Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ilmare

Spirala dla nierodzących - gyne-fix

Polecane posty

Gość Ilmare

Słyszał ktoś cos o niej? Może ktoś ją ma założoną? Ponoć nowość na polskim rynku. Szukam skutecznej metody antykoncepcji, niehormonalnej. Mirene, z tego co się orientuję, wydziela hormony. A ja rzucam tabsy i raz na zawsze chcę skończyć z hormonalnymi metodami. No a wiecie, prezerwatywna zbyt przyjemna nie jest ;) Wklejam to, co znalazłam na temat gyne-fix : Całkiem inną spiralą jest zawierająca zawiera miedź, w kształcie „nitki” wkładka domaciczna Gyne-Fix . W przeciwieństwie do większości współczesnych spiral ta wkładka nie przypomina w kształcie litery T. Wygląda jak nitka, na którą nawleczono kilka miedzianych walcowatych koralików. Nitkę tę przymocowuje się do dna macicy za pomocą specjalnego urządzenia tak, że nie może wypaść ani się przemieścić. Nie powoduje podrażnień. Nitka wraz z miedzianymi koralikami zwisa swobodnie w jamie macicy. Skuteczność spirali o nazwie Gyne-Fix jest bardzo wysoka – indeks Pearla wynosi zaledwie 0,2. Z wkładki tej korzystają z powodzeniem kobiety, które nie były jeszcze w ciąży. Mogą używać jej również – w przeciwieństwie do innych wkładek zawierających miedź – kobiety z obfitymi lub bolesnymi miesiączkami czy z mięśniakami macicy. Przyznać jednak należy, że Gyne-Fix jest nowym produktem i być może po latach stosowania okaże się, że ma jakieś wady, o których na razie nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita24
bardzo mnie to zainteresowało........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilmare
No własnie mnie też zainteresowało. Do nie dawna w Polsce jeszcze tego nie było, ale skoro już piszą o tym na portalu medycznym (bo właśnie stamtąd mam info) to może już jest? Ciekawe tylko ile kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilmare
Trochę więcej informacji jest zawartych na stronie którą podałaś, dodam, że bardzo ciekawych informacji. Coraz bardziej mnie przekonuje ta spirala, choć martwi mnie to, że jest trudno dostępna. Może ktoś wie gdzie we Wrocławiu lub Warszawie można ją założyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupupupupupup
bo tez jestem bardzo zainteresowana sprawdzalam na razie ceny za granica-w angielskich aptekach kosztuje w przeliczeniu ok 150 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od kiedy pojawil sie ten post minelo troche czasu. szukalam w internecie informacji na temat tej wkladki, ale wszedzie pisalo, ze w Polsce jeszcze jej nie ma..czy to mozliwe, ze wciaz jej nie ma? jesli, ktoras z was ja uzywa niech napisze swoje odczucia przy jej stosowaniu i czy rzeczywiscie jest bezpieczna dla kobiet, ktore nie rodzily / choc to pewnie kwestia wezgledna /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poooodnosze
temat bo mnie bardzo interesuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wkładka faktycznie niedostępna jeszcze w Polsce, dziewczyny sprowadzają bodajże z Belgii - nie spotkałam w necie jeszcze obszernych wywodów polskiej użytkowniczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podniose bo potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucia_
Też kiedyś szukałam, ale w Polsce nie jest popularna, u mnie skończyło się na Multiload. gg: 6240418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuiiiiaaaa
mam gyne-fix od trzech lat, jest po prostu super. wczesniej mialam copper-T i czulam ja, byla zle zalozona. Gyne-fix zakladalam w Niemczech w Essen. Zaplacilam w 2006 ok. 200 Euro z zalozeniem. POlecam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamajanka
A w Polsce (zakładane, kupowane)? Ma ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ta spirale, juz ok 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona, znalazlam ja w belgijskiej aptece w necie, sprowadzilam, znalazlam ginekologa ktory mi to zalozyl i mam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t o aborcja, uniemozliwia sie zygocie- malenkiemu dzidziusiowi implantacje- czyli zgniezdzenie sie w błonie ślkuzowej macicy. i on umiera, to aborcja a za to grozi ekskomunika i zabijasz włóasne dziecko za kazdym razem!!!!!!!! dzidzius juz wtedy ma w pełni rozwinietą dusze !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kasienka 1986 podaj mi prosze adres strony tej apteki. szukam szukam i nic;/ kiedys byłam juz na tej stronie i byłam gotowa zamówic gyne jednak jakos nie bylo kaski.. teraz jestem zdecydowana ale stronka zniknela:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J102030
Bardzo proszę o informację gdzie mozna kupic gyne fix, i kto moglby ją założyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porozmawiaj z lekarzem ginekologiem i popytaj w aptekach, kiedy ja zakladałam niehormonalną już o gyne-fix bylo całkiem głosno, wiec powinna byc dostepna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soso
Czy znacie jakiegoś ginekologa w Warszawie, który potrafi zakładać gyne-fix? W jaki sposób ta spirala trzyma się macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czeresznia
Witam. Mam do sprzedania spirale NOVA T 380 kupiona 1,5 tyg temu, opakowanie nienaruszone, paragon. kosztowala 137 zł - oczywiście sprzedam taniej :) kontakt : czeresznia@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatni wpis 2 lata temu :-) czyżby już żadna z was nie zakładała gyne-fix :-) czy jest już dostępna w Polsce ? Ma ktoś takie informacje... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też chciałabym się w nią zaopatrzyć! Jak ją się sprowadza z zagranicy? Nie jest potrzebna recepta?? jeśli nadal jest niedostępna to potwierdza fakt, że jesteśmy trochę zacofanym krajem :( Ma ktoś jakies nowe wieści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Załóż spiralę miedziankę jest mniejsza i lepsza dla nieródek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja będę miała zakładaną spiralę u doktora w Poznaniu.Nazywa się Słopień.Sprowadziłam ją z internetowej apteki z Belgii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jaki sposób to zrobiłaś podaj namiary i adres i ile kosztuje;czas oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gynefix _userka
Podaje namiary do docenta Słopienia : dr Radosław Słopień (ginekolog-połoznik) Gabinet Ginekologiczny ul. Kościelna 39F Poznań telefon: 061 8481893 Ja miałam swoją wkładkę sprowadzoną z Belgii.Zapłaciłam za nią 99 euro.Potem poszłam na wizyte doktor sprawdził czy mam dość szeroką szyjkę macicy,bolało strasznie,ale po miesiącu pod koniec okresu pojechałam założyć już samą wkładkę nie było to przyjemne ale dało się przeżyć.Mam za miesiąc po okresie zrobić USG czy wkładka jest na swoim miejscu, bo 1 na 10 kobiet traci wkładkę z powodu zbyt dużych skurczów macicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gynefix _userka
Zapłaciłam za założenie 350 zł + 150 za wcześniejszą wizytę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto ma tę spiralę? jakieś skutki uboczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×