Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćfibi

Przesuwanie okresu tabletkami antykoncepcyjnymi.

Polecane posty

Gość gośćfibi

Zacznę od tego,że 5ego sierpnia wyjeżdżamy na wakacje (autokarem...) a 6ego sierpnia mam dostać okres...Wyczytałam w necie,że mozna przesunąć okres dwoma sposobami-tabletkami anty (nie robiąc przerwy w braniu) lub tabletkami hormonalnymi które zaczyna się brać kilka dni przed okresem i dopóki się te tabletki bierze to okres się nie pojawi.Byłam u swojego gina,żeby się poradzić i on powiedział,że najskuteczniejszym sposobem są tabletki anty (mimo,że ich nie biorę).Przepisał mi dwa opakowania tabletek Novynette i powiedział,że mam je zacząć brać pierwszego dnia cyklu w lipcu i bez przerwy wziać drugie opakowanie.Ale jak w domu zaczęłam to analizować to pojawiły się wątpliwości...Po pierwsze-boję się ,że tabletki mogą mi nie spasować (pojawią się skutki uboczne) i co wtedy-będę się męczyła ze skutkami ubocznymi na wczasach? Poza tym mam chorobę lokomocyjną ale po lekach na chorobę lokomocyjną czuję się bardzo dobrze w podróży ale czy tak samo będzie jeśli będę w trakcie brania tabletek? Po drugie nigdy nie brałam tabletek i zwyczajnie boję się,ze na wczasach zapomnę je brać (telefon będę miała wyłączony a nawet jeśli ustawię przypomnienie to mogę przegapić jeśli telefonu nie będę miała przy sobie). I teraz dochodzimy to meritum mojego problemu. Dzisiaj sobie wymyśliłam,że może mogłabym te tabletki zacząć brać już w czerwcu (w pierwszym dniu cyklu)? W czerwcu okres powinnam dostać koło 11ego więc gdybym zaczęła brać tabletki np 12ego (jak mi się okres zacznie) i wzięłabym bez przerwy dwa opakowania (42 tabletki) to ostatnią tabletkę wezmę 23ego lipca. Teoretycznie po 2-3 dniach powinnam dostać okres,tak? Więc gdybym dostała okres 26ego lipca to byłoby spoko bo 30ego mi się skończy i 5ego sierpnia spokojnie mogłabym jechać na wakacje. Dobrze kombinuję czy źle? Jeśli dobrze kombinuję i mogę zrobić tak jak napisałam to czy muszę brać to drugie opakowanie do końca? Pytam na wypadek gdyby czerwcowy okres sam mi się opóźnił o kilka dni i wtedy ostatnia tabletka z drugiego opakowania wypadałaby np 28ego lipca,więc gdybym chciała skończyć brać tabletki 22-23 lipca to czy mogę już nie brać 5 tabletek z ostatniego opakowania? A co jeśli w trakcie brania drugiego opakowania pojawi się plamienie? Czy mimo plamienia okres pojawi kiedy skończę brać tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zaciąż i przesunie ci się okres o 9 miesięcy.Takie twoje wywody mogą być pracą rehabilitacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
musisz miec mocno nasrane we lbie zeby z powodu wyjazdu , przesuwac okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Nie,wcale nie mam "nasrane we łbie" bo bardzo wiele kobiet przesuwa sobie okres czasem z błahych powodów.Wg mnie wczasy wcale nie są błahym powodem. Wiele kobiet nie toleruje tamponów albo jak w moim przypadku,mogą używać tamponów tylko awaryjnie (czyli nie dzień w dzień). Cały rok czekam na tydzień wczasów i mam je mieć spieprzone przez okres? Myślałam,że ginekolog mi coś powie,odradzi ale sam powiedział,że nie ma się co męczyć z okresem na wczasach.A wy z takimi głupimi tekstami wyskakujecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastosuj kropelkę i zaklej piz,ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczyt glupoty zaczynac brac tabletki tylko po to zeby przesunac okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćfibi dziś Nie,wcale nie mam "nasrane we łbie" bo bardzo wiele kobiet przesuwa sobie okres czasem z błahych powodów. x To, że ktoś postępuje głupio nie oznacza, że masz go naśladować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cały rok czekam na tydzień wczasów i mam je mieć spieprzone przez okres? Myślałam, że ginekolog mi coś powie,odradzi ale sam powiedział, że nie ma się co męczyć z okresem na wczasach. A wy z takimi głupimi tekstami wyskakujecie... x To jest właśnie głupi tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
