Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kashia

Sex przed i po miesiączce - brak mozliwosci zajscia w ciaze?

Polecane posty

Gość kashia

Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy kochając się 2 dni przed, oraz 2 dni po miesiączce istnieje możliwość zajścia w ciążę (czytałam, że są to dni bezpłodne). Doradca z www.wpadka.pl odradził mi taki sposób "antykoncepcji". Muszę się przyznać że razem z moim facetem bawiliśmy się w ten sposób od 4 miesięcy i jak do tej pory się nam udawało... Chciałabym aby inne Forumowiczki podzieliły się podobnymi doświadczeniami, ich "skutecznością" i okresem w jakim stosują taką metodę. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dobra rada
Wiesz ja uwazam ze ta metoda nie jest zbytnio skuteczka jezeli wam sie udalo to chyba tylko szczescie ... ale moim zdaniem nie zawsze jest to dokladne to prawda ze przed okresem jestes nie plodna ale w czaie okresu jest szansa zeby zajsc ale jest to bardzo znikome .. a co do tego ze po okresie jest roznie jezeli twoj cykl trwa 28 dni czyli 7 dni okresu to wychodzi na to ze twojedni nie plodne sa po miesiaczzce ale czasami wypadalaj w dwoch ostanich dniach okresu .. ja bym na twoim miejscu zglosila sie do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajka 25
Cześć Kashia! Nie wiem jak jest w Twoim cyklu ale akurat u mnie dni przed i po miesiączce są dni niepłodne, ja mam zazwyczaj owulację między 16 a 19 dniem cyklu (okres co 30-34dni) i zawsze polegam na obserwacji śluzu dlatego mogę spokojnie kochać się przed, w trakcie i po okresie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
Ja mam takie pytanie.. okres moj trwa zawsze 6 dni...w lipcu dostałam 4 i skonczył mi sie 8. teraz w sierpniu dostałam 4 i skonczy mi sie 9 ..czyli mam regularne miesiaczki co 28 dni a wiec jak mam obliczyc dni płodne i nie płodne...liczy sie od 1 dnia miesiaczki do nastepnego kiedy mam dostac:)?? pomozcie mi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy dzien cyklu to pierwszy dzien miesiączki a ostatni dzien cyklu to dzien przed kolejną miesiaczką, jesli masz co 28 dni to zapewne masz owulacje 14 dnia, ale dni płodne powinno sie obserwować a nie wyliczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
Tak ale mi chodzi czy sie liczy od 1 dnia miesiaczki do nastepnego kiedy mam dostac.. bo skoro obliczamy od 1 dnia miesiaczki to moj cykl trwa 34 dni:) Ja zawsze liczylam od ostatniego dnia miesiczki do nastepnej kiedy mam dostac i wychodziło mi 28 dnii... Ojj juz sama nie wiem jak to jest:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radio Maryja
jak sie spi z chlopem to.... zawsze jest mozliwosc zajscia w ciaze:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy dzien cyklu to pierwszy dzien miesiączki a ostatni dzien cyklu to dzien przed kolejną miesiaczką ! np. jesli miesiączke dostaniesz 11.08 to ostatni dzien cyklu to 10.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
Moniak, to może ja o coś przy okazji zapytam. Najczęściej dostaję okres w nocy albo późnym wieczorem i nigdy nie wiem, jak liczyć dni cyklu. Biorę leki hormonalne, które muszę przyjmować w określonych dniach cyklu i nie wiem, jak to liczyć. Wychodze z załozenia, że jak jeden dzień wezmę wcześniej, czy później to nic sienie stanie, ale jakbyś ty zrbiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm nie rozgranicza dnia na noc i dzien, pierwszy dzien okresu to pierwsze 24h od wystąpienia krwawienia, wiec jesli dostaniesz w nocy to lek mozesz przyjąć rano i bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, przeczytałam, że masz brac te środki pierwszego dnia okresu wiec jak mowilam- pierwsze 24h od pojawienia sie krwawienia, wiec jesli dostaniesz w nocy to budzisz sie rano widzisz że dostałaś i liczysz to jako pierwszy dzien cyklu wiem na pewno bo moja mama jest położną, zna sie troche na kobiecych sprawach i kiedys pytałam jej o to samo bo w nocy dostawałam okres i nie wiedziałam kiedy mam pierwszy dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zlota- teoretycznie tak, ale plemniki mogą długo życ w ciele kobiety (3 do 7 dni) wiec nie wiadomo czy nie doczekaja owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
no tak ale jesli mam cykle po 32 dni to moja owulacja wypadnie na 18dzien tylko zawsze trzeba odjąc ze 2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
