Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rok starań . Pomocy

Polecane posty

Gość gość

Witam . Od roku staramy się o dziecko . Zmieniliśmy dietę, utrzymujemy zdrowy tryb życia . Regularnie miesiączkuje . Czy ktoś ma/bądź miał podobny problem ? Czy udało wam się po tak długim czasie starań ? Pomocy nie wiem co mam juz robić ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bądź że facet i no niestety nie ma innego wyjścia ... Serio aż tak traktujesz siebie i swoje ciało ? Żałosne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dooriska
Hej. Mam ten sam problem.. Tylko troche się próbowałam leczyć i zrezygnowałam bo na nic sie to zdało.. trzeba wyluzować - tak mówią wszyscy i może się uda. a Robiłaś jakieś badania? Byłaś u lekarza? Ja teraz zakupiłam pełno witamin i może suplementy pomogą. Mam cynk, magnez, wiesiołek i kwas foliowy i jeszcze Inofem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolaola
Witam. Również mam podobną sytuację. Obecnie jesteśmy po 14 cyklach staran, w tym nie staramy się bo mam za tydzień laparoskopie. Z tym że ją w listopadzie 2014 poronilam pierwsza ciążę, od tamtej pory nic. Badalismy hormony płciowe, mam niedoczynność tarczycy ale uregulowana, mąż robił badanie nasienia - wyniki idealne, były bakterie w nasieniu ale po tygodniu antybiotyków posiew już jałowy. Na USG wszystko pięknie, owuluje sama, bez wspomagaczy od lekarza, monitoring to potwierdził. A jednak od 14, miesięcy nic się nie udaje. Teraz IDE na laparoskopie bo lekarz podejrzewa że mogę mieć zrosty po lyzeczkowaniu macicy ( przez skracające się co miesiąc miesiączki). Mam nadzieję że to coś pokaże i coś się wyjaśni :-) trzymam kciuki za starania. A robilas jakieś badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skracające się miesiączki ? może niewydolność jajników lub za mało progesteronu w drugiej fazie cyklu ? zrób lepiej badania: FSH i AMH, najlepiej w 3-5 dniu cyklu pokażą jaka jest Twoja rezerwa jajnikowa, czyli jakie masz szansę na ciążę, czasem nawet młode dziewczyny mają problem z płodnością, teraz to staje się plagą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te skracające się miesiączki mam właśnie od poronienia i zabiegu.. FSH robilam razem z LH, estradiolem, testosteronu i prolaktyna w 3 dc. I były idealne. Progesteron w 2 fazie cyklu też był wysoki. Zrobię jeszcze dla spokoju to AMH, jak znajdę laboratorium które to wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie robiłam badań. Na chwile obecną jest wszystko ze mną w porządku. Narzeczony będzie robił badania w przyszłym tygodniu. Bierzemy suplementy wspomagające zajście oraz heh no jak to przystało robimy to praktycznie dzień w dzień, ale no cóż, nadal nie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przestań bardzo chcieć dziecka, po prostu przestań o tym myśleć, a samo się zjawi. Mogą być również inne tego głębsze przyczyny. Mnie zainteresował blog: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/ Może tam znajdziesz odpowiedź, ja znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba czas najwyższy wybrać się do lekarza, musicie dowiedzieć się gdzie leży przyczyna. Może być to coś poważnego, a może być to zaburzenie gospodarki hormonalnej. Być może wystarczy brać suplementy diety typu inofem - http://www.inofem.pl/ z kwasem foliowym i mio-inozytolem. Albo nawet zwykła zmiana diety, a może być konieczne bardziej inwazyjne leczenie. Ciężko wywróżyć trzeba iść do lekarza nie ma innej rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W przypadku starań to warto obserwować cykle i zapisywać. Mam na myśli obserwację śluzu i pomiary temperatury. Na podstawie wykresów można dużo wywnioskować, np odkryć to co jest ostatnio plaga u wielu kobiet, czyli niewydolność ciałka żółtego. Można wykryć czy owulacja się pojawia, jak długo trwa faza lutealna, czy jest i jak długo występuje sluz płodny i czy pojawia sie tylko i wyłącznie w dni płodne a nie powiedzmy też w fazie lutealnej. Czytałam że dużo osób ma problemy z płodnością bo nie wiedzą jak wyznaczyć dni płodne i polegają na wyliczeniach. Poczytaj o NPR - Naturalne planowanie rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolaola
Ja właśnie mierzę temperaturę, obserwuje śluz i objawy. Od początku starań. Prowadzenia wykres na ovufriend. Poza tym wszystko jest ok, faza lutealna 12 dni, okes jak w zegarku. Jutro mam laparoskopie z hsg i może coś się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj przez jakiś czas brac magnez z B6 na wydłużenie fazy lutealnej. Mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierzemy magnez cały czas ... być może ... od paru tygodni śni mi się ze rodzę ślicznego chłopczyka ... mam nadzieje że są to sny prorocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak po laparoskopii? Znaleźli powód? Jak czujesz sie po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×