używaj spacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez bym nie kombinowała z tym przesuwaniem okresu tabletkami. Branie tabletek a także ich odstawienie to jednak komplikacje dla organizmu. Prawdę mówiąc jeśli ich wcześniej nie brałaś to nie wiesz jak twój organizm zareaguje i czy to nie będzie gorsze niż ten nieszczęsny okres. Z dwojga złego to lepiej chyba jakbys na tych wczasach miała te tabletki już odstawione niż jakbyś je brała tak jak zalecił lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt normalny by nie kombinował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Podejrzewam,że te durne komentarze pisze facet bo każda normalna kobieta wie jak czasem okres może pokrzyżować plany albo uprzykrzyć życie.Poza tym niektóre kobiety mają skąpe okresy trwające 3 dni a niektóre bardzo obfite trwające 5 dni. Gdybym miała okres trwający 3 dni to bym to kichała i nic nie kombinowała ale 5 dni to prawie całe wczasy...W sumie to nawet nie tak bardzo przeraża mnie okres na wczasach co okres w czasie 18-godzinnej podróży autokarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet by mi to do głowy nie przyszło! Nie wiem, czy wiesz, że "antyki", brane, bo tak widzimisię, to zachwianie gospodarki hormonalnej i raczej nie są przyjazne dla kobiety, a dłuższe przebywanie na słońcu też może pozostawić coś na pamiątkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, tabletki antykoncepcyjne to nie cukierki. Mnie zastanawia coś innego - poszłaś do lekarza, powiedziałaś, że chcesz przesunąć okres, a on Ci tak po prostu przepisał tabletki antykoncepcyjne? Bez żadnych badań? Bez zrobienia prób wątrobowych, morfologii itp? A czy poinformował Cię, że organizm może się nawet trzy miesiące przystosowywać do nowej dawki hormonów? Radzę się dobrze zastanowić i rozważyć zmianę lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Tak,poszłam do lekarza i chciałam,żeby coś mi doradził-bardziej skłaniałam się ku tym tabletkom które bierze się kilka dni przed okresem i dostaje się okres ok 3 dni po zaprzestaniu brania.Wg mnie ta metoda byłaby mniej szkodliwa a gdyby nie zadziałała to trudno. Ale mój gin od razu powiedział,żebym się w takie coś nie bawiła tylko najlepiej tabletki antykoncepcyjne wzięła i już. Gdybym mogła to poszłabym do innego gina ale z NFZ to ten mój to akurat jeden z tych lepszych...Qrcze sama nie wiem....Gdybym na wakacjach okres dostała np w poniedziałek (przyjazd w sobotę,powrót też w sobotę) to jakoś bym sobie poradziła.Na 2-3h zaaplikowałabym sobie tampona (dłużej nie mogę) i skorzystała z kąpieli w morzu i jakoś by było ale ta podróż mnie przeraża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W sumie słuszna uwaga maxitaxi. Lekarz powinien zlecić badania. Wydaje mi sie że oni i tak w większości dobierają tabletki na chybił trafił ale takie rzeczy jak próby wątrobowe albo testy na krzepliwość, USG przy antykoncepcji hormonalnej powinny być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno zastanów się co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Hmmm...zadałam pytanie pani ginekolog na stronce "poradnik zdrowia" i taką odpowiedź eksperta otrzymałam: "Jeśli nie ma przeciwwskazań, może Pani zacząć brać tabletki jeden cykl wcześniej i skrócić ich przyjmowanie o 2-3 dni."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko ty jestes naprawde glupia , bierz sobie te tabletki i nie zakladaj durnych tematow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Głupi/a to Ty jesteś. Wejdź sobie na forum na Gazecie o antykoncepcji i jest tam bardzo podobny wątek (podobny ale nie identyczny bo ja akurat chcę wziąć tabletki o jeden cykl wcześniej a o tym tam nie było) i jakoś nikt autorki od głupich nie wyzywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
glupia to malo powiedziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty jeszcze sobie spirale zaloz , tylko po to zeby przesunac okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Spirala nie przesuwa okresu "mądry" gościu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfibi
Jestem już po urlopie i udało mi się przesunąć okres-myślę,że bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Nie brałam dwóch opakowań bez przerwy tylko normalnie jedno opakowanie-7 dni przerwy-drugie opakowanie. Tak sobie wyliczyłam,że jeśli zrobię przerwę to okres dostanę we wtorek,w piątek wyjeżdżaliśmy na urlop wiec powinnam mieć już końcówkę.I tak też było. Tak więc urlop miałam bardzo udany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×