z tego do słyszałam i wiem do 72 godz moge zyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim wypadku dni zaraz po miesiączce będą niepłodne, masz racje, jesli masz zawsze regularne cykle to mozesz byc spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytam
Dzięki Moniak, a do Zlota: ja mam śliczną siostrzenicę, której według Twojej teorii być nie powinno :D Moja siostra mówi, że właśnie myślała, że dzień czy dwa po okresie ma dni niepłodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
a i mam jeszcze ost pyt czy przy cyklu 320dniowym moje dni plodne bede wynosic 7 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
32-dniowym mialo byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
do PYTam: ale to zalezy jakie ma cykle :) bo jesli ktos ma długie cykle wiec nie ma mozliwosci zeby zajsc w ciaze jesli sie uprawia sex bezpiecznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota
OK dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa1127
moj cykl trwa około 20 dni 24 dni jest nieregularny :( jaka jest mozliwosc zajscia w ciaze jesli kochałam sie jeden dzien przed okresem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LIEBE1234567
a jeśli kocham się z chłoapakiem podczas okresu w prezerwatywie? cykle trwaja 34-36 dni... narazie 2 razy sie kochalismy, czyli mozemy jeszcze spokojnie po okresie sie kochac? oczywiscie tez z zabezpieczeniem? krwawienie trwa 5-7 dni,a okres mam raczej regularny, tzn w poprzednich 2 miesiacach sie spozniaal a teraz byl juz regularnie, wczesniej tez byl regularny. i jakie jest prawdopodobienstwo ze jak bedzie zakladal prezerwatywe to przeniesie na njia z czlonka prejakulat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśśśkaaa25
Witam panie...ekhm... a więc.... Kochałam się z chłpakiem, około 5razy.. raz z prezwerwatywą, reszta bez....i w sumie to spuścił się na mnie nie wemnie... ale po każym stosunku mieliśmy ok. 4min. przerwy... czy jest szansa na wpadkę? dodam,iż kochałam się z nim w 3dni po okresie.... proszę o odpowiedz bo mam lekkie obawy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jowyta
cześć... mam pytanie... czy mogę być w ciąży.... bo moj chloptek robilam mu ''loda''' i spuscil się sobie na brzuszek:) poczym wytarl chusteczką... a ja pózniej tą chusteczka masowalam łechtaczkę.... i wg. byłam 2 dni po miesiączce, i jeszcze spuscił mi się na pochwę,ale ''na'' nie''w''. odpiszcie błagam szybko!! pozdro:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśśśkaaa25
Żyje ktoś na tym forum;)? bo naprawdę potrzebuję fachowej porady doświadczonych ludzi:D Bo sama jakoś tak jestem mało doświadczona...chociaż w moim wieku to wstyd:( pozdrawiam miłe panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emil z warszawy 32
ja udupiłem dziecko podczas okresu;) bo lubię krew spijać i tak wyszło...więc możesz być w ciąży;) ciesz się ja mam córunię ma 3 latka:) i nie żałuję że spuściłem się w psipsiochę mojej babie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Variat
Witam a ja mam takie pytanie moja dziewczyna dostala okres 15 lutego,a kochalismy sie 2 marca(i nie wiem czy sie spuscilem;/)jest mozliwosc ze zajdzie w ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdły ssak
jeżeli nie mierzy się temp i nie bada śluzu to nie można być pewnym że krwawienie to prawdziwa miesiączka. Czasem zdarzają się krwawienia śrórdcykliczne - i są to dni potencjalnie płodne. mogą one wystapić w okolicach zazwyczaj wypadającego okresu więc kobiety ktore sie nie obserwują uznają je za miesiączkę. Przy obserwacji temperatury widać jak na dłoni że to nie jest prawdziwy okres bo przed nim nie dochodzi do skoku i zwyżki temperatury. No i potem krążą mity i bajki o dzieciach spłodzonych tuż przed okresem albo nawet w trakcie - a to właśnie z przyczyny mylenia krwawienia śródcyklicznego z miesiączką. Co do plemników to te 7 dni to one mogą przetrwać jedynie w bardzo dobrym płodnym śluzie - zazwyczaj średnio żyją 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA_188
hej, mam pytanie i prosze o w miare konkretną odpowiedź. biore tabletki CYPREST antykoncepcyjne, w poniedziałek kończe swoje pierwsze opakowanie i wtedy na 7 dni robie przerwe (z powodu okresu) i zaczne kolejne. Czy jutro gdybym chciała uprawiać sex ze swoim chłopakiem bez gumki będzie to ryzykowne? jeśli jestem 2 dni przed dostaniem miesiączki? prosze o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×