Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zoochaa26

skaza alergia pomozcie bo oszaleje

Polecane posty

Gość zoochaa26

Mała jadła ładnie mleko początkowe modyfikowane a na mleku następnym tej samej firmy zrobiły jej sie szorstkie i czerwone plamy na obu raczkach i przy kolanach. Wrocilam do mleka początkowego ale narazie poprawy nie widzę. I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawa nie nastapi szybko. Wroc do mleka poczatkowego albo wprowads prepatat mlekozastepczy tj bez bialka mleka krowiego np bebilon pepti 2 dha, ale to musisz skonsultowac z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoochaa26
Czy alergia moze wyjść po takim czasie? Preparat mleko zastępczy jest dla dzieci z alergia prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zrób córce badanie z krwi na przeciwciała IGE, wtedy będziesz wiedziała czy to alergia czy jednorazowy incydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Preparaty mlekozastepcze przeznaczone sa dla dzieci z nietolerancja laktozy. Byc moze w mleku nastepnym jest jej wiecej niz w poczatkowym stad reakcja alergiczna. Maja gorszy smak niz zwykle mleko modyfikowane, dlatego corka moze nie bedzie chciala ich pic, przyzwyczajona do mm. Sama jednak nie wprowadzaj zmiany. Idz z corka do pediatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoochaa26
Skierowanie na badanie dostanie dopiero jak będzie miala półtora roczku bo częste infekcje dróg oddechowych miala z podejrzeniem astmy. Wczesniej nie dają mi skierowania bo nie miarodajne a ona ma 7 miesięcy. Białko i laktoza nie różnią sie w dużym stopni o 1 i o 0,2 w porównaniu do mleka 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoochaa26
Jak pomoc zwalczyć te suche plamy głównie na raczkach bo na nóżkach nie jest tak źle. No i nie ma wogole nic na twarzy a czy przy alergii nie powinna być wysypana głównie na twarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja córce zrobiłam IGE jak miała ok. 10 miesięcy, bo miała czerwone polaski, łuszczące uszka i wyszła skaza białkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te zmiany skórne smaruj SUDOCREMEM . IGE jest miarodajne, bo nie są to testy alergiczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz córka ma 6 lat, nadal ma alergię pokarmową i IGE znacznie przekroczone, testów alergicznych nigdy nie robiłam, zmiany skórne pojawiają się po zjedzeniu pokarmu, który ją uczula. Prowadzimy dietę eliminacyjną, aby nie doprowadzić do powstania astmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te plamki moga swedziec,fajnie pomaga nivea sos,mój syn miał skaze i smarowałam go specjalnymi masciami natłuszczajacymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zoochaa26
Dzięki dziewczyny. Mam nadzieje ze cos jej pomoże i bede dopytywac o to badanie. Czy kapanie w emolium tez moze pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy jest krem emolium. Wyprobowalam wszystkie apteczne preparaty, krem emolium na suche, czerwone miejsca jest najskuteczniejszy. Do kapieli juz nie trzeba emolientow. Jesli corke mocno swedzi polecam krochmal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Czasem tak sie dzieje przy zmianie mleka na poziom wyżej, my zawsze robiliśmy to z opóźnieniem, by flora jelitowa dziecka była bardziej dojrzała i nie reagowała tak gwałtownie na zmiany mleka. Ale czy to o to chodzi to trudno powiedzieć, kazdy przypadek jest inny. Zapytaj pediatre. A na zmiany skórne bardzo dobra jest seria emolientów Latopic, do kąpieli i pielęgnacji skóry. Bardzo dobrze nawilżają, delikatnie natłuszczają sucha skórę, jest tam kompleks przeciwświądowy, by maluchy sie nie drapały. Stosuje u mojego dziecka i po tygodniu skóra była w o wiele lepszej kondycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoochaa26
A czy w mleku modyfikowanym moze być po prostu jakiś skladnik nieodpowiedni nie mowie tu o białku czy laktozie? Bo różnica miedzy 1 a 2 jest naprawdę minimalna. A skoro na 1 było super to chyba nie powinna mieć skazy ? Jedynie co to jest ono zdecydowanie bardziej geste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mleko następne trzeba wprowadzać stopniowo. Miesza się z mlekiem początkowym po miarcę Wtedy nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoochaa26
Tak robilam i efekt był jaki był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze to nie od mleka tylko wprowadzilas do diety malej cos, co ja uczulilo? Moze gluten, jajko, jakis owoc cytrusowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zoochaa26
Z tego co mi wiadomo to babcia dala sprobowac rosolu:/ Tylko ze przy piciu mleka wysypka sie nasilała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc może, bo nastąpiła kumulacja alergenów. Myśle,że dziecko mogło byc za małe by móc spożywać rosół na wywarze mięsno-warzywnym, na poczatku rozszerzania diety podaje sie wyłacznie wywar warzywny, poza tym niektóre warzywa sa uczulające np seler. Polecam do poczytania: http://www.latopic.pl/Alergia-pokarmowa/Jak-zlagodzic-objawy-nietolerancji-laktozy-u-dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×