Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szczeniaki

sex bez zabezpieczenia 4 dni przed okresem

Polecane posty

Gość szczeniaki

witajcie ;) wiem bardzo dobrze że ten temat pojawiał sie juz wiele razy ale mimo przeczytanych wątków nie jestem zbyt uspokojona ;/ wczoraj (06.09) współżyłam z chłopakiem po raz pierwszy w dodatku bez zabezpieczenia, nie skończył we mnie. boję się że mogłabym zajść w ciążę, mimo iż zapewnia mnie że nic mu nie wyciekło. ostatnio okres dostałam 13 sierpnia, z moich wyliczeń powinnam dostać 10.09 - mam cykle 28 dniowe, pomóżcie określić mi czy były to dni niepłodne, czy że jednak będę spodziewać sie dziecka ;/ dodam, ze po tym stosunku, chłopak umył członka i po jakimś czasie znow to zrobiliśmy ale już bez finału. proszę, nie oceniajcie naszego zachowania lecz udzielcie fachowych informacji. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli faktycznie masz regularne okresy to 4 dni przed miesiączką na pewno są dni niepłodne, poza tym nie było tez wytrysku w tobie co jakośtam zmniejsza szanse, nie martwiłabym się nie chcesz ciąży to sprawa prosta - zawsze sie zabezpieczaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
ojoj....pomysl teraz o antykoncepcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
jesli to byl Twoj dzien płodny to duze prawdopodiebnstwo ze nastapilo zaplodnienie, ale jesli masz regularny cykl to tak jak pisala przedmowczyni mialas nieplodne, wiec powiino wam sie upiec tym razem ;) ale to powinno byc dla Ciebie ostrzezenie i powinnas teraz pomyslec o zabezpieczeniu, zaoszczedzisz sobie nerwow ;) a ile masz lat tak w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniaki
ehhh...obydwoje mamy po 21, wygląda to tak wszystko jakbyśmy robili coś o czym nie mamy zielonego pojęcia. stresuję się tym, bo tak jak pisałam był to nasz pierwszy raz i nie wiemy za bardzo co i jak. z resztą gdy czytałam podobne wątki to niektóre wykluczały poprzednie dlatego mam taki metlik w głowie.dziękuję, uspokoiłyście mnie choć trochę. ale jeżeli macie jakieś uwagi jeszcze którymi powinnam sie zainteresować to proszę napiszcie :D i taka prośba wyjaśnijcie mi dokładnie cały cykl miesiączkowania bo niestety trafiałam na takich nauczycieli, którzy niezbyt chętnie o tym mówili i też stąd moja niewiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniaki
i jeszcze jedno czy dni nieplodne to faktycznie takie dni w których jest 100% szansa nie zajścia w ciążę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to dość proste, owulacja występuje 14 dni przed okresem, ale nie 14 dnia cyklu ! pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki, a ostatni dzień cyklu to dzień poprzedzający kolejną miesiączke. skoro masz cykle 28 dni to owulacja u Ciebie jest 14 dnia cyklu, ale to nie jest reguła jak pisałam, gdyby przykładowo Twój cykl wynosił 33 dni to owulacja wystąpiłaby 19 dnia cyklu - 14 dni przed miesiączką. ponieważ plemniki żyją średnio w drogach rodnych kobiety 3 dni, to 3 dni przed owulacją można powiedzieć, że zaczynają się dni płodne. jajeczko żyje około dobę. ale to jest tylko teoria ksiązkowa. dni płodnych i niepłodnych nie ma w sumie sensu liczyć ponieważ możesz mieć 100 lat wszystko regularne a raz akurat nagle sie przesunie coś, bo organizm to nie zegarek i czasem może sie coś przestawić. ale jeśli tak jak piszesz masz okres zawsze co 28 dni to możesz sobie to mniej więcej wyliczać, i orientować się kiedy MOGĄ być dni płodne u Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dni niepłodne jak sama nazwa wskazuje to są dni w których zajść w ciążę się nie da. sęk w tym aby w te dni trafić, bo jak pisałam, organizm kobiety potrafi spłatać figla i o ile nie prowadzi się obserwacji śluzu i pomiaru temperatury w pochwie CODZIENNIE, nigdy nie jest się pewnym czy akurat w tym miesiącu owulacja nie przesunie nam sie na wcześniej/później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
a to ja mam pytanko ! ;) jesli przechodze z pigulek na plastry antykoncepcyjne, to od razu jak zacznie mi sie miesiaczka to mam nakleic plaster i od razu jestem zabezpieczona? a jesli np przed przerwa 7 dniowa w pigulkach bym miala biegunke to musze dodtakowo sie zabezpieczyc nawet majac plaster?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znak zapytaniaaaa
nawet jakby strzelił to nie zaszłabyś w ciążę jeśli masz regularne cykle :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09876666 co z tą biegunką? ile czasu po wzięciu tabletki ona była i czy bardzo "intensywna"? jeśli przechodzisz na plastry to mi sie wydaje, że nie powinnaś robić przerwy po tabletkach, ale głowy nie dam, lekarz jak radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
