Odpowiedz na ten temat

Spóźniona miesiączka..

• gość 2017.03.20 [21:45]
    Witam.
    Mam 18 lat i od niedawna współżyję z chłopakiem. Miesiączki zazwyczaj mam regularnie, ale w tym miesiącu spóźnia mi się już 11 dni. Robiłam testy ciążowe i wszystkie wyszły negatywnie. Co może powodować to opóźnienie miesiączki skoro na pewno nie jestem w ciąży?
  • gość 2017.03.21 [06:50]
    Po ruchoaniu nigdy nie wiesz kiedy zaciążysz.Idzie wiosna
  • gość 2017.03.21 [09:30]
    może się tak dziać przez stres albo podróże
  • gość 2017.03.21 [09:33]
    To podróż jak w czasie sexu odleciała.
  • gość 2017.03.29 [09:44]
    miałaś owulację w tym cyklu?
  • gość 2017.05.17 [22:12]
    niestety ale nie wyznaczam sobie faz cyklu. A okres dostałam, więc nie jestem w ciąży usmiech.gif
  • gość 2017.06.07 [12:36]
    ale uwierz mi, ze warto to robić chociazby dlatego, że dzięki temu szybciej można wychwycić różne anomalie. Jesli będziesz mieć z tym problem to zawsze możesz sięgnąć po testy lh czy tester dni płodnych na ślinę.
  • Cleo1976 2017.06.07 [13:56]
    Opóźnienie miesiączki, jeśli nie jesteś w ciąży, prawie zawsze oznacza opóźnienie owulacji.Bo tak naprawdę to nie "miesiączka się spóźnia", tylko owulacja.Miesiączka zawsze występuje 10-18 dni po owulacji.Dopóki nie było owulacji, nie będzie także miesiączki.Dlatego WARTO obserwować swój cykl-zmiany śluzu, temperatury lub śliny.Będziesz wtedy wiedziała, czy owulacja już się odbyła i kiedy możesz spodziewać się miesiączki.Ja od lat stosuję to antykoncepcyjnie (od 3 dnia po owulacji kobieta już nie może zajść w ciążę).I wiem też, kiedy nie mogę być w ciąży, mimo że miesiączki jeszcze nie było.Czynnikami opóźniającymi owulację mogą być: stres (często obserwuje się to u dziewcząt rozpoczynających współżycie), przemęczenie, choroba, dieta, zwiększony wysiłek fizyczny, brak snu, anoreksja, otyłość, podróże.Zahamowanie owulacji a więc i miesiączek może też występować fizjologicznie przy antykoncepcji, leczeniu hormonalnym (często stosowane "leczenie trądziku" hormonami), po porodzie, przy intensywnym karmieniu piersią oraz po 40 roku życia.W tzw.okresie premenopauzy, czyli między 40 a 50 rokiem życia kobieta może mieć owulację coraz rzadziej, więc i cykle stają się coraz dłuższe.
  • gość 2017.06.07 [19:19]
    Zrób dla pewności badanie beta hcg , mi okres też się spóźnia testy negatywne , a tu proszę ciąża! Do tego okazało się że zaszłam przed samym terminem @ smiech.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...