Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czekamy_na_Ciebie

starania o dziecko_dieta

Polecane posty

Gość czekamy_na_Ciebie

dziewczyny nie moge zajsc w ciążę od 8 miesiecy :( robilismy podstawowe badania i na razie wszystko ok, zarówno z mojej strony jak i strony partnera. Zanim podejmiemy jakies powazniejsze kroki, chcielibysmy sprobowac troche zmienic nasze przyzwyczajenia. Niestety dużo pracujemy, oboje mamy raczej stresującą pracę- odżywiamy się różnie. Raz lepiej, raz gorzej. Malo się ruszamy itd. Mamy kika postanowien, przede wszystkim ZDROWE ODŻYWIANIE, więcej aktywności i mniej pracy. Nie wiem jak nam to wyjdzie. Nie chce Was pytac czy warto, bo to oczywiste! Ale jak Wy wprowadzilyscie te zmiany w życie? Od czego zaczelyscie? I czy ktorejs z Was faktycznie pomogły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fruzka
podbijam, tez jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w czym problem bo chyba spoko wszystko jest tylko facet tylko pewnie ma kogos na boku 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suzi79
Robi się ładna pogoda, więc to dobra okazja, żeby np zaczac jezdzic na rowerze, na piechotke do pracy, jak jest taka możliwość. Zaczac małymi krokami, żeby się nie zniechęcic. :) a odżywianie to przede wszystkim ograniczyc przetworzoną żywność :) a masz jakieś problemy z nieregularnymi cyklami, wysoką prolaktyną itd? sprawdzalas to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość healthy_me
U nas stwierdzono nieplodnosc idiopatyczną, czyli o niewyjaśnionej przyczynie. Nie pozostało nam nic innego, jak sprobowac naturalnych sposobów na zwiększenie płodności z nadzieją, że się uda. Ostatnio jest bardzo głośno o diecie płodności, która ma ogromny wpływ na zdolność poczęcia dziecka. Poczytaj o tym w necie, bo naprawde badania wykazują, że sposób w jaki się odżywiamy może zarówno obniżać, jak i zwiększac płodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
healthy_me dzięki za wskazówki, ale w takim razie jak wyglada Twoje odzywianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość healthy_me
Przede wszystkim tak jak napisala koleżanka wyżej ograniczyć przetworzoną żywność- to jest zmora naszych czasów. A odnośnie diety- zależy z czym masz problemy. Ja większych problemów z płodnością nie mam- robilismy wszystkie możliwe badania i nie znaleziono przyczyny naszej niepłodności. Od jakiś 2 miesięcy stosuje się do zaleceń diety płodności. Prowadze wykres na ovu i oni mają w ofercie dietę płodności. Wiadomo, że na efekty trzeba poczekac, więc lepiej zaczac wcześniej, niż później. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale jak wygląda ta dieta? masz posiłki rozpisane? nie za bardzo rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość healthy_me
To są dobierane do Ciebie zalecenia dietetyczne. Wszystko na poaczatku musisz podać m.in. jaki tryb życia prowadzisz, wiek, problemy typu: problemy z cyklami bezowulacyjnymi, wysoka prolaktyna, endometrioza, zbyt mało śluzu itd. Sporo tego jest- wypelnia się szczegółowy formularz. Jak znajde to moge podelsac Ci zdjecie tego formularza, to zobaczysz sobie jak to wyglada. :) P.S. pisałaś, że macie stresującą pracę- to tam tez mozna to uwzglednic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze mówiąc to nie zmieniłam nic. Brałam tylko kwas foliowy i wyznaczałam sobie dni płodne Afrodytą na ślinę. A odżywiałam się różnie, podobnie jak ty. Tylko do pracy dojeżdżałam na rowerze, zebym miała jakiś ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamy_na_Ciebie
dzieki, juz myslalam, że o mnie zapomniałaś :):) powiem Ci szczerze, że bardzo zaintrygowalas mnie tym. To może być dobre rozwiązanie dla mnie, bo na prywatna wizyte u dietetyka to mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to jest ta Afrodyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeżyłam duży stres i nie wierzę że wpływa na płodność. to może być wymówka uważaj lepiej jakie tabletki łykasz. Praca oby nie fizyczna ale nie sądzę żeby też wpływała na płodność za to na stan zdrowia może i to bardzo. Dieta? Przez większość swojego życia miałam niestety niedowagę a libido było chyba nadmierne do czasu.. gdy dostałam leki na trądzik... więc trzeba pomyśleć. Mój stan bardzo powoli wraca do siebie. Już 12 miesięcy i czekam aż wrócę do stanu pierwotnego, choć ma to też zalety. Jestem bardziej skupiona tyle że nie chcę tego chcę być zdrowa całkowicie sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie myślcie że patrzyłam tylko na libido. Przez pierwsze cztery cykle długo czekałam na miesiączkę. Suchość była na porządku dziennym, nie było wydzieliny więc nie mogło być śluzu płodnego, nie zachodziły zmiany jak zawsze według cyklu, nie było bulu piersi, podbrzesza, miesiączek też nie było była tylko czysta krew mało obfita o konsystencji wody. Bałam się że nie będę mieć dzieci, nie potrafiłam się cieszyć, nieczemu nie towarzyszyło podniecenie. Czułam się pusta w środku, myślałam że to nie odwracalne. Mam nadzieję że trwałych szkód nie będzie i wydaje mi się że lekarze wiedzą co robią . Leki miałam brać 3 miesiące. A wzięłam tylko 8 tabletek. Które miały być na 4 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tu przeciez nikt nic nie pisal o lekach ani żadnych tabletkach, tylko o wlasnie naturalnych sposobach. A wiele badan dowodzi jak ogromny wpływ na płodność ma stres, dieta, styl zycia. To wszystko jest ze sobą powiązane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamy_na_Ciebie
Dziękuję Ci bardzo :* Przetestuje i zdam Wam sprawozdanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a trzeba tam się rejestrowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz co nie wiem, czy jeśli chcesz skorzystac tylko z diety, czy rejestracja jest konieczna? Nie mam pojęcia, ja się zarejestrowalam, fajny portal dla staraczek. W sumie zebrane wszystko w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czekamy_na_Ciebie i co przetestowałas? dasz znac czy jestes zadowolona? bo też zastanawiam się nad wykupieniem, ale chcialabym przeczytac wiecej opinii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekamy_na_Ciebie
jak na razie wykupilam zalecenia dietetyczne. :) na poczatku wypelnilam bardzo szczegolowy formularz dot. wieku, stylu życia, diety prowadzonej, uprawiania sportu i oczywiscie dolegliwosci związanych z płodnością (np. btrak śluzu płodnego, wysoka prolaktyna itd.) zaznacza się produkty, których się nie lubi, lub na które jest się uczulonym- są różne kategorie: mięso, warzywa, produkty zbożowe itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o brzmi super :D ja niestety jestem alergikiem i na sporo produktów jestem uczulona, więc fajnie, że biorą to pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no o to nie musisz się obawiac, bo jak zaznaczysz na który produkt jesteś uczulona- to nie pojawi się on ani w zaleceniach dietetycznych, ani w koktajlach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a przepisy są na koktajle owocowe czy z warzywami?? bo ja nie przepadam za tymi warzywnymi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dostajesz przepisy na owocowe i warzywne. Kilka takich i takich. Ale co wszystkich warzyw nie lubisz? Przeciez możesz zaznaczyć z czego nie chcesz koktajlu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×