Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość abcd..00

seks tuz przed okresem,

Polecane posty

Gość abcd..00

to dni nieplodne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak to dni niepłodne, ( na 99,9% , bo w bardzo rzadkich przypadkach juz podczas miesiączki jest owulacja.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcd..00
mam cykle 28-30 dni, wiec raczej powinny byc wtedy nieplodne.. dzieki!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierudna bzdura!!!! To podstawa biologii! Owulacja to owulacja ! A nie czas na miesiaczkę! Czasem podczas owulacji występuje tzw krwawienie okołoowulacyjne! Ale to nie miesiaczka!!!! Czasem też pojawia sie tzw krwawienie międzymiesiaczkowe...ale to też nie okres!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcd..00
Astat - i ja tez tak mysle! kobieta jest plodna przed i po owulacji ,i w czasie, i tyle. skad wiec wpadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
nie skarbie, kobieta jest płodna tylko przez 24 godziny w miesiacu, bo tyle zyje jajeczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abcd..00
mnie uczona ze kilka/nascie dni a nie 24 h :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
to cie zle uczono, bo jajeczko zyje 24 godziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za to plemniki nieco dłużej i mogą sobie poczekać na jajeczko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
no bo one są sprytne i podstępne skubane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dni płodne szacuje sie od 9dc do ok 18 dc!(przy cyklach nie dłuższych niż 30dni). Plemniki żyją ok 3-5 dni...choc są opisy że do 7dni wdobrych warunkach! Komórka jajowa ok 24 godz. A te historie z wpadkami to...zazwyczaj błędy w określeniu dnia cyklu! Jak kobieta nie wie czy ma czas płodny bo...akurat ma plaminie okołoowulacyjne a mysli, że to okres....albo krwawienie miedzy miesiaczkowe...Albo lićzy plamienia tuż przed2 jako już dzień okresu...To tak właśnie jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wór na plemniki
ja zawsze 5 dni przed okresem uprawiam seks bez żadnych zabezpieczeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kolejna bzdura to 2 owulacje podczas jednego cyklu... To nie możliwe! Ale kobiety powtarzaja sobie takie bzdury bo nie wiedzą nic o biologii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
no plemniki zaczajają się w fałdkach wszelakich i czyhają na jajeczko XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnie 10-12 dni cyklu jest bezpieczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
eee a bliźniaki dwujajowe to niby co? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wór na plemniki
jak czuję, że mnie zaczynają pobolewać naczynia krwionośne tam na dole to zaczynam ostrą jazdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jedna owulacja! TYle że nagle pęka nie jeden pęcherzyk tylko 2 pecherzyki! Stad 2 komórki jajowe...ale to jeden proces!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a nowych wydaniach "Fizjologii " W.F. Ganonga jest hipoteza sugerująca wystepowanie u naszego gatunku owulacji indukowanej ;) Ja tam bym tak stanowczo tego nie wykluczała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
no sory mam przed oczami podrecznik z gimnazjum mojego brata i jest jak byk napisane ze jednojajowe z jednego jajeczka, a dwujajowe z dwoch jajeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam tą ksiażkę :-) Oczywiście są możliwe odstepstwa...jak we wszystkim. Ale to sa bardzo bardzo rzadkie przypadki i oficjalna biologia mówi o tym jak o hipotezie! To tak jak mówi sie, ze nie możliwe jest urodzenie sie dziewczynki z hemofilią. A jednak okazuje sie, że mi o,że to choroba chłopców (a dziewczynki w łonie matki umierają na wczesnym etapie) to prawdopodobieństwo urodzenia jest jak 1 do 3miliardów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie z 2 jaczek wyprodukowanych w tej samej owulacji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa sobie jaaa
ahaaaa o to Ci właśnie chodzilo juz rozumiem sory nie zajarzylam hihi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bliźniaki jednojajowe powstają wtedy, gdy jeden plemnik zapładnia jedną komórkę jajową a podział na dwa zarodki następuje później, dlatego też bliźniaki jednojajowe są zawsze tej samej płci. W zależności od mechanizmu powstania bliźniąt wyróżniamy: bliźnięta dwukosmówkowe dwuodwodniowe - każdy zarodek ma własną kosmówkę i owodnię bliźnięta jednokosmówkowe dwuowodniowe - każdy zarodek ma własną owodnię jednak mają wspólną kosmówkę bliźnięta jednokosmówkowe jednoowodniowe - zarodki rozwijają się we wspólnej owodni i kosmówce Bliźniaki dwujajowe powstają wtedy, gdy dwa plemniki zapładniają dwie komórki jajowe. Bliźniaki mogą być tej samej bądź różnej płci. Po implantacji w jamie macicy każdy z zarodków bliźniaków dwujajowych wytwarza niezależną kosmówkę. W macicy istnieją więc dwa niezależne od siebie zarodki z niezależnymi od siebie anatomicznie błonami płodowymi. Występują dwa, niezależne od siebie łożyska, które najczęściej jednak ściśle do siebie przylegają tworząc pozornie połączone łożysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie ;) I dlatego jestem zwolenniczką dmuchania na zimne ;) Poza tym nigdy nie wiadomo do końca, czy po 10 latach owulacji w 15 dc, nagle z jakiś tajemniczych powodów nie przesunie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio po necie krążą taaaakie historie, że aż przerażenie ogarnia! Dlaytego dobrze jest wszystko od razu korygować:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli sie badasz..ogladasxz śluz i robisz testy na owulacje to nie ma szans na pomyłkę! Dopdatkowo w ok 6-7 dni po owulacji mozna zrobić test na progesteron. Czasem zdarza sie, że prawie gotowa owulacja nagle...zatrzymuje się. Np. os dtresów, choroby, nagłego skoku hormonów itd. Orgaznizm jeszcze raz startuje to tej samej owulacji. Stąd mity o 2 owulacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×