Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Agnieszka1981

Spuznia mi sie Okres :(

Polecane posty

Witam , Ostatnia miesiaczke mialam 29 kwietnia , moje cykle wachaja sie zwykle od 28 do 32 dni . Choc ostatni mial 26 dni . W ciagu ostatniego miesiaca mialam bardzo dozo stresu (bardzo dozy sres) , do tego podroz do polski ( mieszkam w irlandii ) i powrot . Oprucz tego w ostatnim czasie zlapalam pare niechcisnych kilogrzmow ;) . Dzisiaj jest juz 6 czerwca a ja w dalszym ciagu nidmam okresu :( Dodam ze 3 czerwca robilam test ciazowy i wyszedl negatywnie , powtorzylam 5 czerwca i tez wyszedl negatywny . Co sadzicie czy jest to normalne ze przez stres , podroz itd. moze mi sie spuzniac ? Czy te testy sa raczej prawdomowne robione w takim terminie ?? Bardzo was prosze o porade ;) Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
O, rany, dziewczyno, co za ortografia...Ale co do samej sprawy.Spóźnienia jak również różnice w długości cyklu w granicach 7 dni nie są niczym dziwnym-tzn.że może Ci się czasem trafić i cykl 26-dniowy i 33-dniowy.Nic nie piszesz o tym, ile masz lat, od ilu miesiączkujesz i czy w ostatnim czasie współżyłaś.Ogólnie i stres i zmiana wagi (i w górę i w dół) i podróż to są rzeczy, które mogły przesunąć Ci owulację.Bo tak naprawdę to nie okres się spóźnia, tylko owulacja.Miesiączka zawsze występuje 10-18 dni po owulacji.Dopóki nie było owulacji, nie będzie i miesiączki.Jeżeli współżyłaś, zrób test 14 dni po ostatnim stosunku.21 dni po będzie wiarygodny już w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka1981
Mam 36 lat , jestem dyslektyczka ;) do tego pisze na telefonie ;) Tak wszpolzylsm 23 , 24 i 25 maja bez zabespieczenia . A ile moze sie maksymslnie przesunsc owulacja ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Ach, no tak...Ta data w Twoim nicku to zapewne rok urodzenia.☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Przepraszam w takim razie, nie wiedziałam.Wybacz.Nie ma jakiejś maksymalnej daty przesunięcia się owulacji.Ja miałam najdłuższy cykl 89-dniowy i nie byłam w ciąży.Powyżej 3 miesięcy mówimy o braku miesiączek, który wymaga leczenia.Ale zdarzają się kobiety, które nie mają miesiączek jeszcze dłużej, nawet 5-6 miesięcy.Np.po porodzie (wtedy to jest normalne) albo po pigułkach "po."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie . No to wsumie test ktory robilam wczoraj , to 13 dni od ostatniego stosunku . Czyli raczej powinien byc ok?? Dodam ze caly czas cos czuje jakby na okres . Bole plecow , wzdecia , bol podbrzusza . Czyli tez nsrazid niema szans obliczyc ktore to byly dni plodne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Obliczanie dni płodnych to raczej kiepski pomysł, jeśli ma się nieregularny cykl.(Jeśli różnica między najdłuższym i najkrótszym przekracza 7 dni).Jest na to taki wzór: początek dni płodnych: najkrótszy cykl z ostatnich 3 (albo 6 albo 12 ) miesięcy-21 dni.Koniec: Cykl najdłuższy - 10 dni.Jeżeli najkrótszy cykl miałaś 26 dni, to dni płodne zaczynają się u Ciebie 5 dnia cyklu (pierwszy dzień to pierwszy dzień miesiączki) a kończą 25 dnia.Ale nie polecam tej metody.Lepiej obserwować swoje ciało.Dni płodne są wtedy, gdy obserwujesz mokry, przejrzysty śluz (czasem może być lekkie krwawienie i ból brzucha jak na okres).Kiedy taki śluz znika, staje się gęsty i biały lub żółty, to znaczy, że owulacja już się odbyła.4 dni później dziecka już nie będzie.Można też mierzyć temperaturę (w ustach, nie pod pachą).Dopóki nie było owulacji, jest niższa (zwykle mniej niż 36,6)-po owulacji się podnosi o 2 kreski albo więcej.Po 3 dniach wyższej temperatury nie zajdziesz już w ciążę.Jeśli temperatura jest wysoka dłużej niż 21 dni-jesteś w ciąży.Dlatego wiem, że ja nie jestem.:) Ostatnią miesiączkę miałam 17 kwietnia, ale temperatura się nie podnosi.Nie było owulacji.4 testy negatywne tylko to potwierdziły.☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Możesz też kupić tester ze śliny.Nazywa się Donna albo Afrodyta.Plujesz na szkiełko i od razu wiesz, czy to Twój dzień płodny czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powtórz jeszcze test albo zrób badanie beta hcg, Mi pozytywne testy wyszły wszystkie 8 dni po terminie @ , a wcześniej były negatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dyslekcja nie usprawiedliwia nieznajomości ortografii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gorzej jak się nie wie nawet jakie zaburzenie się ma.....trudności z pisanie to dysortografia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×