A czyli nie robic wtedy przerwy miedzy opakowaniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala 24
No ja biore dopiero pierwsze opakowanie. Ale boje sie ze podczas slubu zapomne o tabletce,zwykle biore pozno wieczorem,a przeciez w tak waznym dniu nie bede miala do tego glowy.A zaraz za 2 dni po slubie jedziemy na podroz poslubna do Egiptu to wtedy tez by bylo nieciekawie meczyc sie z okresem. prosze doradz mi co powinnam zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to bierz dalej systematycznie tak jak zawsze, ustaw sobie w telefonie przypomnienie, ja mam na 21, a gdy bedzie sie zblizal slub to nie rob przerwy tylko zacznij nastepne opakowanie i nie stresuj sie, akurat tym, bo pewnie bedziesz wieloma innymi sprawami! :) gratuluje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala 24
Chyba tak zrobie jak piszesz:) dzieki Binia 87 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam maam pytanie czy jak bralam przez 14 dni tabletki antukoncepcyjne i zrobilam 7 dni przerwy i w tych dniach dostałam okres a po krwawieniu normalnie zazywam tabletki dziś będzie trzecia a wcxoraj wspolzylam czy jes t ryzyko zajscia w ciaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×