hmm ogólnie to moze to nie jest biegunka, tylko bardziej takie rozwolnienie co jakis czasw ciagu dnia:( 2 godziny po wzieciu tabletki , tak jak mowie nie biegunka ale rozwolnienie, hmmm z tego co czytalam to na ulotce plastrow bylo napisane zeby pierwszy plaster nakleic w dniu pierwszego dnia okresu... hmm wiec tak sie zastanawiam... wyliczylam ze w poniedzialek powinnam dostac okres po odstawieniu tabletek, wiec nakleje wtedy pierwszy plaster, i tak sie zastanawiam, bo w niedziele bede z Moim i zastanawiam sie czy musimy jakies dodatkowe zabezpieczenie czy moge polegac na pigulkach i plastrach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak nie była to ostra przeczyszczjąca biegunka to myśle że bedzie ok, kurcze na plastrach to sie średnio znam bo nie stosowałam nigdy więc może dopisz się do tematu tutaj o plastrach: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=782906&start=10110 bo ja Cie nie chce w błąd wprowadzić, ale wydaje mi sie, że jak ten sex bedzie 7 dni po przyklejeniu plastra pierwszego, to bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie ! przepraszam już rozumiem!, owszem plaster powinno sie przykleić 1 dnia okresu ale wtedy jak sie pierwszy raz zaczyna antykoncepcje, a nie jak sie przechodzi z tabletek, tabletki też sie zaczyna 1 dnia okresu ale biorąc je po raz pierwszy, chyba źle ulotke zrozumiałaś, przeczytaj jeszcze raz i zobacz czy tam nie ma wzmianki o przejściu z innej antykoncepciji hormonalnej na plastry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość latooo
Nie masz sie czym martwic w ciazy napewno nie bedziesz to jest fizycznie nie mozliwe 4 dni przed @..Pozdrawiam i glowa do gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
czekaj, ja mam akurat teraz te ulotke przed soba i tutaj jest napisane tak: Jezeli pacjentka przyjmowala pigulke dwuskladnikowa nalezy dokonczyc obecncie trwajacy cykl stosowania doustnych srodkow antykoncepcyjnych. Pierwszego dnia miesiaczki nakleic plaster evra. hmmmm chyba jednak pierwszego dnia... ;( ale dzieki za pomoc ;) zobacze jeszzcze na tamtym forum co poradza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra już sobie przeczytałam ulotke o tych plastrach, sory za zamieszanie ! o jezu to tak - masz racje, pierwszy plaster przyklejasz w 1 dniu krwawienia po tabletkach, co do zabezpieczenia to w ulotce napisano że należy sie dodatkowo zabezpieczać jeśli plaster sie przyklei w inny dzień niż 1 dzien krwawienia, czyli wynika z tego, że plaster przyklejony w 1 dzien krwawienia zabezpiecza od razu ! sory jeszcze raz za zamieszanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniaki
oooo jak duzo waszych odpowiedzi, nawet sie nie spodziewałam tylu istotnych :D latooo tak dla upewnienia zapytam - jesteś pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 09876666
ok nieszkodzi ;) dzieki za pomoc jeszcze raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczeniaki
a co wiecie na temat płynu preejakulacyjnego? czy faktycznie można zajść w ciążę od tego??? weźcie pod uwagę moją sytuację :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś ma ochotę na telefoniczny seks? Jestem Renata, moją focie znajdziesz na http://www.tele-amatorki.pl/ u samej góry. Jestem najgorętsza:) Uwielbiam pogawedki przez telefonik, poznam pana, który też czerpie z tego przyjemności i można z nim porozmawiać na każdy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może ktoś ma ochotę na wirtualny seks? Tu znajdziesz moje fotki i kontakt:http://sex-rozmowy.pl/patrycja_sex_telefon.html mam 20 lat ale juz odkryłam w sobie ogromny pociąg do bdsm. Wiem, że tylko jako Suka mogę osiągnąć orgazm. Wiem, że masz żonę, którą kochasz, jesteś dla niej romantyczny, namiętny. Wiem także, że pragniesz czasami takiej suni jak ja. Chcesz by Twoja niewolnica nie marudziła tylko pokornie wykonywała nawet najbardziej wyuzdane zadania. Jestem gotowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Cztery dni przed PRAWDZIWĄ miesiączką zajście w ciążę jest raczej nieprawdopodobne.Sęk w tym, że często kobiety mylą z miesiączką krwawienia okołoowulacyjne, towarzyszące dniom najwyższej płodności.Albo wyliczają termin miesiączki przy pomocy kalendarzyka, zamiast na bieżąco obserwować, czy rzeczywiście są w fazie niepłodnej.Jeśli nie prowadzi się obserwacji, nie można tego wiedzieć na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem obecnie w ciąży potwierdzonej i zaszła w ciążę 5 dni przed terminem @ ! Ą cykle miałam regularne co 30-31dni , byłam w szoku! Ale lekarz potwierdził że przed 5 dnia @ zaszłam, @ już nie przyszła do dziś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeśli mi podajesz tylko długość swoich cykli, to znaczy, że używałaś kalendarzyka.:) Ja używam metod obserwacyjnych i wiem np.że mój najmłodszy syn począł się ze współżycia dzień przed owulacją.To zupełnie nieważne, ile to było dni "przed spodziewaną miesiączką." Wiedzieć kiedy naprawdę będzie/powinna być miesiączka można tylko wiedząc, kiedy była owulacja.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam się z poprzedniczką i dlatego moim zdaniem fazy cyklu powinno się wyznaczać na bieżąco. Można dzięki temu doskonale poznać swoją płodność i szybciej wychwycić różne anomalie. Ja w tym celu używam cyclotestu - komputera cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Komputery cyklu to bardzo skuteczna metoda antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Komputery cyklu to bardzo skuteczna metoda antykoncepcji.Niestety, wiele osób na tym forum nawet nie wie, że coś takiego istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×