Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość róża7777

Skuteczność tabletek

Polecane posty

Gość róża7777

Witajcie, Pisałam juz w tej sprawie na forum ginekologicznym, ale nie znalazlam odpowiedzi na dręczący mnie problem i nadal poszukuję odpowiedzi. Biorę tabletki od 3 lat, od dwóch lat nieprzerwanie Lesine. W trakcie brania ostatniego opakowania przez 10 dni brałam antybiotyk Doksycyklinę, który skończyłam w czwartek rano (28 stycznia), tabletki biorę o godz. 18, opakowanie kończyłam po 5 dniach od skończenia antybiotyku, w poniedziałek ( 1 lutego). Przez 7 dni powinnam się dodatkowo zabezpieczać. Uważałam przez cały okres brania antybiotyku, ale tydzień po skończeniu antybiotyku, a dodatkowo w trakcie przerwy w kolejny czwartek (4 lutego) doszło do stosunku, który no właśnie - mógł być niezabezpieczony? Wszystkie tabletki biorę regularnie, w tym okresie byłam nadzwyczaj uważna, ale ten jeden raz w trakcie przerwy mógł być niezabezpieczony? Czy antybiotyk mógł aż tak osłabić działanie tabletek przy ich regularnym braniu? Dodam, że w piątek (5 lutego), dzień po, dostałam planowe krwawienie z odstawienia. Dzisiaj jest poniedziałek, jutro zaczynam nowe opakowanie tabletek, a dzisiaj męczą mnie zawroty głowy, ale jestem na bardzo restrykcyjnej diecie oczyszczającej, więc może to od tego... Już sama nie wiem. Biorę tabletki od wielu lat, ale jednak cały czas schizuję ciągle, chociaż i tak wszystko zawsze dobrze się kończy. Może i tym razem tak będzie... Nie szukam pocieszenia tylko zdania od kobiet stosujących antykoncepcję, schizujących jak ja - może miałyście podobną sytuację? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie stresuj się tak. Nawet jeśli antybiotyk osłabił antykoncepcje to tylko ją osłabił a nie całkowicie ją zlikwidował. Krwawieniem z odstawienia bym się nie sugerowała. Po prostu za 3 tygodnie zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość róża777
Dziękuję za odpowiedź. Gdyby ktoś jeszcze miał jakieś uwagi, będę wdzięczna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×